2020 m. balandžio 3 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Apsaugos priemonių rezervas pildomas ir savivaldybės biudžeto, ir rėmėjų lėšomisSpausdinimo versija

Per dvi karantino savaites Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras stipriai padirbėjo apsaugos priemonių rezervo kaupimo klausimu. Rezervas pildytas ir savivaldybės biudžeto, ir rėmėjų lėšomis. Ypač šiuo klausimu pagelbėjo VšĮ Šeduvos memorialinis žydų fondas, kuris Radviliškio savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui skyrė 15 000 eurų tikslinės paramos saugos priemonėms nuo COVID-19 įsigyti.

Pusė šių lėšų jau panaudota. Savivaldybės rezervą pasiekė už šias lėšas įsigytų vienkartinių medicininių kaukių, ir vienkartinių kombinezonų su gobtuvais siunta. Kita dalis siuntos - respiratoriai - už likusias lėšas jau pakeliui. Dalis paramos teks anksčiau šio fondo dovanoto Šeduvos greitosios pagalbos automobilio aptarnaujančios brigados didesnei saugai kontaktuojant su ligoniais.

Jonas Heraklis Dovydaitis, Šeduvos žydų memorialinio fondo direktorius, paklaustas apie skirtą paramą Radviliškio rajono savivaldybei, sakė: „Ir džiaugsme, ir bėdoje su draugais reikia būti kartu. Mūsų fondo gyvenimas tiesiogiai susijęs su Radviliškio rajono gyvenimu. Ypač su Šeduva. Turbūt jau visi žino, kad Šeduvoje statomas pasaulinio lygio muziejus „Dingęs štetlas“, kurio statyba rūpinasi fondas. Esame sulaukę palaikymo iš Radviliškio rajono savivaldybės, o prieš kelerius metus fondas Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centrui padovanojo greitosios pagalbos automobilį. Gražus ir prasmingas bendradarbiavimas neturi nutrūkti, ypač tokiu sudėtingu metu“.

Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Materialinio ir techninio aprūpinimo grupės vadovas Alfredas Juozapavičius, paklaustas apie šiuo metu tikrai sudėtingą apsaugos priemonių medžioklę, sakė: „Situacija visame pasaulyje yra sudėtinga, bet stengiamės sukaupti apsaugos priemonių rezervą. Šiuo metu padėtis tokia: esant šiandieninei situacijai, sukauptas rezervo fondas poreikį tenkintų vieną dvi savaites, rezervas nuolat pildomas. Žinoma, gydymo ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir pačios dirba su savo tiekėjais, bet situaciją apsunkina ir rinkoje esantis apsaugos priemonių trūkumas, ir žymiai didesnės kainos. Būtent kainos padidėjimas galbūt neleidžia sveikatos priežiūros įstaigoms nusipirkti apsaugos priemonių už suplanuotas lėšas, jų tiesiog trūksta įstaigos biudžete. Savivaldybė, užsakydama didesnį kiekį apsaugos priemonių, gali jų įsigyti mažesnėmis kainomis“. Pasak A. Juozapavičiaus, sutartys su tiekėjais sudarytos, tiekimas pagal grafiką nenutrūkstamai turėtų vykti visą balandžio mėnesį ir vėliau.

Iš rezervo apsaugos priemonės bus skiriamos įstaigoms pagal pateiktus prašymus. Žinoma, prioritetas bus teikiamas gydymo ir sveikatos priežiūros įstaigoms, bet dalis jų buvo skirta, skiriama ir bus skirta ir seniūnijų, ir kitų savivaldybės įmonių ir įstaigų darbuotojams, budinčio darželio personalui. Savivaldybė rūpinasi ne tik individualiomis apsaugos priemonėmis, bet ir greitaisiais diagnostiniais testais, plaučių vėdinimo sistemomis, ir kitomis priemonėmis, kurios padėtų geriau suvaldyti esamą situaciją.

Apsaugos priemonių rezervo papildymo siuntą apžiūrėję Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir Administracijos direktorė Jolanta Margaitienė sakė, kad lėšų iš savivaldybės biudžeto rezervo pildymui bus skirta daugiau. 2020 metų Savivaldybės biudžete ekstremaliųjų situacijų valdymui skirtame rezervo fonde buvo numatyta 15 000 eurų. Papildomai artimiausiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje kovai su COVID-19 įvairioms priemonėms/išlaidoms bus skirta 200 000 eurų“, - sakė jie.

Džiugina ir kitos iniciatyvos. Vilniaus Gedimino technikos universitetas savivaldybės rezervą papildė 160 veido apsauginių skydų.

Savivaldybės rezervo fonde sukaupta visų rūšių asmens apsaugos priemonių, jis nuolat pildomas. Pasak A. Juozapavičiaus, sunkiausia buvo rasti patikimus tiekėjus. Antra, prekių kaina privalėjo būti kaip įmanoma mažesnė. Šie tikslai įvykdyti tuo metu, kai prekių trūksta visoje Lietuvoje. „Dabar, kai jau pradedame gauti siuntas, galime jaustis tvirčiau. Apsaugosime ir savo rajono medikus. Dabar svarbiausia - laikytis karantino taisyklių ir likti sveikiems“, - sakė jis.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)