2021 m. sausio 26 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Kuo ypatingi Radviliškio rajonui buvo 2020 metai? Kviečiame susipažinti su Radviliškio rajono savivaldybės 2020 metais nuveiktais darbaisSpausdinimo versija

2020 metai buvo nelengvi. Jie, kaip ir visame pasaulyje, buvo pažymėti pandemijos ženklu. Pandemijos, sustabdžiusios nesibaigiančias keliones, pakeitusios daugybę planų, prioritetus, privertusios atsigręžti į tikrąsias vertybes: šeimą, namus, artimojo meilę, bendrystę, susitelkimą.

Pajutome, kad tik dirbdami kaip komanda galime pasiekti rezultatų net ir esant ekstremalioms sąlygoms, kad galime dirbti neskaičiuodami darbo valandų, kad rajono gyventojai galėtų kokybiškai gyventi.

Deja, pandemijos metais negalėjome organizuoti tradicinių susitikimų su gyventojais. Tikriausiai ir ateinančiais metais tokių susitikimų dar neorganizuosime, stengdamiesi suvaldyti koronaviruso plitimą. apsaugoti rajono žmones. Tokiuose susitikimuose Radviliškio rajono savivaldybės ir administracijos vadovai, atvykę į kiekvieną seniūniją, susitinka su visais norinčiaisiais, papasakoja, ką yra nuveikę, išklauso žmonių pageidavimus ateities darbams. Juose dažniausiai akis į akį kalbamasi apie aktualiausias konkrečiai vietovei problemas, ieškoma būdų jas išspręsti. Taip, susitikimų nebuvo, bet tai nereiškia, kad planuojant ir vykdant darbus nebuvo įsiklausyta į vietos bendruomenių nuomonę: apie opiausius klausimus nuolat diskutuota su seniūnais, išklausyti seniūnaičiai, bendruomenės.

Pripažinkime – pasaulyje siaučianti koronaviruso pandemija visiems pakeitė planus, bet su nuveiktais darbais supažindinti rajono gyventojus būtina, tad kviečiame su jais susipažinti savaitraščio „Radviliškio naujienos“ puslapiuose. Visą sausio mėnesį šiame laikraštyje spausdinamas visas puslapis 2020 metais Radviliškio rajono savivaldybės mero, tarybos, administracijos ir administracijos direktoriaus nuveiktų darbų Radviliškio žmonių gerovei.

2020 metais Radviliškio rajono savivaldybė džiaugiasi apdovanota „Auksine krivūle“. Šis, jau septintasis, garbingiausias Lietuvos savivaldybių apdovanojimas Radviliškio rajono savivaldybei įteiktas už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą. Šiam apdovanojimui gauti Radviliškio rajono savivaldybę pateikė LR krašto apsaugos ministerija. Šis apdovanojimas tik įrodo, kad darbas komandoje, bendro tikslo siekimas yra tai, ko verta siekti.

Apdovanojimai gerai, jie džiugina, leidžia suprasti, kad einama tinkama linkme, bet dar svarbiau gyventojų pagrįstas noras gyventi kokybiškai, patogiai. Būtent šiam tikslui ir dirbame.

O siekti tikrai yra ko. Turime tobulėti visose srityse, ypač investicijų pritraukimo, sąlygų verslui gerinimo srityse. Džiugina tai, kad 2020 metais, kaip ir pastarąjį dešimtmetį, išgyvenome be skolų. 2020 m. aktyviai dirbta viešųjų erdvių gerinimo, pritaikymo visuomenės poreikiams srityje. Pagrindinis tikslas – pagerinti gyvenimo kokybę Radviliškio rajone gyvenantiems žmonėms. Juk gyvenimo kokybė neatsiejama nuo aplinkos. Gyvenimiški projektai, kaip viešųjų erdvių sutvarkymas, padeda sukurti jaukesnį ir patrauklesnį žmonių gyvenimą regionuose. Atnaujintas Eibariškių parkaas Radviliškio mieste, pradėta tvarkyti Šeduvos centrinė dalis, džiaugiamės jau sutvarkyta Baisogalos centrine viešąja erdve. Gerintos ir gyventojų laisvalaikio sąlygos. 2020 m. sportuojantys Radviliškio gyventojai jau išbandė naujus lauko sporto aikštynus Pociūnėliuose, Aukštelkuose, Šiaulėnuose ir Grinkiškyje. Įrengti savarankiško gyvenimo namai Aukštelkuose, deja, jų veiklos pradžią šiek tiek pristabdė pandemija. Apie pusė milijono eurų savivaldybės biudžeto lėšų skirta rajono švietimo įstaigų atnaujinimui. Pradėti įgyvendinti dideli vandentvarkos projektai: atnaujinami Baisogalos ir Pakiršinio nuotekų valymo įrenginiai, pasirašytos sutartys dėl vandens nugeležinimo įrenginių statybos šešiose rajono gyvenvietėse: Jonaitiškių, Miežaičių, Arimaičių, Kaulinių, Prastavonių ir Kunigiškių.

Savivaldybė prisideda prie gyventojų, kurie neturi galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų šalinimo tinklų, siekio tvarkyti nuotekas nekenkiant aplinkai – kompensuojama dalis lėšų už nuotekų kaupimo rezervuaro ar vietinių valymo įrenginių įsigijimą.

Verslui pasiūlytas didžiulį potencialą turintis sklypas prie Šeduvos. Pradėtas kurti Radviliškio rajono verslo žemėlapis leis išsamiau susipažinti su rajono verslo bendruomene, įsiklausyti į jų poreikius, siekti palankios aplinkos verslo plėtojimui sukūrimo.

2020 metais kaip niekada intensyviai tvarkytos gatvės, daugiabučių namų kiemai, tiesti nauji keliai. Rezultatas – išasfaltuota aštuoniolika kilometrų kelių ir gatvių.

Sveikatos priežiūros sritis 2020 metais susidūrė su nematomu, bet labai aršiu ir pavojingu priešu – koronavirusu, sukėlusiu pasaulinę COVID-19 pandemiją. Visos sveikatos priežiūros darbuotojų pajėgos buvo pasitelktos siekiant suvaldyti pandemiją, palengvinti jos padarinius. Net tokiomis ekstremaliomis sąlygomis pasiektas rezultatas medicinos srityje – Radviliškio rajone įkurta mobilioji brigada, kurioje dirbs bendrosios praktikos slaugytojas, slaugytojo padėjėjas ir kineziterapeutas. Ši mobili brigada teiks ambulatorinės slaugos paslaugas Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro pacientams, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos arba nuolatinės priežiūros poreikis su dideliais specialiaisiais poreikiais, jų namuose.

Pandemijos metai bus tie metai, kurios švietimo ir kultūros srities bendruomenės vadins praradimų ir atradimų metais. Įvestas nuotolinis mokymas, uždrausti renginiai sukėlė daugybę sunkumų tiek mokiniams, tiek mokytojams, tiek kultūros renginių organizatoriams. Džiaugiamės, kad su šiais iššūkiais pavyko susidoroti palyginti neblogai. Susitelkusios švietimo bendruomenės, profesionalių pedagogų ir kultūros darbuotojų dėka mokymas ir kultūros renginiai sėkmingai persikėlė į virtualią erdvę.

Kviečiame skaityti, susipažinti ir planuoti ateities darbus. Kviečiame Jus aktyviai dalyvauti rajono valdymo ir gyventojų gerovės kūrimo procesuose, bendrauti su pačių išrinktais rajono savivaldybės tarybos nariais, kreiptis į merą, savivaldybės administraciją visais Jums rūpimais klausimas. ūkite aktyvūs ir atstovaukite savo interesams, padėkite Radviliškio rajono savivaldybei kurti tiek gyventojams, tiek investuotojams patrauklų Radviliškio rajoną.

Informuojame, kad Radviliškio rajono savivaldybės taryba patvirtino Radviliškio rajono savivaldybės tarybos, mero, administracijos direktoriaus, administracijos 2020 metų veiklos ataskaitas. Išsamiai susipažinti su Radviliškio rajono savivaldybės tarybos, mero, administracijos direktoriaus, Savivaldybės administracijos veiklos ataskaitomis galima internete adresu www.radviliskis.lt skyrelyje Administracinė informacija.

Kviečiame susipažinti su nuveiktais darbais:

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas

Mindaugas Pauliukas


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)