2018 m. spalio 17 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Prasidėjo II daugiabučių namų modernizavimo etapasSpausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybės didžiojoje salėje susirinkę daugiabučių namų, kurių gyventojai pareiškė norą dalyvauti antrajame projekto „Daugiabučių namų modernizavimo skatinimas“ etape, atstovai domėjosi investicinių planų rengimo pagrindiniais principais, modernizavimo priemonių pasirinkimo galimybėmis.

Susirinkusius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis. Jis susitikimo dalyviams palinkėjo tinkamai pasirinkti renovavimo priemones. Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė paragino susirinkusius kuo daugiau klausinėti investicinius planus rengiančios ir susitikime dalyvavusios investicinių planų rengėjos Aušros Jarmoškienės. Ji pagal 2014 m. kovo 4 dieną pasirašytą paslaugų viešojo pirkimo–pardavimo sutartį dėl daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo paslaugos 25 rajono daugiabučiams namams,dalyvaujantiems minėtos programos II etape, rengs investicinius planus. A.Jarmoškienė rengė investicinius planus ir I šios programos etape dalyvaujantiems devyniems Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje esantiems namams.


Mero pavaduotojas Kazimieras Augulis palinkėjo besirengiantiems modernizuoti namus tinkamai pasirinkti priemones

Susitikime daugiabučių namų gyventojams pristatyti pagrindiniai investicinių planų įgyvendinimo principai, galimybė pasirinkti valstybės remiamas ir neremiamas daugiabučio namo atnaujinimo priemones.


Daugiabučių namų, dalyvaujančių II renovacijos etape, atstovai dalyvavo susitikime apie investicinių planų rengimą

A. Jarmoškienė teigė, kad labai svarbu namo bendruomenei pasiekti bendro sutarimo. „Svarbiausia, kad daugumai namo gyventojų nusprendus renovuoti namą neatsirastų tokių bendruomenės narių, kurie trukdytų renovacijai, todėl labai svarbus bendras namo gyventojų nusiteikimas šiuo klausimu“, – kalbėjo A. Jarmoškienė. Ji pateikė vieno Lietuvoje renovuoto namo gyventojų bendro darbo pavyzdį ir papasakojo, kad norint gauti kokybišką paslaugą, gerai atliktus statybos darbus, reikia visiems drauge kontroliuoti dirbančius statybininkus, stebėti, kokias medžiagas, kokius jų kiekius į statybų aikštelę atveža rangovai. Pasak A.Jarmoškienės, pasirinktų priemonių kompleksas ir statybos darbų kokybė nulems, kiek efektyviai po renovacijos namas taupys energiją.

Pagal naująją Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, valstybė 40 procentų remia energinį efektyvumą didinančias namo atnaujinimo (modernizavimo) priemones. Tai yra: šildymo ir karšto vandens sistemų pertvarkymas ar keitimas, ventiliacijos ir rekuperacijos sistemų pertvarkymas, keitimas ar įrengimas, stogo, fasado sienų (taip pat ir cokolio), rūsio perdangos šiltinimas, balkonų ar lodžijų įstiklinimas, laiptinių lauko durų ir tambūro durų keitimas, butų ir kitų patalpų langų keitimas į mažesnio šilumos pralaidumo langus, liftų atnaujinimas.

Parengtus daugiabučių namų atnaujinimo investicinius planus daugiabučių namų gyventojai turės svarstyti susirinkimuose, aptarti, koreguoti ir jiems pritarti. A.Jarmoškienė teigė, kad ji, rengdama planus, atvyks į kiekvieną daugiabutį namą ir susitiks su jo gyventojais. Tik tuomet, kai namo bendruomenė priims sprendimą dėl investicinio plano tinkamumo ir jam pritars dauguma namo butų savininkų, bus rengiamas techninis projektas, kuriame bus iki smulkmenų išdėstyti darbai, medžiagos, spalvingumas ir kiti dalykai. Techninis projektas bus rengiamas prieš atliekant rangos darbus.

Daugiabučio namo gyventojams, turintiems teisę į kompensaciją už šildymą, renovacija nekainuos. Jiems renovacijos kaštus padengs valstybė.

Investicinio plano rengimas užtruks 180 dienų. Svarbiausia, kad gyventojai būtų aktyvūs ir pastabas ir pageidavimus reikštų rengiant investicinį planą.

Antrajame renovacijos etape dalyvauja 25 Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje esantys daugiabučiai namai: devyniolika daugiabučių namų Radviliškio mieste (Vaižganto g. 58C, 58B, Radvilų g. 11, 12, 25, Naujosios g. 2, 15, V. Kudirkos g. 5, 8, J. Jaramino g. 14, Parko g. 3, Maironio g. 5, Vasario 16-osios g. 1, Gedimino g. 1, Kaštonų g. 4A, 6B, Jaunystės g. 1, 22, Laisvės al. 34A), penki namai Baisogaloje (Taikos g. 8, R.Žebenkos g. 3, 4, 6, 9) ,vienas namas Šeduvoje (Kėdainių g. 116). Iš viso juose yra 679 butai, 19 jų priklauso savivaldybei.

Išsamiau apie atnaujinimo priemones:

Energinį efektyvumą didinančios priemonės (40 proc. remiamos valstybės: JESSICA ir Klimato kaitos programos):
1. Šildymo ir karšto vandens sistemų pertvarkymas ar keitimas:
Šilumos punkto ar katilinės (individualių katilų) ir karšto vandens ruošimo įrenginių keitimas ar pertvarkymas, taip pat ir atsinaujinančių energijos šaltinių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir panašiai) įrengimas;
Balansinių ventilių ant stovų įrengimas;
Vamzdynų šiluminės izoliacijos gerinimas;
Šildymo prietaisų ir vamzdynų keitimas;
Individualios šilumos apskaitos prietaisų ar daliklių sistemos ir (ar) termostatinių ventilių įrengimas butuose ir kitose patalpose.
2. Ventiliacijos ir rekuperacijos sistemų pertvarkymas, keitimas ar įrengimas.
3. Stogo šiltinimas, taip pat ir naujos dangos ar naujo šlaitinio stogo įrengimas (išskyrus patalpų pastogėje įrengimą) ir (ar) perdangos po vėdinama šlaitinio stogo pastoge šiltinimas.
4. Fasado sienų (taip pat ir cokolio) šiltinimas, įskaitant sienų (cokolio) konstrukcijos defektų pašalinimą ir nuogrindos sutvarkymą.
5. Balkonų ar lodžijų įstiklinimas, įskaitant esamos balkonų ar lodžijų konstrukcijos sustiprinimą ir (ar) naujos įstiklinimo konstrukcijos įrengimą pagal vieną projektą.
6. Laiptinių lauko durų ir tambūro durų keitimas, įskaitant susijusius apdailos darbus, įėjimo laiptų remontą ir pritaikymą neįgaliųjų poreikiams.
7. Butų ir kitų patalpų langų keitimas į mažesnio šilumos pralaidumo langus.
8. Rūsio perdangos šiltinimas.
9. Liftų atnaujinimas (modernizavimas) – jų keitimas techniniu energiniu požiūriu efektyvesniais liftais, įskaitant priėjimo prie lifto pritaikymą neįgaliųjų poreikiams.

Kitos atnaujinimo (modernizavimo) priemonės (nekompensuojamos valstybės)
10. Kitų pastato bendrojo naudojimo inžinerinių sistemų (nuotekų sistemos, taip pat ir namui priklausančių lokalinių įrenginių, elektros instaliacijos, priešgaisrinės saugos įrenginių, geriamojo vandens vamzdynų ir įrenginių keitimas ar (ar) pertvarkymas, drenažo sutvarkymas).

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: