2019 m. gruodžio 13 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pristatyti projektai, kuriantys pridėtinę vertę kaimiškosioms vietovėmsSpausdinimo versija

Alksniupiuose vykusioje konferencijoje apie vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ 2016–2023 metų vietos plėtros strategijos įgyvendinimo aktualijas ir pasiektus rezultatus pristatyti kaimiškose vietovėse įgyvendinti projektai, kuriantys pridėtinę vertė bendruomenėms, gyvenamosioms vietovėms, skatinantys kaimą modernėti, tobulinti kaimiškųjų seniūnijų gyventojų verslumo įgūdžius.

Konferencijoje dalyvavo LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Radviliskio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Radviliskio rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas, dirbantis su visuomeninėmis organizacijomis, Rimvydas Aleknavičius.

A. Gaidžiūnas pasveikino konferencijos dalyvius ir palinkėjo  visiems sėkmingo darbo tiek konferencijoje, tiek įgyvendinant   projektuose numatytus tikslus. A. Čepononis padėkojo rajono kaimo bendruomenėms už aktyvumą, už ilgametę ir sėkmingą veiklą nuo įsikūrimo, už projektų įgyvendinimą, kurių kartelė  vis kyla. „Pradėję kukliais bendruomenių projektais dabar aktyviai dirbate prie didelių investicinių verslo projektų, kurie tai pat puikiai juda į priekį ir veda visą bendruomenę naujais, dar nepramintais, bet prasmingais keliais“ , – sakė jis.

Konferencijoje pristatyti pagal vietos plėtros strategiją jau įgyvendinti arba įgyvendinami projektai, aptarti aktualūs klausimai, diskutuota apie veiklas, kurios gali užtikrinanti sėkmingą vietos plėtros strategijos įgyvendinimą.

Pasak VVG „Radviliškio lyderis“ pirmininko Romo Kalvaičio, projektus įgyvendinančios bendruomenės, ūkininkai susiduria su tam tikrais iššūkiais. „Didžiuliai reikalavimai pareiškėjams ir projektams, per dideli reikalavimai dėl projektų vykdymo trukmės ir etatų, būtinybė tenkinti bendruomenių ir partnerių lūkesčius, materialinė atsakomybė už veiklos kokybę – visa tai kelia ne tik įtampą, dažnai tai būna didžiulis trukdis eiti į priekį. Dažnas projekto vykdytojas susimąsto, ar jis sukurtą darbo vietą gebės išlaikyti tiek metų, kiek to reikalauja projektas. Visa tai vainikuoja ir atlygio už atliktą darbą klausimas – projekto vadovams atlygio arba nėra arba jis neadekvačiai mažas“ , – sakė jis.

VVG „Radviliškio lyderis“ teritorijos vietos plėtros strategijos 2016– 2023 m. bendra vertė – 2 486 600 Eur, lėšos vietos projektams – 1 989 280,00 Eur. Kuriančių darbo vietas projektų vertė – 1 559 280 Eur, nekuriančių darbo vietų projektų vertė – 430 000 Eur.

Pagal šią strategiją iš viso gauta 27 vietos projektų paraiškos, iš jų pasirašyta 17 sutarčių  su vietos projekto vykdytojais. Du vietos projekto vykdytojai atsisakė įgyvendinti projektus dėl pasikeitusios situacijos versle); penki vietos projektų vykdytojai atsiėmė paraiškas vertinimo metu dėl vertinimo metu nustatytų netinkamų finansuoti išlaidų, pateiktų netikslių dokumentų ir kt.; trys vietos projekto paraiškos vis dar vertinimo etape.

Iš viso pasirašyta vietos projekto vykdymo sutarčių  už 692 820 Eur. jei visi projektai bus tinkamai įgyvendinti, bus sukurta nei daug nei mažai darbo vietų – steigiama 10,5 etato.

Konferencijoje aptarti projektai, kurie jau sėkmingai įgyvendinti arba yra  baigiamojoje stadijoje.

Ūkininkas Ignas Hofmanas  kalbėjo apie  savo ūkio Šiaulėnuose verslo plėtrą, apie žemės ūkio produkcijos rūšiavimo paslaugų teikimą savo ūkyje pasakojo Mindaugas  Lukaševičius. Apie įkurtą Šeduvos paslaugų centrą ir jo materialinės bazės sukūrimą bei teikiamas paslaugas kalbėjo jo direktorius Irmantas Senulis, apie Baisogaloje veikiančios kavinės „Pas Zitą“ plėtrą pasakojo jos šefas Egidijus Šimkevičius.

Apie socialinę atskirtį patiriančių asmenų socialinės įtraukties didinimą į Pakiršinio ir aplinkinių kaimų visuomeninę veiklą, per socialinės inovacijos veiklas ir patyriminį ugdymą pasakojo Paulius Kablys,

Apie kitus bendruomeninę veiklą, jaunimo užimtumą skatinančius, sveiką gyvenimo būdą populiarinančius sprendimus pasakojo Livita Tvarevičienė (projektai „Šeduvių vienybė – jėga“, „Pažink, kurk, tobulėk”), Lina Dikavičienė (projektas „Ateitis - mūsų rankose“), Loreta Benaitienė (projektas „Sveika šeima – stipri bendruomenė“), Rasa Navickienė (projektas „Butėnų bendruomenės jaunimo užimtumo organizavimas ir plėtra“), Audronė Motiejūnienė (projektas „Sportuojanti bendruomenė – sveika visuomenė“), Laurynas Balinskas (projektas „Pramogauk, sportuok ir pažink savo kraštą“).

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)