2020 m. rugpjūčio 3 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Burbiškio dvaras įkvepia kurti ir profesionalus, ir mėgėjusSpausdinimo versija

Burbiškio dvare baigėsi tarptautinis tapybos pleneras „Romantinės Burbiškio vizijos“, atidaryta plenere gimusių darbų paroda. Parodos atidarymui buvo pasirinktas žydintis, kvepiantis vasara dvaro rūmų vidinis kiemelis. Pleneras ir paroda – viena iš Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio projekto „Burbiškio vasaros susitikimai“ veiklų.

 

Savo darbus parodoje pristatė skirtingi savo stiliumi ir technika dešimt profesionalių Lietuvos ir Latvijos menininkų, kurie visą savaitę kūrė Burbiškio dvare. Pasak menininkų, tai rami, graži ir tyli vieta semtis įkvėpimo kūrybai. Prie profesionalių dailininkų prisijungė ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Meninės raiškos studijos, vadovaujamos Irminos Savickienės, dalyvės. Joms tai buvo puiki proga pasidalyti kūrybinėmis idėjomis ir pasisemti patirties.

 

Į romantines Burbiškio dvaro vizijas pasinėrę dirbo profesionalai dailininkai iš Lietuvos Andrius Butvilas, Donatas Bilius, Gintarė Šiaulienė, Lina Norkūnaitė – Vilkelienė, Židrija Janušaitė, Arvydas Martinaitis, Linas Jurčiukonis, dailininkai iš Latvijos Martins Krūminš, Baiba Priedite, Ginta Stavrovska ir Radviliskio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Meninės raiškos studiją lankančios radviliškietės moterys Gražina Kasčiukaitienė, Dijana Kūgienė, Janina Liubavičienė, Laima Laiševcevienė, Palmira Balinskienė, Rima Daukšienė, Violeta Stašiūnienė ir studijos vadovė Irmina Savickienė.

 

Parodos atidaryme lankytojai turėjo galimybę stebėti menininkės Židrijos Janušaitės performansą „Susitikimai“, suteikusį peno apmąstymams apie gyvenimą.

 

Dalis plenere sukurtų darbų bus eksponuojama Burbiškio dvaro konferencijų salėje iki lapkričio 1 dienos. Taip pat norime priminti, kad dvaro centriniuose rūmuose iki rugsėjo 26 dienos veiks išskirtinė paroda „Dvaro elegancija“ iš A. Vasiljevo fondo kolekcijos.

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

 

Susitikime Burbiškio dvare.

Nuotraukos Sigito Mikučio.

Organizatorių informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)