2017 m. rugpjūčio 19 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškiečiai kartu su visu pasauliu paminėjo tarptautinę savanorių dienąSpausdinimo versija

Tarptautinės savanorių dienos iniciatyvą XX a. pabaigoje iškėlė Jungtinių Tautų Organizacija. Ši iniciatyva skirta supažindinti visuomenę su savanorių veikla (savanoryste), jų tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse siūlyti savo paslaugas – ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Jau tada pripažintas savanorystės poreikis, suvokta jos prasmė, tiek savanoriui, tiek sričiai, aplinkai, kurioje asmuo savanoriauja. Ši prasminga diena minima nuo 1985 m. gruodžio 5 dieną.

Savanorystė pasaulyje vis labiau populiarėja. Lietuvoje tai yra gana naujas reiškinys. Todėl Radviliškis susibūręs su įvairiais Lietuvos miestais (Vilnius, Ukmergė, Biržai, Visaginas, Rokiškis, Jurbarkas, Šiauliai, Kaunas, Kupiškis, Kėdainiai, Plungė, Rietavas, Panevėžys, Raseiniai) kartu su visu pasauliu, garsiai ir informatyviai paminėjo Tarptautinę savanorių dieną. Lietuvos savanorius vienijanti organizacija Savanorystės ambasadoriai, kurios nariai veikia ir Radviliškyje (kilę iš Europos savanorių tarnybos asociacijos „SALTES“), visus metus organizavo susitikimus, planavo veiklas šiai gražiai šventei.

Savanorystei neabejingi Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ jaunimo darbuotojai: Edita, Eglė, Justina, Karolis, Mindaugas, Vladas ir savanoriai Nedas Ganys-Oginskis, Karolina Titaitytė ir Austėja Adamonytė Radviliškio rajonui sukūrė informatyvios, interaktyvios veiklos planą. Savanorystę skatinančios, apie jos naudą informuojančios veiklos, buvo pradėtos Radviliškio rajono vadovų. Jie prisidėjo prie Tarptautinės savanorių dienos minėjimo, dalyvaudami akcijoje „Lietuvos rajonų vadovai sveikina visus su Tarptautine savanorių diena“. Kartu su kitų Lietuvos rajonų vadovais filmavosi ir sveikino visus Tarptautinės savanorių dienos proga. Gruodžio 3 d. du sertifikuoti jaunimo darbuotojai (Edita ir Vladas) savanoriškos veiklos pagrindais prisidėjo prie Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Radviliškio mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) organizuotos konferencijos „Lyderystė slypi tavyje“. Jaunimo darbuotojai buvo atsakingi už darbo grupę „Savanorystė ir jos galimybės“. Dviems įvairaus amžiaus grupėms jaunimo darbuotojai pristatė informatyvų pranešimą.

Gruodžio 5 d. Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ jaunimo darbuotojai kartu su savanoriu, išmaniųjų technologijų meistru, operatoriumi Nedu, aplankė tris Radviliškio rajono gimnazijas (Vaižganto, Lizdeikos ir Šeduvos). Organizuodami įtraukiančius, interaktyvius žaidimus, pateikė informaciją, greitai ir koncentruotai kalbėjo apie savanorystę, jos galimybes, informavo apie Radviliškio rajono organizacijas, įstaigas, kurios priima savanorius. Tarptautinę savanorių dieną vainikavo populiaraus repo stiliaus muzikos atlikėjo „Ironvyto“ koncertas. Prieš koncertą visi jaunimo darbuotojai kartu su savanorėmis Austėja, Karolina įkūrė informacinį tašką apie savanorystę. Jame buvo galima rasti ir svarbios informacijos ir įdomių žaidimų. Jaunimo autoritetas, atlikėjas „Ironvytas,“ prieš koncertą ir koncerte akcentavo savanoriškos veiklos svarbą, skatino jaunuolius įsitraukti į šią prasmingą veiklą.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ jaunimo darbuotojai už pagalbą, palaikymą ir prisidėjimą yra labai dėkingi: savanoriams – Austėjai, Karolinai ir Nedui, atlikėjui „Ironvytui“, Radviliškio rajono savivaldybės merui Antanui Čepononiui, mero pavaduotojui Kazimierui Auguliui, taip pat visiems, kurie prisidėjo prie Tarptautinės savanorių dienos informacinės ir vertybinės sklaidos.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Rugpjūtis
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: