2018 m. gegužės 27 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Sveikata
Rūkymas – didelis pavojus žmogaus sveikatai

Rūkymas − labiausiai pasaulyje paplitusi priklausomybės forma, dažnai įvardijama kaip psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant tabaką. Statistika rodo, kad trečdalis pasaulio žmonių rūko. Lietuvoje kiekvienais metais dėl rūkymo sukeliamų ligų apie 7000 žmonių miršta anksčiau laiko, o  rūkantieji gyvena apytiksliai 10 metų trumpiau nei nerūkantieji.

Skaityti toliau...
Sveikatingumo staigmenos ir pramogos Tulpių žydėjimo šventėje

Gegužės 13 dieną Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro komanda dalyvavo Tulpių žydėjimo šventėje, vykusioje Burbiškio dvare ir kvietė visus šventės dalyvius ir svečius užsukti į Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro sveikatos palapinę, įsikūrusią visai šalia gražiųjų tulpių lauko.

Skaityti toliau...
Šeduvos globos namuose saugiai ir aktyviai paminėta Judėjimo diena

Gegužės 10-oji – Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena, kurią inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. Ši diena buvo paminėta ir Šeduvos globos namuose. Šventės pradžioje globos namų bendruomenė buvo supažindinama su fizinio aktyvumo reikšme ir nauda sveikatai, drauge buvo atliekama mankšta. Šventėje aidėjo muzika ir puiki nuotaika.

Skaityti toliau...
Kviečiame susipažinti su Radviliškio rajono savivaldybėje 2017 metais vykdytų visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų įgyvendinimo ataskaita

Radviliškio rajono savivaldybės taryba pritarė Radviliškio rajono savivaldybėje 2017 metais vykdytų visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų įgyvendinimo ataskaitai.

Skaityti toliau...
K. Vitkausko paskaita „Naujagimio ir kūdikio maitinimas. Žindymo sėkmės formulė“

Kovo 2 dieną Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras kvietė radviliškiečius į Radviliškio rajono  viešąją biblioteką, kurioje lektorius, gydytojas, žindymo konsultantas, knygos „Kūdikio žindymas“ autorius - Kazimieras Vitkauskas skaitė paskaitą „Naujagimio ir kūdikio maitinimas. Žindymo sėkmės formulė“.

Skaityti toliau...
Ar žinai, kad tu gali sirgti lytiškai plintančia liga ir to nejausti?!

Ar žinai, kad daugiau nei 30 proc. užsikrėtusių lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) žmonių nejaučia jokių simptomų. Apie ligą jie gali sužinoti tik pasitikrinę prevenciškai. LPI – viena iš aktualiausių visuomenės sveikatos problemų ir deja, vis dar priklauso tų ligų grupei, apie kurias mieliau nutylima arba kalbama pašnibždomis. Išankstinės nuomonės susidarymas ir žinių apie infekcijas stoka, sukelia bereikalingą įtampą, nerimą ar baimę.

Skaityti toliau...
Kviečiame susipažinti su viešosios įstaigos Grinkiškio ambulatorijos ir viešosios įstaigos Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimo sąlygų aprašu

Vadovaujantis  Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2017 m. gruodžio 21 d. sprendimu Nr. 739 „Dėl sutikimo reorganizuoti viešąją įstaigą Grinkiškio ambulatoriją, prijungiant ją prie viešosios įstaigos Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro“, skelbiamas viešosios įstaigos Grinkiškio ambulatorijos ir viešosios įstaigos Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimo sąlygų aprašas, kuris bus teikiamas tvirtinti Radviliškio rajono savivaldybės tarybai 2018 m. vasario 27 d.

Skaityti toliau...
Būkite budrūs – įvertinkite žiemos pavojus!

Žiemą kyla pavojus paslysti, patirti įvairių traumų. Griūnant dažniausiai patempiami raiščiai, lūžta kaulai, patiriamos galvos traumos, įvairūs sumušimai. Atpažinti sužalojimus padeda simptomai: skausmas, pažeistos vietos deformacija, mėlynė, patinimas, sutrikęs sužalotos galūnės judėjimas, galūnės neįprastas judrumas, iš žaizdos kyšantys kaulo galai, pakitusi pažeistos galūnės kraujotaka ir jutimai. Pagrindiniai kaulų ir minkštųjų audinių sužalojimų pirmosios pagalbos elementai yra ramybė, imobilizacija, šaltis, galūnės pakėlimas.

Skaityti toliau...
Vaikų sveikatos apsaugos priemonė – skiepai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) duomenimis, vaikų tarpe ėmė dažnėti skiepais valdomos ligos. Stebint pastarųjų 9 metų laikotarpio sergamumą Lietuvoje pastebėta didėjanti tendencija sirgti kokliušu ir tymais. Dažniausiai sirgo dėl įvairių priežasčių nepaskiepyti vaikai.

Vaikų profilaktinių skiepijimų situacija Radviliškio rajone

Lyginant praėjusių metų profilaktinių skiepijimų apimtis Lietuvoje ir Radviliškio rajone, pastarosios buvo aukštos ir vidutiniškai siekė 98 proc. vaikų įskiepijimo atvejų. Lietuvoje skiepijimų apimtys vidutiniškai siekė 93,76 proc.

Skaityti toliau...
Daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis. Kur pasiskiepyti, kaip apsisaugoti?

Radviliškio rajone padidėjo sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Dominuoja ŪVKTI, registruojami pavieniai gripo atvejai.

49-osios metų savaitės (gruodžio 4–10 d.) duomenimis, bendras Radviliškio rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę padidėjo nuo 30,44 iki 43,05 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Iš visų susirgusiųjų ŪVKTI, daugiausia serga vaikai (59,24 proc.). Radviliškio rajono ligoninėje dėl gripo hospitalizuotų asmenų nebuvo.

Skaityti toliau...
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: