2018 m. sausio 16 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pociūnėlių moksleiviui – I vieta rašinio konkurse „Ką mes žinome apie mūsų gyvenvietės senąsias kapines“ Spausdinimo versija

2017 m. gruodžio 28 d. Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete paaiškėjo rašinio konkurso ,,Ką mes žinome apie mūsų gyvenvietės senąsias kapines“ rezultatai. Šiame konkurse Pociūnėlių pagrindinės mokyklos devintokas Ovidijus Buivydas laimėjo I vietą už rašinį ,,Senosios Pociūnėlių kapinės – unikali miestelio vieta“. Rašinio konkursas organizuotas pagal Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą ,,Senųjų Radviliškio rajono kaimo kapinių apskaita (inventorizavimas) ir istoriniai tyrimai“, vykdomą Šiaulių universiteto tyrėjų grupės.

Rašinyje ,,Senosios Pociūnėlių kapinės – unikali miestelio vieta“ Ovidijus Buivydas, konsultuojamas lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Romos Buivydienės, surinko duomenis ir aprašė senųjų kapinių istoriją, papasakojo apie čia palaidotus žmones, apie istorinių įvykių atspindžius paminkluose. Daug vertingos medžiagos rašiniui pateikė Pociūnėlių miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojai: Veronika Kalinaitienė, Vladas Kalinaitis, Nijolė Damaševičienė, Vladas Astrauskas, Valerija Sirtautienė, Bronė Ribikauskienė, Tadas Naulickas, Sigitas Buivydas. Darbe remtasi spaudoje skelbtais straipsniais apie mūsų miestelį, knyga ,,Tai mūsų namai. Radviliškio kraštas“, lankstinuku ,,Žingsnis po žingsnio aplink Pociūnėlius“. Prie rašinio pridėtos 95 nuotraukos, kuriose užfiksuotas ne tik dabartinis, bet ir beveik dviejų dešimtmečių senumo kapinių vaizdas (fotografavo Ovidijus, Roma ir Sigitas Buivydai).

Devintokas Ovidijus Buivydas apdovanotas Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto diplomu, kurį pasirašė dekanas doc. dr. Gintaras Šaparnis ir vertinimo komisijos pirmininkė prof. dr. Rita Regina Trimonienė. Mokiniui taip pat skirta padėka už dalyvavimą rašinio konkurse bei prizai: Valdo Rakučio knyga ,,Karo meno istorija“, užrašų knygelė, Šiaulių universiteto Istorijos ir filosofijos katedros rašiklis bei katedros maišelis pirkiniams. Mokinį parengusiai ir konsultavusiai mokytojai skirtas Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto pažymėjimas.

Danguolė Kavaliauskienė,
Pociūnėlių pagrindinės mokyklos pradinių klasių ir dailės mokytoja

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: