2021 m. balandžio 23 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Sunkesnių nei 250 g bepiločių orlaivių ir bet kokio svorio bepiločių orlaivių su kamera savininkams reikia registruotis specialioje sistemojeSpausdinimo versija

Balandžio 20 d. Savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos specialistai dalyvavo VšĮ Transporto kompetencijų agentūros ir asociacijos „Dronea“ organizuotame vebinare apie naują bepiločių orlaivių naudojimo tvarką ir įsigaliojusius naujus reikalavimus.

Bepiločiai orlaiviai, arba dronai, yra sparčiai augantis aviacijos sektorius, teikiantis daug galimybių sukurti naujų darbo vietų ir paskatinti ekonomikos augimą Europos Sąjungoje. Todėl ES priėmė reglamentą, kuriuo siekiama saugiai integruoti nuotoliniu būdu valdomus bepiločius orlaivius į Europos oro erdvę. Nuo 2020 m. gruodžio 31 d. įsigaliojęs Europos Komisijos reglamentas (ES) Nr. 2019/947 visoje Europoje suvienodino skraidymo bepiločiais orlaiviais taisykles. Dėl nuo šių metų įsigaliojusio reglamento ir buvo suorganizuotas vebinaras, kuriame kompetentingi specialistai glaustai ir akcentuotai pristatė naujausias teisines aktualijas ir pateikė pasiūlymus dėl tolesnės bepiločių orlaivių rinkos plėtros.

„Bepiločiai orlaiviai vis dažniau panaudojami ir įvairiais tikslais: tiek viešojo intereso užtikrinimui, pvz., aplinkos apsaugos kontrolės ar viešojo saugumo užtikrinimo, tiek teikiant įvairias komercines paslaugas, pvz., energetikos ar logistikos sektoriuose, tiek naudojami kaip žaislai, pramoginiais ar asmeniniais tikslais. Dronai yra lygiaverčiai oro erdvės dalyviai, ir, kaip ir pilotuojamiems orlaiviams, bepiločių orlaivių skrydžiams turi būti taikomos taisyklės ir užtikrintas jų laikymasis. Tikime, kad savivaldybės pastangomis galima užtikrinti racionalų šios pažangios technologijos panaudojimą“, – pabrėžia renginio iniciatorius ir moderatorius, asociacijos „Dronea“ pirmininkas Vidmantas Kairys.

Pagrindinė naujovė – bepiločių orlaivių savininkams, turintiems sunkesnį negu 250 gramų arba bet kokio svorio bepilotį su kamera, reikia registruotis specialioje sistemoje. „Sistema sugeneruoja unikalų asmens registracijos numerį, kuriuo reikia pažymėti savo droną. Svarbu tai, kad sistemoje registruojamas ne konkretus įrenginys, o asmuo, kuriam jis priklauso, tad jeigu žmogus turi kelis bepiločius orlaivius – tą patį registracijos numerį jis turi pavaizduoti ant jų visų“, – akcentuoja TKA Skrydžių priežiūros skyriaus grupės vadovas Adolfas Kuzborski. Daugiau informacijos čia.

Norint saugiai naudoti bepiločius orlaivius, atkreipiame Savivaldybės gyventojų ir bepiločių orlaivių naudotojų dėmesį į tam tikrus reikalavimus:

  • Skrydžio metu bepilotis orlaivis visuomet turi būti matomas.
  • Draudžiama bepilotį orlaivį skraidinti žmonėms virš galvų arba arčiau kaip 50 metrų nuo žmonių, nuosavybės objektų ir transporto priemonių.
  • Draudžiama bepilotį orlaivį skraidinti aukščiau kaip 120 metrų nuo žemės paviršiaus.
  • Būtina laikytis atokiai nuo oro uostų ir sraigtasparnių pakilimo ir nusileidimo aikštelių, kitų skraidymui draudžiamų zonų.

Parengta pagal VšĮ Transporto kompetencijų agentūros pranešimą

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas

Mindaugas Pauliukas


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)