2020 m. birželio 4 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Folkloro grupės „Šeduviukai“ sėkmė kūrybiniame konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų“Spausdinimo versija

Kovo 6 dieną Šeduvos gimnazijos folkloro grupė ,,Šeduviukai“ ir jų mokytoja Aušra Mickutė dalyvavo Kauno tautinės kultūros centre vykusiame respublikiniame kūrybinės etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse ,,Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti.

Šio renginio tikslas – skatinti mokinių, pedagogų iniciatyvumą, kūrybiškumą, aktyvumą, puoselėjant etninės kultūros vertybes, siekiant pažinti, rinkti ir saugoti senuosius etnografinius namų apyvokos daiktus, atskleidžiant jų prasmę bei reikšmę žmogui. „Šeduviukų“ atstovus Austėją Kavaliauskaitę ir Klaidą Guntulį konkurse lydėjo sėkmė. Už senovinio skalbimo įrankio, kultuvės, pristatymą mokiniai įvertinti II vieta ir apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanomis.  Kita konkurso dalyvė Akvilė Guokaitė pristatė audimo staklių šaudyklę. Šiuos daiktus mokiniai rado Šeduvos gimnazijos A. Bukausko muziejuje. Mokiniai ne tik papasakojo, kaip šie daiktai buvo pagaminti, papuošti, kaip ir kas juos naudojo, bet ir pasekė sakmę apie laumes skalbėjas, padainavo tradicines skalbimo ir audimo dainas, dainuotas senelių ir prosenelių. Rengdamiesi konkursui, mokiniai konsultavosi su, Emilija Brajinskiene, visų žinoma kaip Šeduvos Baba.

Mokiniai ne tik pamatė, kaip konkursui pasirengė kitų etnografinių regionų atstovai, įgijo neįkainojamos patirties, išbandė savo jėgas, bet ir suprato, kad dainuodami senąsias tradicines lietuvių liaudies dainas, pasakodami pasakojimus, šokdami šokius prisideda prie tautine savimone pagrįstos istorinės atminties išsaugojimo.

Šeduvos gimnazijos informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)