2021 m. gruodžio 6 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškiečiams pristatytos dvi parodos – Dovilės Tomkutės grafikos darbų paroda „Parafrazės“ ir Jūratės Kalvaitienės autorinių papuošalų paroda „Gelmės“Spausdinimo versija

Antradienio pavakarę Radviliškio miesto kultūros centro parodų galerijoje susirinkusiems radviliškiečiams buvo pristatytos net dvi parodos – Dovilės Tomkutės grafikos darbų paroda „Parafrazės“ ir Jūratės Kalvaitienės autorinių papuošalų paroda „Gelmės“.

Pristatydama parodą, Radviliškio miesto kultūros centro direktorės pavaduotoja, Svetlana Viluskienė pasidžiaugė ne tik galimybe gyvai susitikti su parodos autorėmis, bet ir gausia, menui neabejinga, žiūrovų auditorija, Radviliškio dailės mokyklos bendruomene. Radviliškio miesto kultūros centro direktorė Indrė Ginkevičienė padėkojo menininkėms už radviliškiečiams suteiktą progą susipažinti su jų kūryba, padėkojo kraštietei D. Tomkutei, kad širdies balsas sugrąžino į gimtąsias vietas. Parodų autores pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, paveldosaugos ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Stirbienė, Radviliškio miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja, pavaduojanti seniūną Vigilija Dževečkienė. Taip pat jautriais vaikystės prisiminimais pasidalino D. Tomkutės draugai, artimieji.

Pakviestos papasakoti apie save, autorės pasidalino savo mintimis apie kūrybinį pasaulį. Dovilė Tomkutė – dailininkė, grafikė, daugiau nei 30 m. dirbanti dailės parodų rengimo srityje Lietuvoje ir užsienyje, paraleliai dirbanti kūrybinį darbą. Paroda Radviliškio miesto kultūros centre – tai sugrįžimas į Radviliškį po daugelio metų. Tai pagarbos išraiška šiam miestui, savo Tėčiui, kino ir teatro aktoriui Vytautui Tomkui, jo gimtinei ir brangių Senelių atminimui. Parodoje eksponuojami grafikos, litografijos, oforto technikomis atlikti darbai, skaitmeninės fotografijos ciklai. Autorė kviečia radviliškiečius ir miesto svečius apsilankyti jos kūrybos pasaulyje, tikisi, kad čia jie suras kažką artimą savo širdžiai.

Jūratė Kalvaitienė – baigė Kauno Technologijos universiteto studijas, vėliau susipažinusi su menininkais, jų kūryba, suprato, kad menas ją žavi labiau nei technikos mokslai. 2014 m. grįžo prie savo jaunystės svajonių – ėmė kurti autorinius papuošalus, kuriems naudoja natūralias gamtines medžiagas - akmenis, perlus, krištolą, tauriuosius metalus ir kt. Pirmą kartą savo darbus Radviliškyje pristatanti papuošalų kūrėja parodos lankytojams perduoda žinią, kad turime tausoti visa tai, kas trapu bei džiaugtis gamtos dovanomis, jas išsaugoti. Taip pat viliasi, kad parodos žiūrovai papuošaluose atras tai, kas sušildys Jų širdis.

Jaukią parodos atmosferą įprasmino Radviliškio Lizdeikos gimnazijos abituriento Roko Šmatavičiaus muzikinės improvizacijos elektrine gitara. Lankytojai neskubėjo skirstytis, džiaugėsi menininkių kūryba, bendravo, dalinosi prisiminimais.

Parodas bus galima aplankyti iki lapkričio 21 d. darbo dienomis, nuo 11 val. iki 19 val.

Radviliškio miesto kultūros centro informacija

Nuotraukos J. Plukienės

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)