2021 m. spalio 21 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Diskutuota apie vaikų vasaros poilsio programų vykdymo iššūkiusSpausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis, jo pavaduotojas Vtytautas Krikščiūnas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Justinas Pranys  ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas drauge su skyriaus specialistais Ieva Ražinskiene, Judita Steponavičiene, Marija Motiejūniene, Rasa Plukiene, Rimu Špakausku ir jaunimo reikalų koordinatoriumi Rimvydu Aleknavičiumi aptarė visą vasarą vykusias vaikų vasaros poilsio programas Radviliškio rajone, diskutavo apie lėšų tokioms stovykloms poreikį, apie stovyklų organizatorių indėlį į vaikų vasaros poilsio organizavimo procesą.

Vaikų vasaros poilsiui – rekordinės sumos

2021 m. iš Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto skirta 70 tūkstančių Eur vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkursui, o valstybė vaikų vasaros poilsiui  skyrė dar 30 tūkstančių eurų. Iš viso su tėvų, labdaros ir paramos ir kitomis lėšomis stovykloms panaudota 120 446,22 Eur.

Tai didžiulė suma, daugiau nei dvigubai viršijanti ankstesniais metais šiam tikslui skirtas sumas. Meras Vytautas Simelis pasidomėjo, kaip šios lėšos buvo panaudotos, kokios stovyklos buvo organizuotos Radviliškio rajono vaikams. „Labai svarbu surinkti informaciją apie  įvykusias stovyklas, kad būtų  galima susidėlioti kitų metų prioritetus“, – sakė jis.

„ׅŠiais metais organizuota  rekordiškai daug  stovyklų, net 49. Tai lėmė  faktas, kad labai daug lėšų  šiais metais šiam tikslui skirta iš savivaldybės biudžeto, niekada tokių dalykų anksčiau nebuvo“, – sakė pasitarime dalyvavęs  Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laivūnas Vaičiūnas. 35 stovykloms finansavimas skirtas iš savivaldybės lėšų, 14 stovyklų lėšų skirta iš valstybės biudžeto. Stovyklose vasaros dienas leido, įvairiomis veiklomis užsiiminėjo  net 1 610 vaikų. „Galima sakyti, kad  šią vasarą organizuotose stovyklose užimtas buvo kas antras vaikas, o kas trečias stovyklavęs vaikas buvo iš socialiai remtinų šeimų“, – sakė Laisvūnas Vaičiūnas. 

Stovyklose dirbo 196 pedagogai, prie jų prisijungė psichologai, socialiniai darbuotojai, mokytojai padėjėjai ir kitas personalas. 

Už skirtas lėšas suorganizuota 10 turistinių, 5 stacionarios, 34 dieninės stovyklos. Kiekvienoje stovykloje lėšų poreikis vienam vaikui vienai dienai svyravo nuo 6 eurų iki 60 Eur.  Pasak L. Vaičiūno, tai priklauso nuo to, kokios edukacinės veiklos siūlomos stovykloje, nuo vietos, kur stovykla vyksta, nuo ekskursijų  kiekio ir pobūdžio, nuo  stovyklos tipo.  „Džiugu, kad visos suplanuotos stovyklos įvyko, liko tik apie 120  eurų nepanaudotų lėšų ir 19 vaikų nedalyvavo dėl įvairių objektyvių priežasčių, todėl labai norėtųsi, kas savivaldybė ir toliau  skirtų  tiek daug dėmesio ir lėšų vaikų vasaros poilsio organizavimui“, – sakė jis.

Pasigesta sporto tematikos stovyklų, privačių stovyklų organizatorių iniciatyvų

Šiais metais paraiškas organizuoti vaikų vasaros poilsio stovyklas teikė švietimo įstaigos, laisvieji mokytojai rajono kultūros, socialinės įstaigos, bendruomenės, vaikų dienos centrai, Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Radviliškio plaukimo baseinas, Radviliškio rajono švietimo ir sporto paslaugų centras. „Pasigedau sporto pakraipos stovyklų ir iniciatyvos tokias stovyklas organizuoti iš rajono sporto trenerių. Tikrai  žinau, kad kituose rajonuose mokinių sporto komandos išvyksta į treniruočių stovyklas. Bet nebūtinai komandos, juk sportinėse stovyklose vasaros dienas gali leisti kiekvienas judrus, sportą mėgstantis vaikas. Tokio vaiko tėvai ir jis pats tik džiaugtųsi tokia galimybe, tad raginu sporto bendruomenę nesnausti ir kitais metais teikti savo programas vaikų socializacijos ir poilsio programų konkursui“, – sakė meras Vytautas Simelis. Meras pasigedo ir privačių asmenų iniciatyvos organizuoti stovyklas rajono jaunimui: „Nesuprantu, kodėl verslininkai, kaimo turizmo sodybos neužsiima vaikų vasaros stovyklų organizavimu -  juk tai tikrai nebloga niša verslui“, – kalbėjo jis. 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)