2021 m. rugsėjo 22 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Globos centro paslaugos

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras nuo 2016 metų pradėjo teikti paslaugas globėjams (rūpintojams), įtėviams bei norintiems jais tapti, globojamiems (rūpinamiems) ir įvaikintiems vaikams.

Nuo 2018 metų Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centre buvo įkurtas Globos centro padalinys.

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centras – vienas iš 66 visoje Lietuvoje veikiančių globos centrų, kuris padeda Radviliškio rajono vaikams surasti globėjus ar įtėvius ir teikia profesionalią pagalbą psichologines konsultacijas sprendimą globoti planuojantiems priimti ar jau priėmusiems žmonėms šiame prasmingame ir įkvepiančiame vaikų globos kelyje.


Paslaugos, kurias teikia globos centras:

 • Globėjų (rūpintojų) paieška
 • Konsultacijos ir informavimas, ketinantiems tapti budinčiais globėjais
 • Mokymai būsimiems globėjams
 • Savitarpio pagalbos grupės ir laikino atokvėpio organizavimas globėjams
 • Socialinės, psichologinės konsultacijos globėjams ir vaikams
 • Laikino atokvėpio paslauga

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centre, adresu Dariaus ir Girėno g. 27, Radviliškis, dirba penki socialiniai darbuotojai (globos koordinatoriai), psichologas, trys atestuoti GIMK socialiniai darbuotojai.

Su Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centro darbuotojais galima susisiekti nurodytais kontaktais:

 • Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro direktorė Rita Pranė Vilimaitė, tel. 8 610 15002, el. p. direktore@rpbspc.lt

 • Globos centro veiklų vadovė/atestuota GIMK socialinė darbuotoja Samanta Lapinskaitė, tel. 8 659 72602, el. p. globoscentras@rpbspc.lt

 • Globos centro socialinės darbuotojos (globos koordinatorės)/atestuotos GIMK socialinės darbuotojos Loreta Zakienė, tel. 8 659 64578 ir Deimantė Kairienė, tel. 8 659 14580, el. p. globoscentras@rpbspc.lt

 • Globos centro socialinės darbuotojos (globos koordinatorės): Monika Pociūtė, tel. 8 659 64583, Daiva Čeponienė, tel. 8 659 72921, Kotryna Antanavičiūtė, tel. 8 614 98974, el. p. globoscentras@rpbspc.lt

 • Globos centro psichologė Rūta Repšienė, tel. 8 659 68985, globoscentras@rpbspc.lt

 • Pagalbos numeris kriziniais ir ypatingais atvejais, tel. 8 659 72894

 • Internetinė svetainė: www.rpbspc.lt; Facebook paskyra: Vaikai yra vaikai. Radviliškio globos centras.


Globos centro darbo valandos:

 • Pirmadienis 7.30 – 19.24
 • Antradienis 7.00 – 19.24
 • Trečiadienis 7.00 – 19.24
 • Ketvirtadienis 7.30 – 19.24
 • Penktadienis 7.00 – 18.09
 • Šeštadienis ir sekmadienis – nedirbame
 • Pietų pertrauka 12.00 12. 45

Viena iš Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centro funkcijų yra viešinimo apie teikiamas paslaugas vykdymas. Tarptautinės Vaikų gynimo dienos proga, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centro socialinės darbuotojos (globos koordinatorės) Aukštelkų bei Gražionių kaimeliuose sveikino vaikus su jų saulėta diena, kalbino praeivius ir pristatinėjo globos centrą bei jame teikiamas paslaugas, dalino lankstinukus, kabino plakatus, vykdė apklausą apie globą, tapimą globėjais bei globos centro paslaugas.

RPBSPC Globos centro informacija


 • Pagalbos numeris kriziniais ir ypatingais atvejais: pirmadieniais – penktadieniais 17.00-20.00.

GLOBĖJŲ IR ĮTĖVIŲ MOKYMAS

GIMK programa - Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programa, patvirtinta Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2018 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. BV-66.

Programą sudaro:

 1. Pagrindinė globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programa.

 2. Specializuota asmenų, siekiančių teikti socialinės priežiūros paslaugas, ir bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programa.

 3. Artimųjų giminaičių rengimo vaiko globai programa.

 4. Tęstinė globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programa.

 5. Klausimynas.

 6. Papildoma priemonė apie vaikus su negalia.


Programą įgyvendinti turi teisę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atestuoti asmenys (darbuotojai).

Nuo 2008 m. iki 2018 m. Lietuvoje įgyvendinta globėjų  ir įtėvių rengimo programa „Parent Resources for Information, Development and Education“ (PRIDE) pagal Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2007 m. liepos 24 d. sutartį su JAV asociacija Child Welfare League of America (CWLA) dėl PRIDE programos licencijos. Nuo 2012 m. Lietuvoje PRIDE programa pavadinta „Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymas ir konsultavimas“ (GIMK).


Svarbus GIMK programos dėsnis – viską pradėti nuo savęs. Asmenys mokymų metu gali atvirai kalbėti apie tai, ką jie jaučia vienų ar kitų praktinių užduočių metu, atsakyti sau į daugelį klausimų,  įvertinti, ar jie gali tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais ar įvaikintojais ir ar turi tam reikalingų žinių bei gebėjimų.

GIMK programos mokymai skirti asmenims, ketinantiems globoti (rūpintis), įvaikinti, vaiką, teikti vaikų priežiūros paslaugas, įtėviams, globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams ir asmenims, dirbantiems bendruomeniniuose vaikų globos namuose.

GIMK programos tikslai:

 1. Ugdyti ir stiprinti asmenų, ketinančių globoti (rūpintis), įvaikinti vaiką, teikti vaikų priežiūros paslaugas ar dirbti bendruomeniniuose vaikų globos namuose, būtinus penkis gebėjimus:

  • Saugios aplinkos užtikrinimas ir fizinių poreikių tenkinimas.
  • Vaiko poreikių tenkinimas ir raidos sunkumų kompensavimas.
  • Vaiko ryšių su jo biologine šeima užtikrinimas.
  • Pagalba vaikui, užmezgant saugius ir patvarius ryšius.
  • Bendradarbiavimas sprendžiant vaiko ir šeimos problemas.

2. Parengti asmenis vaiko priežiūrai, laikinajai ir nuolatinei globai (rūpybai), įvaikinimui, darbui su vaikais bendruomeniniuose vaikų globos namuose.

3. Teikti tęstines paslaugas budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams), įtėviams ir asmenims, dirbantiems su vaikais bendruomeniniuose vaikų globos namuose.

Programa nesiekia ieškoti asmenų silpnybių ar neigiamų bruožų. Atvirkščiai – padeda pamatyti, kokiomis savybėmis asmenys gali didžiuotis ir kokios jų stipriosios pusės. Mokymų metu asmenys skatinami prisiminti vaikystę, patyrimą vienoje ar kitoje gyvenimo situacijoje, kad geriau suprastų save ir kitą. Mokytis iš savo patirties visada įdomu ir naudinga.

Reikia daug laiko ir energijos, kad būtų priimtas galutinis teisingiausias sprendimas. Sąmoningas ir apgalvotas sprendimas gali apsaugoti vaikus nuo naujo išsiskyrimo su šeima, o globėjus (rūpintojus) ir įtėvius – nuo nesėkmių ir blogų patirčių.

Naujos programos įgyvendinimas neapsiriboja vien asmenų, ketinančių globoti (rūpintis), teikti vaiko priežiūros paslaugas ar įvaikinti vaikus, rengimu. Tarnybos atestuoti asmenys taip pat teikia tęstinę pagalbą budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams) ir įtėviams, prisideda prie teigiamos visuomenės nuomonės apie globą (rūpybą) šeimoje ir įvaikinimą formavimo, vykdo asmenų, norinčių prižiūrėti, globoti (rūpintis) ar įvaikinti, paiešką.

Tikimasi, kad GIMK programa leis pažvelgti į vaiką giliau, šiek tiek kitomis akimis pamatyti jo pasaulį, poreikius ir patirtį, taip pat visuomenės požiūris į mažuosius mūsų piliečius, į įvaikinimą ir globą (rūpybą) šeimoje taps brandesnis bei atsakingesnis.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-06-07 08:55:07
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)