2017 m. kovo 24 d., penktadienis
Burbiškio dvare vyksta tradicinės tulpių žydėjimo šventės
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Vaižganto gimnazistų viešnagė TurkijojeSpausdinimo versija

Kovo 4–12 dienomis grupė Radviliškio Vaižganto gimnazijos mokinių (K. Meškauskaitė, M. Vaškaitė, N. Šiaulianskaitė, N. Kaziulytė) ir mokytojų (I. Veberienė. S. Sluckienė, R. Jankauskienė) dalyvavo „Erasmus+“ projekto „Art at all European levels“ susitikime Turkijoje, Denizlio mieste. Projekte trečius metus bendradarbiauja septynių šalių atstovai iš Lietuvos, Turkijos, Graikijos, Lenkijos, Belgijos, Suomijos ir Vengrijos. Kiekviename šalių susitikime plačiau ir išsamiau apžvelgiama viena iš meno rūšių.

Domėtasi architektūra, skulptūra, daile, fotografijos, filmų kūrimo menu. Šįsyk Turkijoje buvo pristatomas kilimų menas. Beje, rengiantis šiai temai, suintrigavo faktas, jog lietuviškas žodis „kilimas“ yra kilęs iš turkiško žodžio „kilim“.

Denizlio miestas Turkijos pietvakariuose, įsikūręs Emiro upės slėnyje, mena didingą krašto istoriją nuo 261m. pr. m. e. Dabar miestas garsėja tekstilės, odos, stiklo, maisto perdirbimo pramone. Mieste gyvena pusė milijono gyventojų. Be to, Denizlyje įsikūręs Pamukalės universitetas, pritraukiantis daug akademinio jaunimo. Denizlio miesto apylinkės – Pamukalės versmės, Hierapolio griuvėsiai – gausiai lankomi turistų.

Pirmą viešnagės dieną projekto dalyviai supažindino vieni kitus su savo šalimi, mokykla, švietimo sistema. Po pristatymų vyko šeimininkų organizuota ekskursija po Denizlio miestą. Kitą dieną gilintasi į visų šalių kilimų gamybos tradicijas. Mokiniai ir mokytojai viename iš miesto kultūros centrų turėjo galimybę dalyvauti kilimų rišimo edukacinėse veiklose, visi norintys galėjo išbandyti savo kūrybinius sugebėjimus, kurdami kilimų raštus. Ten pat įkurtame krašto muziejuje buvo galima susipažinti su krašto kultūros paveldu. Kitos dienos vizitas į kilimų gamybos fabriką nepaliko abejingų. Mokiniai ir mokytojai susipažino su kilimų gamybos technologija nuo pirmojo žingsnio – iš kokono išgaunamo šilkaverpio siūlo – iki nuostabių margaspalvių raštų, įvairių dydžių kilimų produkcijos.

Denizlyje domėtasi ne tik kilimais. Vienas iš įspūdingiausių susitikimų viešnagės metu vyko su garsia Denizlio stiklo menininke Omur Duruerk, savo gimtame mieste įkūrusia unikalią stiklo studiją „Karma design studio“. Čia buvo galima ne tik pasigrožėti eksponuojamais menininkės darbais, stebėti kūrybos procesą, bet ir susipažinti su stiklo apdorojimo technologija bei patiems pasigaminti stiklo dirbinių.

Projekto dalyvius žavėjo puikiai organizuota viešnagės programa, suteikusi galimybę ne tik tobulinti atskiros srities žinias, bet ir pažinti krašto kultūrą, unikalią vietos gamtą. Aplankytos Pamukalės mineralinės versmės – gamtos stebuklas, kuris dar 1988 metais buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas svarbiausių ir lankomiausių objektų Turkijoje, garsėjantis gydomaisiais terminiais šaltiniais ir baltomis kalcio terasomis.

Netoli karštųjų versmių, apžiūrėtas dar vienas lankomas objektas – senovės graikų – romėnų miesto Hierapolio griuvėsiai. Funikulieriumi pasikelta į aukščiausias sniego danga nuklotas kalnų viršukalnes, pakeliauta kalnų takais, pasimėgauta nuostabiais Viduržemio jūros pakrantės vaizdais kurortiniame Fetijos mieste.

Tačiau bene didžiausią įspūdį, lankantis Turkijoje, paliko sutikti žmonės – mokytojai, mokiniai, mokinių šeimų nariai, kultūros ir meno atstovai, aptarnaujantis personalas. Projekto dalyvius nuolat lydėjo šiltas ir jaukus bendravimas, nuoširdus rūpinimasis, nuolatinis noras padėti, pagelbėti, suteikti komfortą. Mokiniai, gyvendami šeimose, ne tik susipažino su turkiškos šeimos tradicijomis, bet ir tapo, nors ir laikinai, tikrais turkiškos šeimos nariais. Be to, akivaizdi projekto nauda –tiek mokytojų, tiek mokinių patobulinti anglų kalbos vartojimo įgūdžiai.

Svetlana Sluckienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: