2019 m. lapkričio 13 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Šeimos konferencijos metodas pristatytas Radviliškio rajono savivaldybėjeSpausdinimo versija

Įgyvendindama projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su labdaros ir paramos fondu „Dienvidis“ spalio mėnesį suorganizavo „Šeimos konferencijos“ metodo bei jo mokymų pristatymą Radviliškyje.

Šeimos konferencijos metodu susidomėjo beveik pusė šimto švietimo pagalbos specialistų, socialinių darbuotojų, atvejo vadybininkų, seniūnijų atstovų, probacijos tarnybos pareigūnų, socialinių paslaugų teikėjų, kiti aktyvūs asmenys, kurie nėra abejingi vaiko gerovės kūrimui. 

Labdaros ir paramos fondo „Dienvidis“ vadovė Jurgita Kulevičienė pristatė Šeimos konferencijos metodo atsiradimo istoriją, šio metodo koncepciją, pasidalijo praktine patirtimi Lietuvoje. Pranešėja paaiškino, kad „Šeimos konferencija“ – tai šeimai svarbių asmenų susirinkimas, siekiant padėti šeimai, atsidūrusiai probleminėje ar krizinėje situacijoje. Specialistų požiūriu, „Šeimos konferencija“ – tai įrankis problemas, susijusias su vaiko gerove, išspręsti šeimos rate, nesikišant institucijoms bei išsaugant vaiką šeimoje. Šiuo metodu siekiama išsaugoti vaiką šeimoje, su vaiko gerove susijusias problemas išspręsti artimos ir išplėstinės šeimos rate, nesikišant institucijoms, išsaugant šeimos paslaptį bei konfidencialumą.

Fondo vadovė Jurgita Kulevičienė pabrėžė, kad šis metodas reikalingas tada, kai kenčia vaikai, nes tėvai skiriasi; kai vaikas netenka vieno ar abiejų tėvų; kai šeimos narys suserga (pvz., depresija ar kita sunkia liga); kai vaikas bėga iš namų; kai vaikui gresia išmetimas iš mokyklos; kai vaikui reikia globėjų šeimos; kai kinta vaiko fiziniai pokyčiai, aktyvumas, susikaupimas ir daug kitų atvejų, kurie suaugusiam kyla nerimas dėl vaiko gerovės. Jurgita Kulevičienė paaiškino, kad „Šeimos konferencijos“ koordinatorius turi būti nepriklausomas asmuo, nepažįstantis šeimos ir nežinantis jos istorijos. Jis nepavaldus atvejo vadybininkui ar socialiniam darbuotojui. Jis nedaro sprendimų, tačiau pareiga padėti šeimai pasiruošti ir pravesti „Šeimos konferenciją“, o pagalbos specialistai: atvejo vadybininkai, socialiniai darbuotojai, „paskiriantys“ „Šeimos konferencijos“ metodą kaip vaistą, padedantį šeimai susidoroti su dėl jų pačių problemų, kilusiomis pasekmėmis, kenkiančioms vaikams. Specialistai yra labai svarbi pirmoji grandis, užvedanti visą procesą.

Fondo vadovė pateikė išsamią informaciją apie 2020 m. planuojamus organizuoti „Šeimos konferencijos“ koordinatorių bei koordinatorių supervizorių mokymus.  Lietuvai planuojama parengti 120 kvalifikuotų „Šeimos konferencijos“ koordinatorių bei 15 koordinatoriaus supervizorių. Mokymai vyks Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose. Šių koordinatorių mokymai truks 4 d. (32 ak. val.). Mokymai bus nemokami. Mokymų dalyviams bus išduodami pažymėjimai. Koordinatoriaus supervizorių mokymai truks 10 dienų (80 ak. val.) Mokymai bus nemokami. Mokymų dalyviams bus išduoti pažymėjimai.

Į „Šeimos konferencijos“ koordinatorių bei koordinatorių supervizorių mokymus labdaros ir paramos fondo „Dienvidis“ vadovė Jurgita Kulevičienė kvietė pradėti registruotis ir išsamios informacijos teirautis jau dabar.

Registracija į būsimus „Šeimos konferencijos“ koordinatorių bei koordinatorių supervizorių mokymus vyksta nurodytais el. pašto adresais arba telefonais:

Registruojantis būtina nurodyti vardą, pavardę, darbovietę, pareigas bei išsilavinimą, telefono numerį.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)