2020 m. gegužės 28 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškio rajone savanoriai karantino metu nesnaudžia, o tęsia prasmingą ir reikalingą veikląSpausdinimo versija

Paskelbus karantiną ir siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) keliamą grėsmę, Radviliškio rajono pakvietė visus norinčius savanoriauti ir padėti Radviliškio rajono gyventojams šiuo sudėtingu metu.

Į kvietimą savanoriauti atsiliepė per 30 Radviliškio miesto ir rajono gyventojų. Pirmoji užduotis savanoriams buvo parlydėti iš oro uostų grįžusius Radviliškio rajono gyventojus į izoliacijos vietą. Susitvarkyta puikiai. Grįžtančiųjų vis dar laukiama, tad gali būti, kad tokios savanorių pagalbos dar prireiks.

Kita užduotis savanoriams – informuoti gyventojus apie karantino sąlygų laikymąsi. Dalijamos skrajutės, kuriose primenama elgesio viešose vietose, prekybos centruose taisyklės, galiojančios karantino metu, senjorams primenama, kokiu telefonu galima kreiptis socialinės pagalbos – 8 422 53492.

Kiekvienas Radviliškio rajono savivaldybėje užsiregistravęs savanoris turi specialų pažymėjimą su Radviliškio rajono savivaldybės antspaudu ir Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatoriaus parašu.

Parengtos rekomendacijos savanoriams, karantino laiku padedantiems žmonėms. Ačiū visiems savanoriams, kurie atsiliepė į Radviliškio rajono savivaldybės kvietimą prisidėti prie koronaviruso infekcijos (COVID-19) valdymo. Kyla klausimų, kodėl kol kas ne visi užsiregistravę savanoriai pakviesti vykdyti veiklas. Siekiama, kad savanoriai patirtų kuo mažiau socialinių kontaktų, be to, kol kas labai didelio poreikio savonorystės veiklai nėra. Kai tik atsiras daugiau prasmingos ir reikalingos veiklos, būtinai bus pakviesti visi savanoriauti užsiregistravę Radviliškio gyventojai.

Saugumo instrukcija savanoriui

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teikia saugaus elgesio rekomendacijas savanoriams, kad tai nekeltų rizikos jų ir aplinkinių sveikatai:

˗ kuo dažniau plauti rankas, laikytis rankų higienos – plauti jas 20–40 sekundžių su muilu ir vandeniu, vadovaujantis rankų plovimo rekomendacijomis. Neturint galimybės nusiplauti rankų, jas dezinfekuoti specialiais dezinfekuojančiais skysčiais – alkoholio turinčiomis priemonėmis (tirpalais, geliais, servetėlėmis ar kitomis priemonėmis). Rekomenduojama naudoti vienkartines ar buitines daugkartinio naudojimo pirštines;

˗ neliesti rankomis akių, burnos, nosies, veido;

˗ bendravimo su aptarnaujamais gyventojais metu naudoti individualias apsaugos priemones (medicinines kaukes, pirštines);

˗ stengtis laikytis saugaus kontakto (ne mažiau 2 metrų atstumu, ne ilgiau 15 minučių) su aptarnaujamais žmonėmis;

˗ vengti kontakto, su aptarnaujamais gyventojais, kuriems pasireiškė ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai (kosulys, dusulys ir t. t.);

˗ neiti į aptarnaujamų gyventojų patalpas. Maistą ar kitus gabenamus daiktus palikti jiems prie jų durų;

˗ nevalgyti bendravimo su aptarnaujamais gyventojais metu;

˗ vandenį gerti iš savo gertuvės ar buteliuko;

˗ įrangą ir kitus dažnai liečiamus paviršius darbo metu ir po darbo valyti su buitiniais valikliais, plovikliais ar dezinfekcijos priemonėmis.

Jei norite savanoriauti

Savanoriai – tai pilnamečiai asmenys, turintys žinių įvairiose profesinėse srityse, kurie galėtų prisidėti skelbiant informaciją, budėti prie telefonų, padėti išnešioti maistą ar suteikti kitą mūsų bendrapiliečiams reikalingą pagalbą.

Savanoriai aprūpinti būtiniausiomis apsaugos priemonėmis ir neturės tiesioginio kontakto su saviizoliuotais ar sergančiais asmenimis. Jei norite neatlygintinais pagrindais teikti valstybei reikalingą pagalbą, susisiekite nurodytais kontaktais, parašydami savo vardą, pavardę, telefono numerį ir amžių.

Susisiekite: Rimvydas Aleknavičius

El. p. rimvydas.aleknavicius@radviliskis.lt

Tel. nr.+370 625 07 7754

Kriterijai:

- 18–50 metų;

- jaučiatės gerai (nekarščiuojate, nesloguojate ir pan.);

- per paskutinį mėnesį nebuvote išvykę į užsienį;

- neturėjote kontakto su žmonėmis neseniai parvykusiais iš užsienio;

- neturėjote kontakto su žmonėmis galimai turinčiais COVID-19.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)