2020 m. rugpjūčio 6 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Atnaujintos rekomendacijos asmenims, atvykusiems ar grįžusiems iš užsienio valstybiųSpausdinimo versija

Jeigu Jūs atvykote/grįžote iš užsienio valstybės, vertinama, kad Jūs turėjote riziką užsikrėsti COVID-19 liga (koronaviruso infekcija). Tai nereiškia, kad Jūs esate užsikrėtęs, tačiau šios tikimybės atmesti negalime. Kiekvienai užkrečiamajai ligai yra būdingas tam tikras inkubacinis periodas, t. y. laikotarpis nuo infekcinės ligos sukėlėjo patekimo į organizmą pradžios iki ligos simptomų išsivystymo.

Dabartiniais duomenimis, COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) inkubacinio periodo trukmė gali būti iki 14 d. Siekiant užkirsti kelią galimam infekcijos plitimui, Jums rekomenduojama laikytis bendrųjų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencijos reikalavimų ir priklausomai nuo to, iš kurios šalies atvykote, likti namuose(izoliuotis)14 d. nuo atvykimo / grįžimo į Lietuvos Respubliką dienos(privaloma izoliuotis, jeigu atvykote iš šalies, kurioje 14 dienų sergamumo rodiklis yra 16 atvejų / 100 tūkst. gyventojų ir daugiau, ir šalis yra įrašyta į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos)paveiktų šalių sąrašą, kurį valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas tvirtina kiekvieną penktadienį, o jis įsigalioja nuo pirmadienio (nuoroda į naujausią sąrašą). Šiame sąraše yra ir nuorodos dėl izoliacijos taikymo, atvykus iš šios valstybių grupės šalių.

Visi asmenys, grįžę / atvykę iš šalių, įtrauktų į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, per 24 valandas nuo grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką momento privalo užsiregistruoti NVSC. Jokių išimčių dėl registracijos nėra taikoma.

Asmenims, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką iš paveiktų šalių, nuo 2020 m. birželio 29 d. yra privaloma izoliacija;

Paveiktos šalys:

 • tos, kuriose 14 dienų sergamumo rodiklis buvo daugiau nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų (iki liepos 26 d.)
 • tos, kuriose 14 dienų sergamumo rodiklis buvo 16 ir daugiau atvejų 100 tūkst. gyventojų (nuo liepos 27 d.).

iškyla klausimų dėl vykimo per paveiktą šalį TRANZITU. Jei asmuo per paveiktą šalį vyksta oro transportu ir iš oro uosto neišeina, nėra laikoma, kad asmuo buvo paveiktoje šalyje ir izoliavimas jam nėra taikomasKitais atvejais (keliavimas jūrų, žemės transportu (automobiliai, autobusai ir pan.), jei vyko per paveiktą šalį – laikoma, kad asmuo buvo paveiktoje šalyje ir jam izoliacija yra privaloma.

Izoliacija taip pat privaloma užsieniečiams, atvykusiems ne iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės.

Kilus bet kokiems su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencija ar asmens, atvykusio / grįžusio į Lietuvos Respubliką, izoliavimu susijusiems klausimams, konsultuotis su NVSC specialistais tel. +370 618 79984 (I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45).

Rekomendacijos izoliuotis privalantiems asmenims

14 dienų nuo atvykimo/grįžimo į Lietuvos Respubliką:

 • Stebėkite savo sveikatos būklę. Jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas, staigus uoslės, skonio praradimas ar susilpnėjimas), nedelsiant skambinkite į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808, pateikite susirgimo aplinkybes (būtina nurodyti, kad14 dienų laikotarpiu buvote užsienyje) ir vykdyti medikų rekomendacijas.

 • 14 dienų po kelionės gyvenkite/ apsistokite atskirame bute / name, gerai izoliuotame kitame individualaus buto / namo aukšte su atskiru sanitariniu mazgu nuo kitų asmenų. Jei nėra galimybės užtikrinti šių sąlygų, gali būti izoliuojamasi atskirame gerai vėdinamame kambaryje (t. y. su atidaromais langais ir sandariai uždaromomis durimis).

 • Suderinus su NVSC, galite gyventi tame pačiame name / bute su nekeliavusiais šeimos nariais ar kitais asmenimis, jeigu šie sutinka gyventi kartu. Tokiu atveju keliavę ir nekeliavę asmenys turi gyventi atskiruose gerai vėdinamuose kambariuose, apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve.

 • Nepalikite izoliavimo vietos be sveikatos priežiūros specialisto leidimo. Į izoliavimo vietą ar iš jos, jei reikalinga atlikti tyrimus ar kitais atvejais, kai gautas sveikatos priežiūros specialisto leidimas, draudžiama vykti viešuoju transportu.

 • Jei buvote suplanavęs vizitus pas gydytojus specialistus, odontologą, pakeiskite vizito datą į vėlesnę. Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, kreipkitės į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.

 • Visą izoliavimosi laiką nepriimkite svečių.

 • Jei įmanoma, prašykite, kad maistu ir kitais būtinaisiais poreikiais pasirūpintų šeimos nariai ar draugai. Jei nėra tokios galimybės, rekomenduojama maistą užsakyti į namus.

 • Laikykitės kitų bendrųjų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencijos priemonių (dažnai plaukite rankas su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės nusiplauti rankų – naudokite rankų antiseptikus (dezinfekavimo priemones), nelieskite neplautomis rankomis veido ir akių, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę ir pan.).

Rekomendacijos gyvenamajai aplinkai

 • Buitines atliekas meskite į šiukšliadėžę, į kurią įdėtas skysčiams nepralaidus maišas.

 • Drabužius skalbkite įprastinėmis skalbimo priemonėmis 60–90 °C temperatūroje.

 • Indus plaukite karštu vandeniu ir įprastiniais plovikliais arba naudokitės indaplove.

 • Ne mažiau kaip 2–3 kartus per dieną vėdinkite patalpas (10 min. plačiai atverkite langus arba keletą minučių patalpose padarykite skersvėjį. Taip vėdinant patalpas jose neturi būti žmonių).

 • Kasdien valykite dažnai naudojamus paviršius kambaryje ir bendrose patalpose, pvz., durų rankenas, elektros jungiklius, pultelius, šaldytuvo rankenas, naktinius stalelius ir pan. Valykite prastu muilu ar paviršiams skirtais valikliais.

 • Valykite ir dezinfekuokite vonios kambario ir tualeto paviršius mažiausiai kartą per dieną.

Išsamios rekomendacijos

Daugiau rekomendacijų įvairiais gyvenimo atvejais

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)