2017 m. rugsėjo 26 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena Šeduvoje – su portugalais ir amerikiečiaisSpausdinimo versija

Liepos 6 d. VII tarptautinio folkloro konkurso-festivalio ,,Saulės žiedas“ rengėjai šiauliečiai padovanojo šeduviams dviejų užsienio kolektyvų koncertą. Čia koncertavo liaudies ansamblis „Grupo Etnográfico de Areosa Viana do Castelo“ (Portugalija) ir grupė ,,Riptide“ (JAV).

Šeduvos kultūros ir amatų centre atlikėjai iš Portugalijos grojo, dainavo ir šoko 15 skirtingų dainų, kurios populiarios kaimelyje, kurio kultūrą jie atstovavo. Kiekvienas šokis išsiskiria savita choreografija. Jūra, upė, šaltiniai, kalnai ir žemumos, supantys kaimelį, iš tiesų ir sukūrė jų folklorą. Žiūrovai buvo sužavėti. Ir neatsitiktinai, nes būtent ,,Grupo Etnografico de Areosa“ tapo ,,Saulės žiedo“ nugalėtojais.

Amerikietiško folkloro grupė ,,Riptide“ – energingiausių kontra stiliaus šokių muzikos atlikėjų. Šis kolektyvas apie Lietuvą nieko nežinojo, tačiau labai džiaugėsi atvykę į festivalį, susipažinę su nuoširdžiais lietuviais, draugiškais portugalais, indais. Svečiai buvo sužavėti vaišėmis, skaniais bulviniais blynais, cepelinais ir šaltibarščiais.

Grupės narys N. Fredlandas mokino šokti kontra šokių ir visi įsitikino, kad šokio judesiai lengvi, juos gali atlikti kiekvienas be jokio pasiruošimo.

Vėliau svečiai iš vaikų teatro studijos ,,Laumžirgiai“ narių rankų gavo lapelius su Lietuvos himno žodžiais ir visi kartu su šeduviais sustoję giedojo „Tautišką giesmę“. Svečiams padėkojo miesto seniūnas Justinas Pranys.

Tos pačios dienos vakarą Šeduvos kultūros ir amatų centro folkloro ansamblis (vadovė Evelina Stalgienė) koncertavo ir himną giedojo ant Raginėnų piliakalnio.

ŠKAC informacija

S. Mikučio fotografijos.

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: