2019 m. rugsėjo 22 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pristatoma fotografijų paroda „Karo gydytojų auka Nepriklausomybei“Spausdinimo versija

2019 m. rugsėjo 20 dieną Radviliškio ligoninėje atidaryta fotografijų paroda „Karo gydytojų auka Nepriklausomybei“ apie 1918–1920 metų laisvės kovose pasižymėjusius gydytojus, Vyties Kryžiaus kavalierius.

„Generolo Stasio Raštikio duomenimis, Nepriklausomybės kare fronte žuvo 1 444 kariai, o drauge su mirusiais nuo įvairių ligų netekome 4 256 kovotojų. Kautynėse su priešais buvo sužeisti 93 karininkai, 2 438 kareiviai ir 146 šauliai bei partizanai. Karo invalidais liko 154 karininkai bei kareiviai. Kas buvo tie pasiaukojantys medikai, stovėję greta savanorių? Šioje parodoje pristatome tik 14 iš daugelio. Paminime tuos keliolika karo gydytojų, kurių darbas su baltu chalatu ir narsa fronte Lietuvos buvo įvertinta vieninteliu ir aukščiausiu to meto valstybės apdovanojimu – Vyties Kryžiumi“, – sako parodos organizatoriai.

Ekspozicijoje – istoriniai portretai iš unikalaus žurnalisto, Nepriklausomybės kovų istorijos tyrinėtojo Viliaus Kavaliausko rinkinio, pasiūlyto kaip dovana Lietuvos valstybei.

Parodą parengė Vyčio paramos fondas, iniciavęs Kauno „Laisvės kario“, paminklo valdovui Žygimantui Augustui Pasvalyje statybą, Aleksandro Merkelio monografijos „Antanas Smetona“ išleidimą, jau keliaujančias po Lietuvą šešias istorines fotografijų parodas, kitus istorinės atminties projektus. Vyčio paramos fondo pirmininkas yra dimisijos brig. generolas Česlovas Jezerskas.

Parodą apie karo gydytojus jau matė Utenos apskrities bibliotekos, Kretingos, Alytaus, Rokiškio, Zarasų, Zanavykų muziejų lankytojai, Jonavos ir Marijampolės ligoninių pacientai. Prieš atvežama į Radviliškį, paroda šį mėnesį buvo rodoma Lietuvos Respublikos Seime.

Paroda „Karo gydytojų auka Nepriklausomybei“ Radviliškio ligoninėje bus eksponuojama iki rugsėjo 30 d.

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)