2020 m. balandžio 8 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškiečiai, būkite kritiški, skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacijaSpausdinimo versija

Pastebėta, kad šiuo sudėtingu metu viešojoje erdvėje Radviliškio rajono gyventojus pasiekia, Radviliškio rajono savivaldybės nuomone, tikrovės neatitinkanti informacija.

Radviliškietis Marius Aleksiūnas, save vadinantis žurnalistu, savo socialinio tinklo paskyroje ir kituose interneto kanaluose, kuriuose skelbia savo parašytus tekstus, Radviliškio rajono savivaldybės nuomone, skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją, užsiima demagogija ir kursto žmonių priešiškumą, įtikinėja žmones, kad Radviliškio rajono savivaldybė netinkamai atlieka savo funkcijas, kelia nerimą ir skatina paniką.

Jo parašytame tekste „Radviliškio rajone jau ketvirtas atvejis, bet valdžia vis dar tyli“ vadinamasis žurnalistas teigia, kad „Sekmadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė apie ketvirtą užsikrėtusįjį Covid-19 virusu Radviliškio rajono atvejį. Deja, iki pirmadienio darbo pabaigos nei Savivaldybės, nei jos administracijos atstovai apie tai nesugebėjo informuoti rajono bendruomenės.“ Ši informacija NEATITINKA TIKROVĖS. Nacionalinės visuomenės sveikatos centro puslapyje internete esančioje COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų duomenų bazėje galima rasti 4 atvejus, bet du iš jų – 123 ir 219 – yra identiški, vienodi. Jie sudubliuoti. Tikėtina, kad šiais duomenimis paremta informacija ir COVID-19 statistiniame žemėlapyje, kurį galima rasti internete. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos specialistai kreipėsi į Nacionalinės visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyrių, jie šią situaciją aiškinasi. Taigi, informacijos apie ketvirtąjį atvejį Nacionalinės visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus specialistai nei patvirtino, nei paneigė. Informacijos tiesiog NĖRA.

Vadinamasis žurnalistas, rengdamas šį savo tekstą, informacijos nepatikslino, nesikreipė į Radviliškio rajono savivaldybę dėl informacijos apie paskelbtąjį ketvirtąjį COVID-19 ligos atvejį patvirtinimo.

Radviliškio rajono savivaldybės nuomone, Marius Aleksiūnas straipsnyje „Radviliškio rajone jau ketvirtas atvejis, bet valdžia vis dar tyli“ pažeidžia LR visuomenės informavimo įstatymo nuostatas, visuomenei pateikdamas nepatikrintą informaciją.

Kreipiamės į jus, mieli Radviliškio rajono gyventojai!

Būkite kritiški ir atsirinkite, kokią informaciją norite matyti: skleidžiančią nerimą, paniką ir skatinančią neapykantą, ar iš oficialių šaltinių, racionalią ir patikrintą.

Be to, save vadinantis žurnalistu asmuo nuolat pažeidžia autorines teises ginančius teisės aktus. Jis savo straipsniams iliustruoti naudoja autorines nuotraukas nenurodydamas šaltinio ir nesuderinęs su autoriumi.

Linkime visiems Didžiąją savaitę susitelkti, nebeskleisti tikrovės neatitinkančios informacijos, gandų ir nekurstyti panikos.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)