2017 m. rugsėjo 24 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Skėmių seniūnija
SKĖMIŲ SENIŪNIJOS FUNKCIJOS IR KOMPETENCIJOS

KONTAKTAI

Alyvų g. 5, 82350 Skėmiai, Radviliškio r.
El. paštas - skemiai@radviliskis.lt

Ingrida Gladkienė
Seniūnė
Vykdomos funkcijos ir specialieji reikalavimai pareigybei
Tel.: (8 422) 45 135, 8 604 56 696
Faksas - (8 422) 45 135
El. paštas - ingrida.gladkiene@radviliskis.lt

Martyna Jasnauskaitė (Neštumo ir gimdymo atsotogose)
Seniūnė

Seniūnė gyventojus priima antradieniais 9.00–11.00 val.

Aldona Trinkienė
Specialistė
Vykdomos funkcijos ir specialieji reikalavimai pareigybei
Tel. (8 422) 45 137

Rita Glebauskienė
Vyresnioji buhalterė
Tel. (8 422) 45 135

Vida Tamulytė
Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus socialinio darbo organizatorė
Tel. (8 422) 45 135
El. paštas - vida.tamulyte@radviliskis.lt

Birutė Sliosorienė
Žemės ūkio specialistė
Tel. (8 422) 45 135
El. paštas - birute.sliosoriene@radviliskis.lt

Skėmių šokių ir pramogų salė
Beržų g. 6, Skėmių kaimas
Kultūros vyriausioji specialistė Regina Dambrauskienė, tel. 8 610 08 417

Pociūnėlių kultūros namai
Šeduvos g.1, Pociūnėlių mstl.
Kultūros specialistė Birutė Andriuškienė
Kultūros vyresn. specialistė Genovaitė Vorienė

Skėmių seniūnijos kapines (Pociūnėlių, Užpurvių, Skėmių) aptarnauja kapinių prižiūrėtojas Remigijus Bielinskas, tel. 8 603 41 816.

Skėmių seniūnijos centras – Skėmių kaimas. Didžiausios seniūnijos gyvenvietės: Pociūnėliai, Pašakiai. Iš viso seniūnijoje 1 213 gyventojai.

PROJEKTINĖ VEIKLA

Dalyvaujant Nyderlandų vyriausybės finansuojamos programos MATRA projekte „Vaiko teisių apsaugos ir monitorinio mechanizmo kūrimas vietos lygmenyje“, 2006 metais seniūnijoje įkurtas vaiko teisių komitetas, kurio veikloje dalyvauja 15 narių. Veikla planuojama ketvirčiais. Svarstomi aktualiausi klausimai dėl vaikų ir suaugusių tarpusavio santykių, tarpžinybinis bendradarbiavimas, padėtis socialinės rizikos šeimose ir šeimose, turinčiose problemų.

Sėkmingai veiklą tęsia Lietuvos ūkininkių draugijos skyriai „Šypsena“ ir „Garduva“. Skėmių ir Pociūnėlių bendruomenės aktyviai dalyvauja VVG „Radviliškio lyderis“, Europos socialinio fondo agentūros projektuose. Vykdomi Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos, 2007-2013 metų Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną paramos projektai „Teminio verslo plėtra Latgalos ir Radviliškio regionų kaimuose“, įvairių socialinės rizikos grupių seniūnijos gyventojai dalyvauja praktiniuose mokymuose.

SENIŪNIJOS PLOTAS

Seniūnija užima 7 786 ha

GEOGRAFIJA

Seniūnija yra Radviliškio rajono pietvakariuose, nuo rajono centro nutolusi 40 kilometrų. Seniūnijos teritoriją kerta valstybiniai keliai Kaunas-Šiauliai-Ryga, Raseiniai-Ramygala.

ISTORIJA

Senovėje Skėmių kaimą (tada jis vadinosi Tarpgiriai) supo šimtametės girios, o kaimo galulaukėse telkšojo neišbrendamos balos, kuriose gyveno velniai. Velniai dažnai ateidavo į kaimą ir tarpgiriečiams įvarydavo daug baimės ir nerimo. Kartais velniai pasiversdavę vilkais ir puldavę kaimą, kartais – keleiviais, prašančiais nakvynės.

Dar prieš sukilimą rusų kareiviai ištisas vasaras ir žiemas stovėdavę kaimuose. Taip jie stovėjo ir tarpgirių kaime. Abi pusės buvo susidraugavę: visi kartu linksmindavosi, šokdavo, kartais ir susipešdavo.

Vieną kartą tarpgiriečiai surengę vakaruškas, į kurias atėję ir rusų kareiviai. Vienas išgėręs kareivis ėmęs ieškoti priekabių. Tarpgiriečių bernai, pasitarę su rusų kareiviais, jam ausis apdaužę. Rytą rotnas pamatė, kad kareivio ausys apdaužytos paklausė: „Skiem ty podralsia?“. Pro šalį eidama sena bobutė, supratusi, apie ką kalbama, pašiepiančiai tarė: „Skiem ėmei ieškoti priekabių, tai ir gavai nuo to.“. Rotnas nesuprato ir klausia: „Što eta baba govorit, što eto značit – Skėmiai?“. Kareivis rotnui paaiškinęs viską, o tarpgiriečius nuo to laiko imta vadinti skėmiečiais, o kaimą – Skėmiais.

Vienintelis seniūnijos miestelis – Pociūnėliai. Vyskupas Motiejus Valančius mini, kad 1792 metais čia buvusi koplyčia, statyta Pociūnėlių dvaro savininkų. 1805 metais apylinkės gyventojai pastatė medinę Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. 1856 metais vyskupo M. Valančiaus dėka čia buvo pradėti švęsti Šv. Jono ir Šv. Martyno atlaidai. 1895 metais Pociūnėliuose buvo įsteigta pradžios mokykla, 1902-1965 metais miestelyje veikė turgus.

ŽMONĖS

Skėmių seniūnijoje ūkininkauja Rimantas Garuckas, pasaulio artojų varžybų dalyvis, dabartiniame Vakarų kaime gimė klarnetistas, Lietuvos nusipelnęs meno veikėjas, valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ meno vadovas Algirdas Budrys, 2009 metais pelnęs Radviliškio krašto garbės piliečio vardą, ir jo brolis Romualdas Budrys, Lietuvos dailės muziejaus direktorius.

VERSLAS

Seniūnijos žemės derlingos, sėkmingai vystoma žemdirbystė. Ne vienerius metus ūkininkauja Rimantas Garuckas, Kęstutis Rimkus, Alfonsas Koryzna, Arūnas Čižauskas, Robertas Petrėtis, Viktoras Radionovas. Tėvų verslą sėkmingai tęsia jaunieji ūkininkai Aivaras Rimkus, Audrius Tripeldas, Evaldas Šemežys.

Seniūnijoje veikia dvi miško ruošos įmonės, žemės ūkio bendrovė „Agrowill Skėmiai“, UAB „Mindema“.

GYVENAMOSIOS VIETOVĖS

 • Aguriškių kaimas
 • Girvalakių kaimas
 • Kirkilų kaimas
 • Pagarduvių kaimas
 • Panekelpių kaimas
 • Pašakių kaimas
 • Pašlapėlės kaimas
 • Pociūnėlių miestelis
 • Rinktinėlių kaimas
 • Sirutiškių kaimas
 • Skėmių kaimas
 • Skomaičiukų kaimas
 • Skomaičių kaimas
 • Šabiškių viensėdis
 • Šašėnų kaimas
 • Užpurvių kaimas
 • Vaičaičių kaimas
 • Vakarų kaimas
 • Valmančių kaimas

Už pateiktą informaciją atsakingas seniūnijos seniūnas.

Paskutinis atnaujinimas: 2017-09-04 10:03:30
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis

Aktualu

Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: