2020 m. sausio 24 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Lietuvos Respublikos Seime vyko tarptautinė konferencija „Įtraukusis švietimas – trūkstamos jungtys“Spausdinimo versija

2019 m. lapkričio 20 d. sukako 30 metų, kai Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje buvo priimta Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija – plačiausia pasaulyje pripažinta žmogaus teisių sutartis, kurią yra ratifikavusios 196 valstybės – Jungtinių Tautų narės (išskyrus vieną valstybę).

Minint šią sukaktį, lapkričio 25 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko tarptautinė konferencija „Įtraukusis švietimas – trūkstamos jungtys“, skirta apžvelgti įtraukiojo švietimo idėjos įgyvendinimą Lietuvoje, išgirsti Lietuvos, Airijos ir Suomijos ekspertų patyrimus, įžvalgas apie galimus sėkmingus pokyčius, įveiktus iššūkius ir kylančių sunkumų sprendimų paieškas. Konferenciją organizavo Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komitetas, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba, švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokyklos bendruomenė džiaugiasi, nes jos atstovės, Nina Kavaliauskienė, mokyklos direktoriaus pavaduotoja, ir Rasa Jasiulienė, pradinių klasių mokytoja ekspertė, buvo pakviestos dalyvauti šiame renginyje. Mokytoja Rasa Jasiulienė ne tik klausėsi, bet ir pati pasidalino savo patirtimi apie skirtingų gebėjimų vaikų ugdymą pamokose bei kokias galimybes jis suteikia klasės bendruomenei.

Visi mokykloje esantys mokiniai yra unikalūs ir skirtingi. Mokykla turi būti tokia, kurioje būtų puoselėjamas kiekvieno vaiko orumas, visi vaikai jaustųsi vertingi ir naudingi, o ateityje taptų pilnateisiais visuomenės nariais. Ir svarbiausia: įtraukusis ugdymas(-is) - tai tiltas, priartinantis galimybę į bendrojo ugdymo klases priimti įvairiausių gebėjimų turinčius vaikus.

Nina Kavaliauskienė, Gražinos pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)