2020 m. rugsėjo 30 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Mažieji stovyklautojai Pakiršinio dvare mokėsi amatų ir linksmai leido vasarąSpausdinimo versija

Nuo liepos 13 iki 19 dienos Pakiršinio dvaras ir parkas buvo pilnas vaikų klegesio. Čia įsikūrusiame Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centre suorganizuota vaikų vasaros poilsio stovykla „Septynios vasaros dienos dvare“. Stovyklą finansavo Radviliškio rajono savivaldybė ir stovyklautojų tėveliai (seneliai, globėjai). Septynias dienas vaikams buvo pasiūlyta įvairių veiklų ir net dvi išvykos po Radviliškio rajoną.

 

Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro darbuotojos Toma Matulevičienė, Evelina Buivydaitė, Džiulija Džiaugienė rengė jiems įvairias rungtis, estafetes, lydėjo kelionėse, mokė visus stovyklautojus įvairių amatų (vilnos vėlimo, odos apdirbimo amato, keramikos, žvakių gaminimo, piešimo ant vandens, piešimo ant stiklo, medžio ir kt.)

 

Ryte sportuoti stovyklautojus kviesdavo Monika Gerulienė. Visi aukštai keldavo kojas pagal Monikos parinktą muziką. Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė Gražina Žiaunienė stovyklautojus mokė suteikti pirmąją pagalbą nelaimingų atsitikimų atvejais. Vaikai liko patenkinti, nes buvo apdovanoti biuro padėkomis ir suvenyrais.

Baisogalos kultūros centro darbuotojai Jūratė Kačiukevičienė, Paulius Kablys ir Raimondas Leikus mokė vaikus šokti, supažindino juos su lietuvių liaudies instrumentais ir šokiais. Asta Jurevičienė ir Neringa Bernadickienė stovyklautojams pristatė muzikos instrumentą ukulėlę ir pamokė norinčius ja groti. Baisogalos krašto vaikai, pabandę groti ukulėle, su nekantrumu laukia rudenį Baisogalos kultūros centre vyksiančių mokymų. Monika Bastytė stovyklautojus sukvietė linksmai praleisti laiką šokant zumbą.

Stovyklos dalyviai autobusu keliavo į Šeduvos istorinės technikos muziejų, Burbiškio dvarą, kuriame dvaro guvernantė juos susipažindino su dvaro parku, istorija ir manos istoriko Aleksandro Vasiljevo rūbų, aksesuarų ir portretų kolekcija. Kleboniškių kaimo buities muziejuje, papietavę apt žolės, turėjo galimybę žaisti senuosius žaidimus, norintys galėjo įeiti į Kleboniškių malūno vidų.

Stovykloje netrūko iššūkių: stovyklautojams teko patiems pėsčiomis įveikti 4 kilometrų kelią iki Baisogalos dvaro. Kelias buvo ilgas ir varginantis, bet visiems liko įsimintinas. Baisogalos dvare vaikus pasitiko gidė Roma, kuri visiems papasakojo apie dvarą, jį valdžiusius ponus. Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės instituto Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos koordinavimo centro vadovė Rūta Šveistienė vaikus susipažindino su senosiomis Lietuviškomis ūkinių gyvūnų veislėmis (arkliais žemaitukais, baltnugarėmis karvėmis ir kt.).

Paskutinę stovyklos dieną visi stovyklautojai paruošė savo savaitės darbelių parodą. Tėvai, draugai, seneliai, atvykę į stovyklos uždarymo renginį, pasidžiaugė, kokie darbštūs ir kūrybingi jų vaikai. Šeduvos bendruomenė stovyklautojams paruošė putų šou. Putų šou dalyvavo ne tik stovyklos dalyviai. Į putas nepabūgo įlysti ir mamos, tėčiai ir močiutės. Visas septynias dienas stovyklos dalyvius maitino ir skaniausiais kruasanais vaišino Baisogaloje įsikūrusi kavinė „Pas Zitą“.

Paskutinę stovyklos dieną Pakiršinio dvaro kalvis Jonas visiems stovyklos dalyviams nukalė prisiminimui Pakiršinio dvaro monetą „Kiršinas“. Patyrę daug nuostabių įspūdžių, atsisveikinę vieni su kitais, stovyklautojai išsiskirstė namo, žinodami, kad kitais metais vėl susitiks.

Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)