2022 m. gegužės 26 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Diskutuota apie Šiaulių regiono plėtros planui planuojamas teikti priemonesSpausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybėje susitikta su Šiaulių regiono plėtros tarybos administracijos direktoriumi Valerij Simulik ir ekspertu Viktoru Strups dėl Radviliškio rajono savivaldybės projektinės veiklos, planuojamos finansuoti regioninėmis lėšomis, teikimo Šiaulių regiono plėtros tarybai.

Susitikime aptartos Radviliškio rajono savivaldybės galimybės ir poreikis teikti planuojamus projektus naujam 2023–2030 finansavimo etapui, likusios įgyvendinti priemonės šiuo metu besibaigiančiame finansavimo etape.

V. Simulik teigė, kad svarbiausia savivaldybėms numatyti tokias priemones, kurios turėtų perspektyvą ir būtų realiai įgyvendintos. Pasak jo, svarbiausia – tęstinumas, tad praėjusiame etape neįgyvendinti projektai galėtų būti perkelti į ateinantį etapą. „Girdima, kad ES skiriamų lėšų vis mažėja, tad reikia jas paskirstyti ten, kur jos labiausiai reikalingos“, – sakė jis.

Pasak jo, Šiaulių regionui numatyta skirti apie 170 milijonų eurų, Radviliškio rajono savivaldybė pagal gyventojų skaičių galėtų pretenduoti į apie 20 milijonų eurų paramos, iš jų apie 8 milijonai eurų gali būti gauti tik įgyvendinant funkcinių zonų projektus (bendri besiribojančių mažiausiai dviejų savivaldybių projektai). Planuojant funkcinių zonų projektus labai svarbus vaidmuo tenka savivaldybių merams, kaip jiems pavyks susitarti dėl bendrų projektų, kaip pavyks suderinti šalia esančių savivaldybių poreikius. Projektai, kuriems bus skirtas finansavimas, turėtų būti platūs, apimantys bent dviejų šalia esančių ir besiribojančių rajonų problematiką.

Pasak Radviliškio rajono savivaldybės mero Vytauto Simelio, gerai, kad pradėta mąstyti plačiau. „Jau seniai sakau, kad mažai buvo įgyvendinta regioninių projektų, apimančių ne vieną, bet kelias savivaldybes. Džiugu, kad jie atsiranda, bet tai iššaukia ir kitų problemų: nerandama sąlyčio taškų su kitomis savivaldybėmis tam tikrose srityse, tad iškyla grėsmė likti be finansavimo“, – sakė jis.

Tokie susitikimai jau suorganizuoti keturiose regiono savivaldybėse, šiuo metu Radviliškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai analizuoja parengtą planuojamų įgyvendinti projektų sąrašą ir ieško galimybių teikti projektus vadinamųjų funkcinių zonų kūrimui.

Susitikime dalyvavo LR Seimo narys Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis, jo pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas, administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, jos pavaduotojas Justinas Pranys, Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)