2017 m. gruodžio 16 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškyje atnaujintas dar vienas daugiabutis namasSpausdinimo versija

Dar vieną atnaujintą daugiabutį namą Radviliškyje, esantį Vaižganto g. 58 C, drauge su statybos darbus priimančios komisijos nariais apžiūrėjo Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis. Jis pasidžiaugė aktyviais ir iniciatyviais žmonėmis, kurie imasi tvarkyti savo namus. „Tikiuosi, kad ne tik gražiu namo fasadu bus patenkinti žmonės, bet ir pagerėjusia gyvenimo kokybe, mažesnėmis sąskaitomis už šildymą“, – sakė jis.

Statybos užbaigimo procedūras atliko komisija, sudaryta Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Šiaulių teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus specialistų.

Daugiabučio namo bendrijai „Rytas-šalna“ vadovaujanti bendrijos pirmininkė Nijolė Minkevičienė sakė, kad gyventojai džiaugiasi gražiu namu. „Žinoma, dar žiemos nebuvo, todėl negalime pasakyti, kiek mokėsime už šildymą. Bet kad namie šilčiau nei buvo, tai tikrai“, – sakė ji ir vylėsi, kad tikrąją naudą gyventojai pajus gavę pirmąsias sąskaitas už šildymą. Paklausta, ar buvo lengva rūpintis visais daugiabučio namo atnaujinimo reikalais, ji pasidžiaugė dirbusiais statybininkais. „Labai šauni komanda dirbo. Ko paprašiau, į tą atsižvelgė“, – sakė pirmininkė. Ji pasidžiaugė ir supratingais kaimynais, namo gyventojais. Daugiabučio namo bendrija „Rytas-šalna“ įsikūrė 2010 metais, sprendimą atnaujinti daugiabutį priėmė 36 bendrijos narių sutarimu.

Tikrąją ir realią renovacijos naudą gyventojai, gyvenantys atnaujintuose Radviliškio miesto daugiabučiuose namuose, pajus po ateinančio šildymo sezono, kai sąskaitose už šildymą atsispindės šilumos energijos sunaudojimas prieš renovaciją ir po renovacijos.

Daugiabučio namo, esančio Vaižganto g. 58C, atnaujinimo darbus vykdė UAB „Aukstata“. Sutartis su šia bendrove buvo pasirašyta 2015 m. vasario 25 d. Renovacijos darbai Vaižganto g. 58C name baigti 2016 m. liepos 20 d.

Šios bendrovės atstovas, projekto ir darbų vadovas Valdas Viršilas sakė, kad šis daugiabutis namas atnaujintas per metus. Pasak jo, name įrengta moderni šildymo sistema, kiekviename bute įrengti rekuperatoriai. „Tai – vienas iš šiuolaikinių sprendimų, padedantis taupyti išlaidas šilumos energijai. Rekuperatorius iš lauko paimtą šviežią orą pašildo iki reikiamos temperatūros (jį pašildo iš patalpos išeinantis oras), tuo pačiu pašalina nešvarų orą iš patalpos. Rekuperacinės vėdinimo sistemos sukurtos taip, kad taupytų energiją ir šilumą, mažintų vartotojo išlaidas. Išlaidos šviežio oro šildymui sumažėja 50–80 proc. priklausomai nuo rekuperatoriaus tipo“ׅ, – pasakojo V. Viršilas.

Šis daugiabutis namas atnaujintas įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, didinant jų šilumos energijos vartojimo efektyvumą įgyvendinant projektą „Daugiabučių namų modernizavimo skatinimas, II etapas“. Šio namo renovacijos užbaigimas – įgyvendinamos Daugiabučių namų, energinio efektyvumo didinimo programos Radviliškio rajono savivaldybėje dalis.

Mieli Radviliškio rajono daugiabučių namų gyventojai, kviečiame dalyvauti daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo programoje.

Pirminės sąlygos dalyvauti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje:

  • Programoje gali dalyvauti tik daugiabučiai namai (daugiabutis namas – tai trijų ir daugiau butų gyvenamasis namas, kuriame gali būti ir negyvenamųjų patalpų – prekybos, administracinės, viešojo maitinimo ir kitos).
  • Daugiabutis namas turi būti pastatytas pagal galiojusius iki 1993 m. statybos techninius normatyvus.
    Šiuo metu būsto savininkai gali pasirinkti, ar įgyvendinti namo atnaujinimo projektą pagal Vyriausybės patvirtintą programą, ar pagal ją atitinkančias savivaldybių programas:
  • Atnaujinimas daugiabučių namų administratorių ar bendrijų pirmininkų iniciatyva: Pagal šį modelį, daugiabučių namų atnaujinimas įgyvendinamas gyventojų iniciatyva per bendrijos pirmininką, daugiabučio namo administratorių ar daugiabutį administruojančią įmonę. Čia svarbi gyventojų iniciatyva ir sutikimas dalyvauti programoje. Daugiabučio namo butų savininkai programoje gali dalyvauti savo lėšomis arba kreiptis kredito į finansinę instituciją.

Atnaujinimas savivaldybių iniciatyva: Savivaldybės savo iniciatyva atrenka neefektyviausiai energiją vartojančius daugiabučius namus (kai kuriais atvejais gyventojai pasiūlo neefektyviausiai energiją vartojančius namus) ir paskiria Programos administratorius, kurie įgyvendina šių daugiabučių namų atnaujinimą. Šio modelio esmė yra ta, kad būsto savininkams patiems nereikia prisiimti jokių organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų bei projekto įgyvendinimo rizikų.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: