2021 m. liepos 31 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Džiazas ir šviesa į Burbiškio dvarą sukvietė didelį būrį svečiųSpausdinimo versija

Liepos 17 dieną Radviliškio rajone įsikūrusiame Burbiškio dvare trečius metus iš eilės džiazo mėgėjus sukvietė tarptautinis džiazo ir šviesų festivalis „Džiazo laužai“. Unikaliame gamtos kampelyje, didingai stūksančių Burbiškio dvaro architektūros pastatų ansamblyje vykusiame renginyje skambėjo profesionalūs džiazo muzikos atlikėjų Arinos ir Veto bank bei vienos populiariausių latvių džiazo atlikėjų Dianos Pirags ir Laurio Amantovo džiazo kvarteto koncertai. Šiais metais džiazo festivalį papuošė meninė kompozicija „Anapus tylos“.

Grojant saksofono muzikai (ją atliko saksofonininkas radviliškietis, rajono, respublikinių ir tarptautinių konkursų nugalėtojas, Vilniaus universiteto orkestro „Oktava“ atlikėjas Arnas Česas), lietuvių poetų eiles skaitė rašytoja, choreografė, aktorė ir režisierė, Solo teatro įkūrėja, 2020 apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, Birutė Mar. Aktorės ir saksofonininko atliktoje meninėje programoje susipynė dvare skambėjusi klasikinė muzika su šiuolaikinėmis eilėmis.

Renginio žiūrovus stebino žinomų džiazo muzikos atlikėjų pasirodymai. Įstabią džiazo programą dovanojo profesionali vokalistė Arina ir Veto bank. Arina scenoje – tai prabangus, neišmatuojamas vokalas, džiuginantis įvairios muzikos mylėtojų širdis. Arina yra pelniusi daugybę apdovanojimų, iš kurių yra ne vienas Grand Prix iš prestižinių Lietuvos bei tarptautinių festivalių užsienyje.

Į svečius atvyko ir žiūrovams įspūdingą koncertinę programą atliko viena garsiausių latvių džiazo atlikėja Diana Pirags, koncertuojanti kartu su Laurio Amantovo džiazo kvartetu. Atlikėja dainuoja 8 kalbomis, dalyvauja daugelyje vietinių ir tarptautinių projektų bendradarbiaudama su pagrindiniais Italijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Ukrainos, JAV, Brazilijos, Čilės ir Ispanijos menininkais.

Gyvai atliekamos nuotaikingos džiazo muzikos koncertą papildė daugiaspalvis lazerių šou, įspūdingas ugnies ir pirotechnikos šou su programa „Inferno“. Na, o įstabų Burbiškio dvarą nutvieskė šiuolaikiškos apšvietimo technologijos. Dvaro erdves naujai perteikė ir ypatingą Burbiškio dvaro atmosferą sukūrė spalvingai nušvitę dvaro pastatai, kurie nušvito tarsi pasakoje atsivėrusios stebuklingos erdvės, privertusios kiekvieną pasijusti tarsi stebuklų šalyje.

Pasitelkiant šių dienų moderniausius vizualizacijų sprendimus, moderniai pristatyta visiems puikiai pažįstama dvaro architektūra ir jos istorija. Taikant architektūrinį bei unikalios gamtos apšvietimą, stebint unikalų ugnies šou bei akį džiuginant lazerių šou programai, dvaro architektūra tąnakt naujai pulsavo istorija. Išskirtinumo projektui suteikė inovatyvūs AB Light sukurti vizualiniai sprendimai, kuriais pristatyta improvizuota dvarų kultūra, architektūra, istorija, poezija bei profesionali muzika.

Renginio finalas – šviesų raštai, intriguojantys meniniai šviesos instaliacijų projektai ir įspūdingas lazerių bei ugnies ir pirotechnikos šou vainikavo naktinį festivalio reginį, kurio išvysti susirinko per 1 500 žiūrovų. Naudojant architektūrinį ir gamtos apšvietimą, žvelgiant į įvairiausiais efektais lazerių išdabintą dangų bei gėrintis įspūdingu ugnies šou, dvaro pastatai tik tai nakčiai atgimė naujam gyvenimui. Ryškiomis spalvomis suliepsnoję džiazo laužai nepaliko nei vieno abejingo. Na, o ausyse tebeskambant džiazo melodijoms, prisimenant įspūdingas festivalio akimirkas bei šiuolaikiškai perteiktą istoriją apie dvaro kultūrą, Burbiškio dvaras ir vėl naujai pulsavo istorija.

Istorijoje minima, kad dvaras buvo poezijos, muzikos bei kitų meno rūšių kultūros centras, todėl projektu siekta šią tradiciją atgaivinti ir toliau puoselėti. Džiugu, kad jau trejus metus iš eilės sėkmingai vykstantis džiazo ir šviesų festivalis susilaukia ypač aukštų įvertinimų bei gerų atsiliepimų ir atranda savo gerbėjų.

Tradicija tapęs ir trečius metus iš eilės vykęs nemokamas tarptautinis džiazo ir šviesų festivalis „Džiazo laužai“ – išskirtinis įvykis Radviliškio rajono kultūriniam gyvenimui, nes juo siekiama atskleisti dvaro kultūrą, istorijos puoselėjimą bei profesionalios muzikos, poezijos sklaidą pasitelkiant pačias inovatyviausias technologijas. Šis festivalis orientuotas į įvairių sričių (profesionalios muzikos, istorijos, architektūros, poezijos, vizualinių sprendimų) profesionalų atliekamas veiklas. Šie metai ypatingi tuo, jog festivalio atlikėjai buvo apdovanoti Radviliškio miesto seniūnijos įsteigtomis simbolinėmis statulėlėmis, simbolizuojančiomis šio projekto dvasią.

Radviliškio miesto kultūros centras džiaugiasi galėjęs vykdyti projektą „Tarptautinis džiazo ir šviesų festivalis „Džiazo laužai“, kuriame apsilankė labai daug skirtingo amžiaus regiono gyventojų bei svečių iš visos Lietuvos ir kaimyninės Latvijos. Festivalį Radviliškio miesto kultūros centrui įgyvendinti padėjo projekto partneriai : AB Light, „Lazerių projektai“, „Viduramžių pasiuntiniai“, Radviliškio miesto seniūnija bei Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Radviliškio rajono savivaldybė. Tikimės, jog trečiasis tarptautinis, gerų atsiliepimų sulaukęs renginys taps krašto tradicija, o menų dermė turės didžiulę išliekamąją vertę – paskatins kultūros atsinaujinimo tendencijas regione, pratins prie kitokio požiūrio į kultūrą bei dar labiau skatins profesionalų kūrėjų iniciatyvas. Viliamės, kad jau šį šeštadienį Burbiškio dvare ryškiomis spalvomis suliepsnoję „Džiazo laužai“ ir kitais metais sukvies minias profesionalaus meno gerbėjų į ketvirtąjį tarptautinį „Džiazo laužų“ festivalį.

Radviliškio miesto kultūros informacija

Daugiau Radviliškio miesto kultūros centro (Jolitos Plukienės) fotografijų čia.

Daugiau Rimanto Benaičio fotografijų čia.

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)