2020 m. sausio 24 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Integruotos lietuvių kalbos ir istorijos pamokos kitoje aplinkoje Spausdinimo versija

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos penktokai ir septintokai lapkričio 28 d. dalyvavo integruotose lietuvių kalbos ir istorijos pamokose kitoje aplinkoje. Pamokų tema – Informacijos paieška ir perdavimas („Mano kraštas“).

Pamokose dalyvavę mokiniai, lydimi mokytojų, mokykliniu autobusiuku keliavo po savo kraštą, rinko ir fiksavo informaciją pagal iš anksto nurodytus klausimus. Daug įdomios informacijos vaikai išgirdo apsilankę Baisogalos priestotyje, kur juos pasitiko čia aktyviai veikiančios bendruomenės „Imantai“ valdybos pirmininkas Rimantas Vaitkevičius ir jo žmona, valdybos narė Regina Vaitkevičienė.

Susidomėję mokiniai klausėsi pasakojimo apie „Imantų“ bendruomenės namų kūrimą, apžiūrėjo unikalų jų interjerą ir eksterjerą. Daug įdomaus vaikai išgirdo apie Baisogalos geležinkelio stoties statinių kompleksą, apie netoliese kuriamą Lietuvos šimtmečio parką. Mokiniai pabuvojo ir prie mitologinių Velnio bei Angelo akmenų, esančių Valatkonių miške, klausėsi padavimų apie šiuos riedulius.

Informacijos apie gimtąjį kraštą rinkimą penktokai ir septintokai tęsė aplankydami vietas, kuriose prieš kelis dešimtmečius dar buvo Kablių ir Vakarų-Vertimų kaimai. Ten vaikai apžiūrėjo stogastulpį senojo Kablių kaimo atminimui ir koplytstulpį, žymintį Vakarų-Vertimų kaimo vietą. Jie klausėsi mokytojų pasakojimų apie buvusius kaimus, ten gyvenusius žmones.

Surinkę nemažai įvairios informacijos penktokai ir septintokai, dirbdami poromis, ją susistemino ir perteikė draugams. Jie taip pat atsakinėjo į klausimus, pildė pateiktas lenteles, diskutavo. Taikytas kaupiamasis vertinimas, vaikai ir patys įsivertino, kaip jiems sekėsi, naudodamiesi „Sėkmės laiptais”. Integruotose lietuvių kalbos ir istorijos pamokose mokiniai pagilino ne tik šių mokomųjų dalykų žinias – pynėsi informacija, susijusi su geografija, biologija, etnokultūra, matematika, fizika, technologijomis, kūno kultūra.

Integruotomis pamokomis kitoje aplinkoje liko patenkinti ir penktokai, ir septintokai. Mokinių noru dirbti, aktyvumu, žingeidumu džiaugėsi pamokas vedę mokytojai – istorikas Saulius Čepaitis bei lituanistė, pateikusi šią informaciją.

Roma Buivydienė,
Pociūnėlių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)