2021 m. gruodžio 6 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Lizdeikiečiai kartu su pasaulio jaunimu rūpinasi planetos klimatuSpausdinimo versija

Lizdeikos gimnazijos mokiniai ir mokytojai turi ilgametę tarptautinių projektų patirtį. Džiugu, kad ir šiais mokslo metais lizdeikiečiai pateko į Pasaulinio švietimo centro (The Centre for Global Education) vykdomą projektą „Decarbonize“ (iš Lietuvos į šį projektą pakviestos tik dvi mokyklos).

Projekto tikslas – edukuoti ir mobilizuoti jaunus žmones kaip sąjungininkus kovoje su klimato kaita. Projektas, skirtas moksleiviams nuo 13 metų, sujungė net 45 skirtingų šalių mokyklas. Projekto veiklos vyks nuotoliniu būdu nuo šio rugsėjo iki gruodžio mėnesio. Jų metu vyks vaizdo konferencijos, skirtos dalytis mokyklų patirtimi, mokiniai įgyvendins projektus apie klimato kaitą, o parengta ataskaita bus pristatyta šį lapkritį vyksiančioje Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencijoje COP 26 Glazge, Škotijoje.

Rugsėjo 29 dieną vyko pirmasis visų projekte dalyvaujančių mokyklų nuotolinis susitikimas, kuriame kiekviena mokykla prisistatė ekologines problemas savo šalyje. Susitikimas buvo išties šiltas ir produktyvus, jį vedė Pasaulinio švietimo centro atstovė Sarah Flynn.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai (Saulė Tumėnaitė 2E, Austėja Vasiliauskaitė 2E, Laimis Genevičius 3A ir Gytis Genevičius 3A), pakonsultuoti geografijos mokytojos Živilės Laurutienės ir anglų kalbos mokytojos Ingos Veberienės, susitikime parodė sukurtą filmuką apie Lizdeikos gimnaziją ir jos bendruomenės pastangas prisidėti prie kovos su klimato kaita.

Gimnazistų darbas iš visų išsiskyrė savo unikalumu, paprastumu ir aiškumu. Po šio susitikimo sužinota ir šalis, su kurios mokiniais lizdeikiečiai bus vienoje komandoje ir kartu atkliks užduotis. Pasak lizdeikiečių, jiems labai pasisekė, nes bus bendradarbiaujama su išties išskirtine ir labai nuo Lizdeikos gimnazija besiskiriančia Madagaskaro sostinės Antananarivo mokykla - Horace François High School. Tikimasi, kad komandinis darbas vyks sklandžiai, nes šias mokyklas skiria tik valandos skirtumas laiko juostose.

Už paskatinimą dalyvauti šiame projekte visa Lizdeikos gimnazijos komanda dėkoja mokytojai Jolantai Kvedarienei.

Laimis Genevičius, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 3A klasės mokinys

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)