2019 m. rugsėjo 19 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena: išrinktos geriausios pasitikėjimo dėžutės, pristatyti tyrimai apie antikorupcinę aplinką rajono savivaldybėje Spausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybėje Radviliškio rajono savivaldybės antikorupcinio komiteto iniciatyva suorganizuotas ir Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti skirtas renginys „Išsamiai apie korupciją: esama padėtis ir prevencijos galimybės“ sukvietė rajono švietimo įstaigų, savivaldos atstovus.

Susirinkusiuosius į renginį pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis. „Korupcija – tema, kuria reikia kalbėti visiems, pradedant nuo mažiausiųjų. Švietimo įstaigose reikia diegti supratimą apie korupciją, pasakoti, kaip galima šiam ydingam reiškiniui užkirsti kelią. Korupcijos apraiškų yra, juk vis girdime įvairiausių istorijų apie kyšių davimo ar ėmimo, papirkinėjimo atvejus“, – sakė jis.

Sveikinimo žodį tarusi Rima Tarbūnienė, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narė, Korupcijos prevencijos komisijos pirmininkė, pasidžiaugė, kad toks renginys suorganizuotas Radviliškio rajono savivaldybėje. „Šis renginys Radviliškio rajono savivaldybėje – pirmasis ir, tikiuosi, ne paskutinis. Gerai, kad apie tokį reiškinį kaip korupcija pradedama kalbėti viešai, o ne paslapčia, būreliuose. Būtent viešumas padeda išaiškinti korupcijos atvejus. Džiaugiuosi, kad sulaukėme labai daug dalyvių pasitikėjimo dėžutės „Pranešk apie korupciją“ konkurse. Daugelio rajono mokyklų mokiniai, ikimokyklinių įstaigų auklėtiniai, net jų mokytojai kūrė dėžutes, kurios skirtos pranešti apie korupcijos atvejus. Ačiū jiems už pilietiškumą, už išreikštą poziciją. Gausus dalyvių skaičius tik įrodo, kad tema aktuali, kad apie ją reikia kalbėti“, – kalbėjo ji. Pasak jos, Tarptautinė antikorupcijos diena yra skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus.

Renginio koordinatorė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justė Venckutė pristatė renginio svečius iš Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Viešojo administravimo katedros: lektorius Ritą Toleikienę, Sigitą Balčiūną ir Vilmą Tubutienę. Jie pristatė Radviliškio rajono savivaldybės antikorupcinės aplinkos tyrimo, atlikto 2016 metais, rezultatus ir kalbėjo apie etišką organizaciją, nes korupcija – moralinė problema. Su sociologinio tyrimo „Radviliškio rajono savivaldybės antikorupcinė aplinka“ rezultatais galima susipažinti čia.

Siekiant skatinti Radviliškio rajono gyventojų veiklą antikorupcinėje veikloje, Radviliškio rajono švietimo įstaigų mokiniai, ugdytiniai pakviesti dalyvauti konkurse ir sukurti pasitikėjimo dėžutę, kuri skatintų pranešti apie korupcijos atvejus, sudarant galimybę pranešėjui pateikti informaciją konfidencialiai. Sulaukta didelio kūrybingų žmonių susidomėjimo, nes sukurtos 44 pasitikėjimo dėžutės. Renginyje apdovanoti šio konkurso nugalėtojai: I vietą laimėjo Radviliškio Vaižganto progimnazijos mokinė Aistė Augytė (vadovė Salvija Zakienė), II vieta atiteko Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniui Arūnui Rutkauskui (vadovas Darius Grigaliauskas), III vieta skirta Vaižganto gimnazijos mokiniui Egidijui Skulmiui (vadovas Alfonsas Maslauskas). Jie atitinkamai pasidalijo 50, 30 ir 20 eurų dydžio premijas. Visi pasitikėjimo dėžutės „Pranešk apie korupciją“ konkurso dalyviai buvo apdovanoti Radviliškio rajono savivaldybės mero Padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Konkurso laimėtojų pasitikėjimo dėžutės bus naudojamos kaip konfidenciali pranešimo priemonė apie korupcijos atvejus, nes, kaip teigia tyrimą apie antikorupcinę savivaldybės aplinką vykdę ŠU atstovai, galimybė pranešti apie korupcijos atvejį yra viena pagrindinių kovos su korupcija priemonių.

Nuo gruodžio 19 dienos visos konkurso dalyvių sukurtos pasitikėjimo dėžutės bus eksponuojamos Radviliškio miesto kultūros centre. Kviečiame jas apžiūrėti.

Konkurso rezultatai.

Daugiau akimirkų iš renginio galite pamatyti čia.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)