2022 m. sausio 27 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Patyrei smurtą?

Jei smurtas artimoje aplinkoje kelia grėsmę asmens sveikatai ar gyvybei: skubiai skambinkite nemokamu pagalbos telefonu  112.

Taip pat galima kreiptis pagalbos į artimiausią specializuotos kompleksinės pagalbos centrą (Šiaulių apskr.), suteikiama pagalba yra nemokama ir konfidenciali. Kontaktai: 8 41 52 02 39, el. p.: mvic@splius.lt

Jei patiriate smurtą, kokios pagalbos galite tikėtis iš Specializuotos kompleksinės pagalbos centro?

Pirmas pokalbis: pirmojo susitikimo ar skambučio metu SKPC konsultantas išklauso, išsiaiškina situaciją ir pasiūlo galimus problemų̨ sprendimo būdus bei priemones.

Žinios ir informacija: kitų pokalbių metu suteikiama visa informacija, reikalinga sprendžiant smurto artimoje aplinkoje problemas.

Veiksmų planas: su SKPC konsultantu aptariami nukentėjusio asmens norai, kokia pagalba yra reikalinga, įvertinamos rizikos ir sudaromas individualus pagalbos veiksmų planas.

Pokyčių link: jei reikalinga psichologo ar teisininko pagalba, suderinamas konsultacijų laikas.

Jei reikalinga kitų institucijų pagalba: (pvz. apgyvendinimas, sveikatos priežiūra), SKPC padeda tai suorganizuoti.

SKPC konsultantas: palaiko ir konsultuoja visą laikotarpį, kol įgyvendinamas veiksmų planas, reikalingas nutraukti smurtinius santykius.


Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas teigia:

Smurtas artimoje aplinkoje yra esamo/buvusio partnerio, sutuoktinio, globėjo ar kito artimo asmens sisteminė prievarta, kurios tikslas–įbauginti ir kontroliuoti kitą asmenį.

Paprastai smurtą patiria silpnesni, priklausomi šeimos nariai–moterys, vaikai, seneliai. Smurtas artimoje aplinkoje dažnai yra nematomas, neigiamas ar pateisinamas, o smurto žymės–ne visada akivaizdžiai pastebimos. 

Smurtas–tai ne tik fizinis kito žmogaus sužalojimas. Jis gali pasireikšti įvairiomis formomis: fiziniu, psichologiniu, ekonominiu, seksualiniu smurtu ar nepriežiūra.

Smurtas –veikimu ar neveikimu asmeniui daromas tyčinis fizinis, psichinis, seksualinis, ekonominis ar kitas poveikis, dėl kurio asmuo patiria fizinę, materialinę ar neturtinę žalą.

Artima aplinka–aplinka, kurią sudaro asmenys, siejami arba praeityje sieti santuokiniais, partnerystės, svainystės ar kitais artimais ryšiais, taip pat asmenys, kartu gyvenantys ir tvarkantys bendrą ūkį. 


Daugiau informacijos galima rasti pasinaudojus šia nuoroda: https://www.specializuotospagalboscentras.lt/

Paskutinis atnaujinimas: 2021-06-07 09:09:24
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)