2019 m. kovo 21 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Kaziuko kermošiaus šurmulys Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijojeSpausdinimo versija

Kovo 5 d. Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos bendruomenė kvietė visus, didelius ir mažus, apsiavusius ir basus, į Kaziuko kermošių, kuris vyko sporto arenoje. Tai viena iš ryškiausių tradicinių kudirkiečių švenčių, šiemet sutapusi su Užgavėnėmis. Nuotaikingame pavasariniame renginyje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Ir svečių netrūko!

Pasirinkta renginio forma įtraukė į veiklas visų klasių mokinius, jų tėvelius, senelius, mokyklos darbuotojus. Pradinių klasių mokiniai susipažino su Kaziuko mugės tradicijomis, kūrė tautinio kostiumo detales, aksesuarus. 5–8 klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurias organizavo tautodailininkas Ruslanas Smirnovas, Radviliškio dailės mokyklos mokytoja Neringa Kestenienė, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokiniai, mokytojai, tėvelis Darius Grigaliauskas. Įvairiomis technikomis mokinių pagaminti ir tautiniais elementais dekoruoti ąsočiai, Užgavėnių kaukės papuošė sporto areną, INDIGO miestą.

Iš anksto pasirengta mugėje prekiauti pačių gamintais dirbiniais. Sporto arena tapo tikru turgumi. Buvo galima ne tik akis paganyti, bet ir įvairių papuošalų, mezginių, nėrinių, kepinių, medinių šaukštų, inkilų ir kitų dirbinių įsigyti. Savo kūrybinius darbus eksponavo, pardavinėjo Radviliškio krašto tautodailininkai, mokiniai, jų tėveliai, seneliai. Medžio drožėjas tautodailininkas Eugenijus Arbušauskas ne tik pristatė tradicinių Užgavėnių personažų kaukes, bet ir visus Kaziuko kermošiaus dalyvius, prekiautojus ir svečius linksmino  drauge su progimnazijos jaunaisiais muzikantais ir šokėjėliais.

Švenčiant kalendorinę šventę, mokykloje saugoma ir branginama tradicinė kultūra. Renginio forma suteikia galimybių ne tik susipažinti su tradiciniais lietuvių amatais, perteikti etninės kultūros žinias, bet ir pritaikyti jas dabartiniame gyvenime, suteikiant įvairių atspalvių ir naują raišką.

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos informacija

Twitter MySpace LinkedIn Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: