2018 m. spalio 18 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Profesinės šventės proga – pažintis su Suvalkijos kraštuSpausdinimo versija

Baisogalos gimnazijoje jau tradicija tampa mokytojų profesinę šventę pažymėti pažintinėmis kelionėmis. Šiais metais dvi dienas kolektyvas praleido keliaudamas po Suvalkiją. Penktadienį po pamokų mokytojai  dar spėjo apsilankyti renesanso stiliaus rezidencinėje Panemunės pilyje, kuri įtraukta į Lietuvos architektūros paminklų sąrašą. Vakarą pasitiko įspūdingame Sudargo   piliakalnių komplekse. Visi 5 piliakalniai turi savo pavadinimus: Balnakalnis, Žydkapiai, Balnakalnis, Pilaitė bei Vorpilis. Šis kovų su kryžiuočiais paminklas laikomas svarbiausiu po Kernavės piliakalnių.

Nemenką įspūdį paliko nakvynė etnografinėje suvalkiečių sodyboje, kur kruopščiai saugomas krašto etninis paveldas. Apie jį pasakojo sodybos šeimininkė. Kitą dieną mokytojai kelionę tęsė lankydami dvarus. Zyplių dvaras ne tik restauruotas, bet ir tapęs meno galerija, kaip ir buvusios dvaro arklidės. Pakeliui į Gelgaudiškį mokytojai užsuko į Plokščius, kuriame Vaiguvos upelis yra ir kaimo gatvė. Teko 100 laiptelių įveikti norintiems Šventaduobėje aplankyti lurdą.

Didelį įspūdį paliko Gelgaudiškio dvaro rūmai, kur atvykusius pasitinka ponas, aprodo savo dvarą, kurio šeimininkas XIX a. buvo Komarų palikuonis. Vėliau mokytojai drauge su ponu keliavo po didžiulį parką, ten sutiko medžioklius, tris baudžiauninkes, pasivaišino „uliavonės“ kalvoje ir drauge su ponais šoko bei dainavo. Improvizuotas dvaro gyvenimo vaidinimas nukėlė į tolimą praeitį. Zanavykai ne tik moka saugoti savo kultūrinį paveldą, bet ypač akcentuoja pagarbą ir rūpinimąsi gimtąją kalba. Nenuostabu, kad iš čia kilę didieji Lietuvos kalbininkai.

Birutė Gedžiuvienė
Nuotraukos Regimanto Sadausko

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: