2020 m. kovo 31 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškyje ir rajone – viešųjų erdvių ir gatvių dezinfekcijaSpausdinimo versija

Per 30 gatvių dezinfekuotos Radviliškyje, Raudondvaryje ir Šeduvoje, planai išvažiuoti į kitų seniūnijų viešąsias erdves ir gatves – tokie nuveikti darbai šeštadienį, kovo 28 dieną, ir vakar, kovo 30 d.

Radviliškyje dezinfekuotos Gedimino, A. Povyliaus, Saulėtekio, Vytauto, Vaižganto, Dariaus ir Girėno, Kaštonų, Liepų, V. Brazausko, Žalioji, Radvilų, Vasario 16-osios, Mažvydo, Maironio, Miško, Eglių, Taikos, Draugystės, Bičiulių, Pušų, Žalgirio, Ąžuolų, Parko, Tėvo Stanislovo, Jaunystės gatvės.

Pirmadienį, kovo 30 dieną, viešosios erdvės ir gatvės dezinfekuotos Raudondvaryje ir Šeduvoje.

Kitose Radviliškio rajono seniūnijose dezinfekcija bus vykdoma pagal poreikį sudarius sutartis su ūkio subjektais. Dezinfekcija tiek Radviliškio mieste, tiek kitose seniūnijose bus vykdoma atsižvelgus į oro sąlygas.

Pasirinkta dezinfekuoti tas gatves, kuriose vyksta didžiausias judėjimas. Planuojama periodiškai dezinfekuoti viešojo transporto stotelės autobusų stovėjimo stoteles, suoliukus, vaikų žaidimų aikšteles, kitus dažnai žmonių lankomus objektus.

Kodėl dezinfekuojama? Sulaukiama gyventojų nusiskundimų dėl saviizoliacijos nesilaikymo, todėl yra tikimybė, kad COVID-19 virusu infekuoti žmonės, nesilaikantys karantino metu nustatytų taisyklių ir draudimų, viešosiose erdvėse virusą paskleidžia ore, o šis nusėda ant aplink juos esančių paviršių. Tai reiškia, kad užsikrėsti galima net neturint jokio artimo kontakto su viruso nešiotojais.

Radviliškio miesto gatvės dezinfekuojamos pasitelkus techniką ir mechaniškai, rankiniais purkštuvais. Specialiosios talpos pripildytos natrio hipochloritu, kuris dėl jame esančio aktyvaus chloro plačiai naudojamas maisto pramonės įmonėse, viešojo maitinimo įstaigose, geriamo vandens stotyse.

Sprendimas dezinfekuoti viešąsias erdves ir gatves priimtas Radviliškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų valdymo centre. Dezinfekcija vykdoma vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministerijos parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai“.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir kitų sveikatos priežiūros institucijų rekomendacijų, vienas iš veiksmingiausių būdų, galintis užkirsti kelią koronaviruso plitimui – periodiškas dažnai liečiamų paviršių dezinfekavimas.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)