2019 m. kovo 21 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Sveikata
Atšilę orai pažadina erkes

Pavasarį, oro temperatūrai pasiekus 5–7 laipsnius šilumos, erkės tampa ypač aktyvios. Gyvybingos jos  išlieka iki lapkričio mėnesio. Savo aukos dažniausiai tyko ant žolės, tik pajutusios grobį užropoja ir kojų kabliukais stipriai įsikimba į odą – tai trunka vos akimirką. Ropodama žmogaus kūnu erkė ieško minkštos vietos odoje, kur gausu kraujagyslių ir lengviau įsisiurbti bei maitintis. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje erkių platinamomis ligomis kasmet suserga apie 3 tūkst. žmonių. Lietuvoje šiomis ligomis susergama kelis kartus dažniau nei kitose Europos valstybėse, todėl visiems rekomenduojama pasiskiepyti nuo erkinio encefalito.

Skaityti toliau...
Radviliškyje minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena

Kasmet vasario 4-ąją minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės bei įvairių specialistų dėmesį į vėžio profilaktikos bei ankstyvosios diagnostikos svarbą, į neužkrečiamųjų ligų prevenciją, fizinio aktyvumo ir sveiko gyvenimo būdo įtaką, užkertant kelią onkologiniams susirgimams, kurie kelia didelį pavojų žmogaus gyvybei.

Skaityti toliau...
Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Radviliškio rajone didėja

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) serga vis daugiau žmonių. Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius, rekomenduota Kauno ir Panevėžio miestų, Prienų, Kėdainių, Ignalinos, Šalčininkų ir Ukmergės rajonų savivaldybių teritorijose skelbti gripo epidemiją. Penkiose savivaldybėse ji jau paskelbta.

Skaityti toliau...
Atėjo gripo sezonas. Raginame apsisaugoti nuo šios ligos ir jos sukeliamų komplikacijų

Praėjusią savaitę sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) padidėjo visoje Lietuvoje. Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 58,1 atvejo / 10 tūkst. gyventojų, registruoti 34 gripo atvejai.

Skaityti toliau...
Minėkime Pasaulinę širdies dieną, dalyvaukime prevencinėje programoje

Artėjant Pasaulinei širdies dienai, kuri minima kasmet rugsėjo 29 d., informuojame, kad Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas ES finansuojamą projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Radviliškio rajone“, rajono seniūnijose organizuoja širdies ir kraujagyslių ligų prevencinę programą „Viena širdis – vienas gyvenimas“. Šios programos tikslas – skatinti rajono gyventojus atkreipti dėmesį  į pagrindines mirtingumo nuo šių ligų priežastis, gerinti sveikatos raštingumą, siekiant ne tik prailginti vidutinę gyvenimo trukmę, bet ir prailginti darbingo bei sveiko gyvenimo trukmę.

Skaityti toliau...
Projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas Radviliškio rajone“

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras įgyvendina projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Radviliškio rajone“. Projektu siekiama padidinti Radviliškio rajono gyventojų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius jų sveikatos elgsenos pokyčius.

Skaityti toliau...
Pasaulinė diena be tabako 2018

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras gegužės 31d. organizavo akciją mieste „Obuolys vietoj cigaretės“, skirtą atkreipti dėmesį į rūkymo sukeliamas sveikatos problemas. Šioje akcijoje jau kelerius metus kartu dalyvauja ir RPBSPC vaikų dienos centro „Ąžuoliukas“ ugdytiniai bei jų socialinės darbuotojos. Miesto centre vaikai ir biuro darbuotojos kalbino praeivius, klausė, ar tabako vartojimas jiems sukelia problemų – sveikatos ar socialinių, ar, jų manymu, tabakas kenkia nerūkantiems, bet šalia rūkančiųjų gyvenantiems, dirbantiems žmonėms, kvietė atsisakyti rūkymo ir siūlė obuolį vietoj cigaretės. Visuomenės sveikatos biuro darbuotojos kvietė susipažinti ir su kitomis prevencinėmis mokymo priemonėmis, dalijo skrajutes „Obuolys vietoj cigaretės“, išleistas Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro.

Skaityti toliau...
In memoriam Vladimirui Smirnovui

 „...visas mano gyvenimas tebūna skirtas tarnauti žmonijai, saugosiu žmogaus gyvybę ir jos neliečiamumą nuo pat pradėjimo iki natūralios mirties...“

(iš Hipokrato priesaikos)

Gegužės 23 d. po ilgos ir sunkios ligos užgeso beveik penkis dešimtmečius gydymo įstaigai ir pacientams atidavusio gydytojo Vladimiro Smirnovo gyvybė.

Skaityti toliau...
Rūkymas – didelis pavojus žmogaus sveikatai

Rūkymas − labiausiai pasaulyje paplitusi priklausomybės forma, dažnai įvardijama kaip psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant tabaką. Statistika rodo, kad trečdalis pasaulio žmonių rūko. Lietuvoje kiekvienais metais dėl rūkymo sukeliamų ligų apie 7000 žmonių miršta anksčiau laiko, o  rūkantieji gyvena apytiksliai 10 metų trumpiau nei nerūkantieji.

Skaityti toliau...
Sveikatingumo staigmenos ir pramogos Tulpių žydėjimo šventėje

Gegužės 13 dieną Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro komanda dalyvavo Tulpių žydėjimo šventėje, vykusioje Burbiškio dvare ir kvietė visus šventės dalyvius ir svečius užsukti į Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro sveikatos palapinę, įsikūrusią visai šalia gražiųjų tulpių lauko.

Skaityti toliau...
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: