2019 m. rugsėjo 22 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime – Pasvalio „Klėties teatro“ vaidinimasSpausdinimo versija

Į pabaigą artėja jubiliejinis dvidešimtasis teatrinis sezonas Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriaus klojime. Antrą kartą jame svečiavosi Pasvalio kultūros centro „Klėties“ teatras. Tai grupė entuziastų, kurie be jokio atlygio aukoja savo laiką repeticijoms, gastrolėms, kyla į sceną ir savo sielų šviesą dovanoja kitiems. Nuo 2013 metų šiam gabiam kolektyvui vadovauja talentinga režisierė Ramunė Uždavinienė.

Šeštadienio popietę į klojimą susirinkę žiūrovai išvydo penktąjį šio sezono vaidinimą – Balio Sruogos satyrinę komediją „Dobilėlis penkialapis“. Veiksmą režisierė iš inteligentų klubo skaityklos perkėlė į pirtį, kurioje ir vyko penkių viengungių brolelių draugijos posėdis. Jame personažai diskutavo apie priimtą įstatymą – siekiant subalansuoti biudžetą, viengungius ketinama apkrauti sunkia mokesčių našta. Draugijos nariai svarstė, ar verta ieškoti žmonos ir atsisakyti viengungystės, ar toliau ištikimai puoselėti brolijos moralines vertybes. Spektaklio siužetas pakrypsta netikėta linkme, kai visi draugijos nariai nejučia pradeda konkuruoti dėl tos pačios nuotakos – Rožės Kumpytės. Norėdami vienas kitą pranokti, jie įsitraukia į įnirtingą kovą – apgaudinėja, šmeižia ir bet kokiomis priemonėmis siekia pavergti moters širdį... Pamažu išsivysto komiškos, kupinos subtilaus humoro situacijos, ir išaiškėja pagrindinė spektaklio intriga. 

Visus susirinkusius liaudiško teatro mylėtojus sužavėjo meistriška aktorių vaidyba, teatrališkumas, meniški kostiumai ir netikėti režisūriniai sprendimai.

Kviečiame žiūrovus į paskutinį šio sezono vaidinimą – Joniškio rajono Gasčiūnų  kaimo bendruomenės mėgėjų  teatro „Kitaip“ spektaklį – Edmundo Untulio komediją „Nosis su apgamu“, kuris vyks rugsėjo 7 d. 16 val. Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime.

Projektą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Marija Selenienė,
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio kultūrinės veiklos vadybininkė

Nuotraukos Genovaitės Prascevičienės

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)