2017 m. kovo 25 d., šeštadienis
Burbiškio dvare vyksta tradicinės tulpių žydėjimo šventės
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Gamtamokslinis ugdymas XXI a. mokykloje“Spausdinimo versija

Pastaraisiais metais vis aiškiau suvokiama, kad gamtamokslinis ugdymas bendrojo ugdymo mokykloje yra neatskiriama ir itin svarbi sritis. Jis vis glaudžiau siejamas ne tik su tiksliaisiais, bet ir su humanitariniais mokslais. O tai reiškia, kad kiekvienas moksleivis turi išsiugdyti gamtamokslinio raštingumo pradmenis ir vertybines nuostatas. Todėl dalyvavimas tam skirtuose renginiuose padeda ne tik plėsti akiratį, bet ir dalintis gerąja patirtimi, įgytas žinias taikyti praktikoje.

Lizdeikos gimnazijos mokytojos 2017 m. kovo 17 d. dalyvavo Panevėžio Skaistakalnio pagrindinėje mokykloje, kur vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Gamtamokslinis ugdymas XXI a. mokykloje“. Ši mokykla yra tarptautinio Aplinkosauginio švietimo fondo programos, skirtos mokykloms, dalyvė. Jai suteikta net 11-a Žaliosios vėliavos apdovanojimų - tai aukščiausias tarptautinis apdovanojimas už gamtosauginę veiklą.

Konferencijoje pranešimus apie gamtosauginį ugdymą skaitė ne tik šeimininkai, bet svečiai. Savo įžvalgomis apie šiuolaikinių vaikų ugdymo problemas pranešime „Neatrastoji naujoji karta ir gamtamokslinis ugdymas“ dalinosi habilituota mokslų daktarė profesorė Vilija Targamadzė. Tarptautinių gamtosauginių mokyklų programos Lietuvoje koordinatorius Renaldas Rimavičius kalbėjo apie tarptautinės gamtosauginių mokyklų programos įgyvendinimą Lietuvoje.

Praktinėje dalyje konferencijos dalyviai klausėsi įvairių pranešimų, analizavo stendinius pranešimus. Lizdeikos gimnazijos mokytojos taip pat pristatė savo darbo patirtį.

Pranešime ,,Vertybinių nuostatų formavimas mokantis lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos kitoje aplinkoje“ jos pabrėžė, kad integruotas ugdymas leidžia ne tik efektyviai taikyti matematines, lietuvių kalbos ir literatūros bei gamtosaugines žinias praktikoje, susieti labai skirtingus mokomuosius dalykus, bet ir ugdyti mokinių vertybines nuostatas. Juk žmogaus elgesys gamtoje yra jo sielos veidrodis. Džiugu, kad pranešimas sulaukė nemažo susidomėjimo ir puikaus įvertinimo. Konferencijos dalyviai teigė, kad galės nemažai išgirstų dalykų pritaikyti ir savo praktikoje. Ypač visus nustebino, kad Lizdeikos gimnazijos mokiniams integruotos pamokos vyksta ir Panevėžio rajone, kur gausu įvairių lankytinų objektų.

Konferencijoje paliko įspūdį ir atviros pamokos, kuriose mokiniais buvo dalyviai. Vieni mokėsi gaminti muilą, kiti dalyvavo mandalų pynimo pamokoje ar klausėsi apie elektrą bei vandenį. Praktinį darbą lydėjo puiki nuotaika ir suvokimas, kad pedagogo darbas žavus, nes jį visada lydi kūryba.

Sonata Vaitiekūnė, matematikos mokytoja,
Rita Šimkuvienė, lietuvių k. ir lit. mokytoja
Radviliškio Lizdeikos gimnazija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: