2020 m. rugsėjo 30 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
In memoriam Danguolei DabašinskieneiSpausdinimo versija

Dabar einu į didžią tylumą,
Į tylumą, palaimintą ir didžią.
Einu į laisvę, didelę ir plačią,
Kuri priims mane kaip lauktą svečią...

V. Mykolaitis-Putinas

Rugpjūčio 6 dieną, eidama 78 metus, po sunkios ligos mirė Danguolė Mačiukaitė-Dabašinskienė.

D. Dabašinskienė gimė 1943 01 03 Radviliškio rajone, Žironų kaime. 1961 m. baigė V. Valsiūnienės vidurinę mokyklą (XVIII laida). Metus laiko po mokyklos baigimo Danguolė subūrė bendraklasius vienus metus dirbti Černiachovskio kolūkyje. Jie dirbo tėviškės laukuose paprastais lauko darbininkais. Vienus metus ji mokėsi Žemės ūkio akademijoje, vėliau perstojo į Vilniaus Pedagoginį institutą, kur įgijo biologijos mokytojo specialybę.

D. Dabašinskienė yra dirbusi Radviliškio kultūros namų direktore, Pionierių namuose. Nuo 1971 m. iki 2005 m. dirbo Šiaulių miesto 12 vidurinėje mokykloje (dabar – Juventos progimnazija). Pedagogų kolektyve  išsiskyrė elgesio elegancija, vidine kultūra, principingumu, atsakingumu. Darbas mokykloje buvo jos gyvenimas. Ji buvo tokia visur esanti: mokėjo užjausti, paguosti, ištiesti pagalbos ranką jaunam ir vyresniam kolegai. Daug metų buvo renkama mokyklos profsąjungos pirmininke.

Velionė labai mylėjo gyvenimą. Ji brangino viską, kas pasitaikė gyvenimo kelyje. Joje gyveno daug žmonių. Daug likimų palietė ranka ir širdimi. Ir išėjusi į pensiją ji išliko eruditė, šaknimis įaugusi į visuomeninį gyvenimą. Ji – Trečiojo amžiaus universiteto tarybos narė, skaitytojų klubo „Beržė“ įkūrėja (2014 m.), turizmo sekcijos vadovė. Pati pabuvojusi daugybėje šalių, skatino visus keliauti. Nuoširdžiai dalijosi savo žiniomis, bendradarbiavo su Radviliškio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriumi, aktyviai dalyvavo bibliotekos kultūriniuose renginiuose. Ji skubėjo gyventi. Stengėsi daug imti ir duoti kiek gali. Ji visiems senjorams buvo pavyzdys, kaip reikia stebėti, grožėtis ir džiaugtis gyvenimu. Drauge su vyru Povilu užaugino du sūnus, džiaugėsi anūkais, marčiomis. Tai buvo asmenybė, kuriai didžiausia vertybė visada buvo žmogus. Tik apie Danguolę sunku kalbėti būtuoju laiku – ji vis dar esanti, nuolat visais besirūpinanti.

TAU bendruomenė giliai išgyvena netekusi talentingos taurios asmenybės, kuri sušvito kaip meteoritas ir užgeso, ir užjaučia sunkią netektį išgyvenančius artimuosius.

Atsisveikinti su Danguole Dabašinskiene galima: 2020 08 07–08 (penktadienį nuo 12 val. ir šeštadienį) laidojimo namuose Kaštonų g. 2, Radviliškyje.

Laidotuvės – 2020 08 08 (šeštadienį) 12 val.

Trečiojo amžiaus universiteto bendruomenė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)