2018 m. balandžio 27 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Sveikata
K. Vitkausko paskaita „Naujagimio ir kūdikio maitinimas. Žindymo sėkmės formulė“

Kovo 2 dieną Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras kvietė radviliškiečius į Radviliškio rajono  viešąją biblioteką, kurioje lektorius, gydytojas, žindymo konsultantas, knygos „Kūdikio žindymas“ autorius - Kazimieras Vitkauskas skaitė paskaitą „Naujagimio ir kūdikio maitinimas. Žindymo sėkmės formulė“.

Skaityti toliau...
Ar žinai, kad tu gali sirgti lytiškai plintančia liga ir to nejausti?!

Ar žinai, kad daugiau nei 30 proc. užsikrėtusių lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) žmonių nejaučia jokių simptomų. Apie ligą jie gali sužinoti tik pasitikrinę prevenciškai. LPI – viena iš aktualiausių visuomenės sveikatos problemų ir deja, vis dar priklauso tų ligų grupei, apie kurias mieliau nutylima arba kalbama pašnibždomis. Išankstinės nuomonės susidarymas ir žinių apie infekcijas stoka, sukelia bereikalingą įtampą, nerimą ar baimę.

Skaityti toliau...
Kviečiame susipažinti su viešosios įstaigos Grinkiškio ambulatorijos ir viešosios įstaigos Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimo sąlygų aprašu

Vadovaujantis  Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2017 m. gruodžio 21 d. sprendimu Nr. 739 „Dėl sutikimo reorganizuoti viešąją įstaigą Grinkiškio ambulatoriją, prijungiant ją prie viešosios įstaigos Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro“, skelbiamas viešosios įstaigos Grinkiškio ambulatorijos ir viešosios įstaigos Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimo sąlygų aprašas, kuris bus teikiamas tvirtinti Radviliškio rajono savivaldybės tarybai 2018 m. vasario 27 d.

Skaityti toliau...
Būkite budrūs – įvertinkite žiemos pavojus!

Žiemą kyla pavojus paslysti, patirti įvairių traumų. Griūnant dažniausiai patempiami raiščiai, lūžta kaulai, patiriamos galvos traumos, įvairūs sumušimai. Atpažinti sužalojimus padeda simptomai: skausmas, pažeistos vietos deformacija, mėlynė, patinimas, sutrikęs sužalotos galūnės judėjimas, galūnės neįprastas judrumas, iš žaizdos kyšantys kaulo galai, pakitusi pažeistos galūnės kraujotaka ir jutimai. Pagrindiniai kaulų ir minkštųjų audinių sužalojimų pirmosios pagalbos elementai yra ramybė, imobilizacija, šaltis, galūnės pakėlimas.

Skaityti toliau...
Vaikų sveikatos apsaugos priemonė – skiepai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) duomenimis, vaikų tarpe ėmė dažnėti skiepais valdomos ligos. Stebint pastarųjų 9 metų laikotarpio sergamumą Lietuvoje pastebėta didėjanti tendencija sirgti kokliušu ir tymais. Dažniausiai sirgo dėl įvairių priežasčių nepaskiepyti vaikai.

Vaikų profilaktinių skiepijimų situacija Radviliškio rajone

Lyginant praėjusių metų profilaktinių skiepijimų apimtis Lietuvoje ir Radviliškio rajone, pastarosios buvo aukštos ir vidutiniškai siekė 98 proc. vaikų įskiepijimo atvejų. Lietuvoje skiepijimų apimtys vidutiniškai siekė 93,76 proc.

Skaityti toliau...
Daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis. Kur pasiskiepyti, kaip apsisaugoti?

Radviliškio rajone padidėjo sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Dominuoja ŪVKTI, registruojami pavieniai gripo atvejai.

49-osios metų savaitės (gruodžio 4–10 d.) duomenimis, bendras Radviliškio rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę padidėjo nuo 30,44 iki 43,05 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Iš visų susirgusiųjų ŪVKTI, daugiausia serga vaikai (59,24 proc.). Radviliškio rajono ligoninėje dėl gripo hospitalizuotų asmenų nebuvo.

Skaityti toliau...
Skelbiamas 2018 m. sveikatinimo programų finansavimo konkursas

Radviliškio rajono savivaldybės administracija informuoja, kad priimamos paraiškos sveikatinimo programoms 2018 metais finansuoti iš Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos programų rėmimo specialiosios programos.

Skaityti toliau...
Kaip padėti žmogui, kuris išgyvena psichologinę krizę ir galvoja apie savižudybę?

Visuomenės sveikatos požiūriu savižudybė yra viena tragiškiausių gyventojų sveikatos pasekmių. Savižudybė yra globali visuomenės sveikatos problema, su kuria susiduria šalys visame pasaulyje. PSO Europos regioną įvardija kaip tą pasaulio dalį, kurioje kasmet įvyksta didžiausia dalis savižudybių.

Skaityti toliau...
Apsinuodijimai įkandus ar įgėlus

Vasarą gamtoje suaktyvėja įvairūs vabzdžiai. Neretai pasitaiko, kad žmonės į gydymo įstaigas kreipiasi dėl vapsvų, širšių, bičių ar skruzdėlių įgėlimų.

Skaityti toliau...
Sveikatą tikrintis reikia laiku

Visuomenės sveikatos specialistai primena tėveliams, kad neatidėtų vaiko profilaktinio sveikatos tikrinimo paskutinei dienai. Taip išvengsite eilių prie gydytojo kabineto ir laiku pasirūpinsite vaiko sveikata. Priimant vaiką ugdyti pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą ir vėliau kiekvienais metais vaiko tėvai (globėjai) švietimo teikėjui turi pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą. Mokyklos ugdymo procese mokiniai iki 18 metų gali dalyvauti tik pasitikrinę sveikatą ir pateikę vaiko sveikatos pažymėjimą, išduotą ne anksčiau kaip prieš metus.

Skaityti toliau...
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: