2020 m. sausio 24 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškio rajono žemdirbių šventėje apibendrinti rajono žemės ūkio pasiekimaiSpausdinimo versija

24-ojoje Radviliškio rajono žemdirbių šventėje apibendrinti rajono žemės ūkio pasiekimai. Šeduvos malūno konferencijų salėje susirinkę Radviliškio rajono ūkininkai pasidžiaugė pasiekimais, 2019 metų rezultatais, aptarė žemės ūkio politikos klausimus.

Nuoširdžius sveikinimus ir garbingus apdovanojimus žemdirbiams skyrė LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, LR žemės ūkio ministerija, Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, LR Žemės ūkio rūmų vadovas Sigitas Dimaitis, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Radviliškio skyriaus, pasėlių draudimo kompanijos atstovai.

Šventėje apsilankęs LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis nuoširdžiai pasveikino žemdirbius tradicinės šventės proga. Seimo Pirmininkas nepalietė žemės ūkio politikos klausimų, bet rado laiko su daugeliu šventėje dalyvavusių ūkininkų pabendrauti individualiai, pasidomėjo jų nuotaikomis, kylančiais klausimais.

Rajono ūkininkus pasveikinęs Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras, pasidžiaugė šventine nuotaika ir palinkėjo ūkininkams  gerų, derlingų  ir sėkmingų ateinančių metų. „Čia matau susirinkusią didelę rajono ūkininkų bendruomenę, kuri yra labai stipri. Jūs – kaip šeima: vieningi, palaikantys vieni kitus, tokie ir išlikite“, – sakė  A. Čepononis.

Alfredas Juozapavičius, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas, paminėjo, kad 2019 metai šalies žemės ūkiui yra jubiliejiniai – prieš trisdešimt metų, 1989 m. liepos 4 d. buvo priimtas Valstiečio ūkio įstatymas, kuris davė pradžią ūkininkavimui, pirmiesiems ūkininkams. Tuomet, Lietuvos Respublikai dar būnant Sovietų Sąjungoje, aštuoniems rajono ūkininkams buvo suteikta žemė.

Pirmieji ūkininkauti Radviliškio rajone pradėjo Juozas Rupšys, Vytautas Krikščiūnas, Juozapas Jasiukaitis, Rimantas Jasiukaitis, Alvydas Steponavičius, Feliksas Norvaiša, Valdas Budinavičius, Ignas Jasiūnas. Šiems aštuoniems ūkininkams iš viso buvo suteikta 179,62 ha žemės. „Galiu tik pasidžiaugti, kad dabar Radviliškio rajone ūkininkauja per 1727 ūkininkų. Puiki, derlinga žemė duoda darbo visiems, tik reikia norėti ją dirbti. Džiaugiuosi, kad rajono ūkininkai yra tie žmonės, į kuriuos bet kada galima kreiptis ieškant bendro sutarimo paramos, patarimo, pagalbos“, – sakė A. Juozapavičius.

Pasak jo, praėję ketveri metai buvo prasti žemės ūkiui dėl netinkamų gamtinių sąlygų. „Didelę grėsmę kelia tai, kad šiuo metu ir šalies, ir Lietuvos mastu žemės ūkis yra išbalansuotas, t. y. nėra tinkamas augalininkystės ir gyvulininkystės santykis, iki kritinės ribos sumažėjo gyvulininkystės apimtys, todėl alinamas dirvožemis, mažėja galimybių laukus tręšti organinėmis trąšomis“, – apie balansą žemės ūkio srityje kalbėjo Juozapavičius. Pasak jo, Radviliškio rajono savivaldybės taryba galėtų taip pat svarstyti klausimą dėl skatinimo ūkininkams draustis pasėlius. „Galbūt taip būtų sutaupoma dalis biudžeto lėšų“ – sakė jis. Jis pasidžiaugė, kad ūkininkai yra atviri dialogui, ir nori, kad jų problemos būtų išgirstos.

Šventėje įteikta nemažai apdovanojimų ir padėkų. LR žemės ūkio ministerijos Padėkos raštai už pasiekimus žemės ūkio srityje įteikti Rasai Daujotienei, Šiaulėnų sen. ūkininkei, Rimantui Pikūnui, „Auga Skėmiai“ ir „Auga Vėriškės“ vadovui, Pauliui Ruškiui, Aukštelkų sen. ūkininkui.

LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas padėkos raštais už nuopelnus žemės ūkio srityje apdovanojo Renatą Mickų, Baisogalos seniūnijos ūkininką, Alfonsą Koryzną, Skėmių seniūnijos ūkininką, Mantą Jasiukaitį, Radviliškio seniūnijos ūkininką.

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis Padėkos ženklus už nuopelnus žemės ūkio srityje įteikė Jonui Grybauskui, Sidabravo žemės ūkio bendrovės vadovui, ir Alvydui Liugui, Grinkiškio sen. ūkininkui.

Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos raštai už pasiekimus žemės ūkio srityje įteikti Sidabravo sen. ūkininkui Viktorui Šiburkiui, Šaukoto sen. ūkininkui Lukui Poškui, Antanui Damaševičiui, Sidabravo sen. ūkininkui, Rimantui Stukui, Šiaulėnų sen. ūkininkui.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos apdovanojimas už šeimos tradicijų puoselėjimą įteiktas Virginijai ir Mečislovui Baltrūnams iš Grinkiškio seniūnijos.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Radviliškio skyriaus vadovas Alvydas Trilikauskas apdovanojo veterinarijos gydytoją  Joną Mikšį, pasėlių draudimo kompanijos vadovas Martynas Rusteika  apdovanojo ŽŪB „Šušvė“ valdybos pirmininką Valentiną Račkauską.

2020 metų paskutinį rudens penktadienį  visus rajono ūkininkus pakvies 25-oji, jubiliejinė Radviliškio rajono žemdirbių šventė.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija
L. Savickienės nuotraukos

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)