2019 m. birželio 25 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Žaliasis vakaras Lizdeikos gimnazijoje subūrė bendruomenęSpausdinimo versija

Mes lekiame, skubame ir kartais per pilkos kasdienybės rutiną net nepastebime, koks spalvotas mūsų pasaulis. Kartais reikia tame skubėjime stabtelėti akimirką poilsiui. Jei Paryžius prieš 26 metus surengė Vakarienę baltai, kuri tapo populiari įvairiose šalyse, Klaipėda rengia Mėlynuosius vakarus, o šiauliečiai renkasi į Geltonąją vakarienę, tai Lizdeikos gimnazijos „Unesco“ grupės nariai sumanė visus, kuriems nuo mokslų ir darbų jau žalia akyse, pakviesti birželio 18 dienos vakarą rinktis į Žaliąją vakarienę. Juk tai, kaip parodė įvairūs tyrimai, antra pagal populiarumą spalva po mėlynos. Be to, Lizdeikos gimnazistus iš kitų moksleivių išskiria žalia uniforma.

Drauge pavakaroti susirinko  nemažas būrys – ir mokytojai, ir mokiniai, ir jų tėveliai. Tą vakarą galėjai išvysti įvairiausiais žalios spalvos atspalviais – šviesiais ir tamsiais, ryškiais ir blankiais, šiltais ir šaltais tonais (rokoko laikais tai būtų vadinama „pievos spalvos“, „drakoniniai sparnai“, „žąsų išmatos“), rūbais pasipuošusius dalyvius. Kas ta proga nusipirko naują suknelę, kas susiieškojo seniai pamirštus  žalius puodelius, kad galėtų išgerti žaliosios arbatos, kai kas kepė žalius sausainius, žalią tortą, kai kas paruošė žalius šaltibarščius.

Žalia – sveikatos spalva. Manoma, kad žalios spalvos maistas yra sveikiausias, kaip tarkim salotos, agurkai, obuoliai, žirniai ir kitos daržovės, tad jų netruko ant stalų. Smagu buvo pavaišinti savo ruoštu patiekalu  kaimynus, paragauti jų atsinešto maisto.

Šiame vakare  nemažai sužinota įvairių faktų apie šią spalvą, pvz., žmogus per savo gyvenimą vidutiniškai dvi savaites praleidžia laukdamas, kol šviesoforas iš raudonos spalvos persijungs į žalią, žemė knibždėte knibžda žaliais gyviais, tačiau žalių žinduolių nėra, nuo XVI a. iki dabar ant žaidimų stalų tradiciškai tiesiamos žalios staltiesės ir kt.

Lizdeikos gimnazijos direktorė pasidžiaugė tokia iniciatyva ir išreiškė viltį, kad tai taps tradicija, nes nepastebimai pralėkė laikas skambant B. Juzukonio atliekamai muzikai ar įrašams apie žalią stotelę, keturiasdešimt kaštonų žalių, žalią varlę žalioj žolėj ir  dar kartą visi galėjo įsitikinti, kad geriausiai praleistas laikas yra gryname ore kartu su draugais.

Žaliąjį vakarą primins ir kolektyvinis žalias piešinys. Kadangi žalia spalva veikia neutraliai ir raminamai, daugeliui sukelia užuovėjos ir saugumo jausmą, psichologiškai ji veikia tartum pavasaris, suteikia švaros, šviežumo ir atsinaujinimo pojūtį, tai buvo puikus poilsis.

Gintauta Dauneckytė

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)