2021 m. rugsėjo 19 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Karmelio miestu (Izraelis)

Radviliškio rajono savivaldybėje 2008 m. rugsėjo 25 d. Tarybos posėdyje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Radviliškio rajono (Lietuvos Respublika) ir Karmelio miesto (Izraelio Valstybė) savivaldybių.

 

Šios bendradarbiavimo sutarties priešistorė tokia – šių metų kovo mėnesį Izraelyje vyko susigiminiavusių miestų ir savivaldos institucijų bendradarbiavimo konferencija „Patrauklus miestas – konkurencingas miestas“, kurioje dalyvavo delegacija iš Lietuvos. Vieną dieną delegacijos nariai susitiko su Lietuvos Respublikos nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore Izraelio Valstybėje Asta Skaisgiryte-Liauškiene, su kuria buvo kalbamasi apie Lietuvos ir Izraelio ryšių plėtojimą, apie susigiminiavusių miestų veiklą. Tuomet ambasadorė pasiūlė surasti partnerių Izraelyje, o delegacijos narys A Čepononis sutiko, kad tokie ryšiai tikrai būtų naudingi Lietuvai ir Radviliškio rajonui. Rugsėjo pradžioje Radviliškio rajono savivaldybę pasiekė žinia iš Izraelio, kad atsirado savivaldybė, norinti užmegzti ryšius su Radviliškiu. Per tris savaites buvo aptartos bendradarbiavimo kryptys, parengta sutartis, kuri, Savivaldybės tarybos nariams vienbalsiai pritarus jos projektui, iškilmingai pasirašyta 2008 m. rugsėjo 25 d. Savivaldybės tarybos posėdyje.

 

Sveikinimo kalboje Karmelio miesto savivaldybės meras Akramas Hasonas (Akram Hasson) sakė tikįs, kad sutartis neliks tik popieriuje: „Esame pirmą kartą Lietuvoje, bet žinome ir gerbiame jūsų istoriją. Izraelyje gyvena nemaža išeivių iš Lietuvos bendruomenė, jie yra puikūs žmonės, tarp jų pažįstu nemažai pasiekusių mokslo srityje. Dėkojame Lietuvos ambasadorei Izraelyje Astai Skaisgirytei Liauškienei, kuri surado mums partnerius Lietuvoje. Karmelio miesto savivaldybė vykdo įvairias mokinių, studentų, kvalifikuotų darbuotojų (ypač medikų), mokslininkų mainų programas, tikisi užmegzti santykius ir verslo bei ekonomikos srityje. Planuojame keistis sportininkų, kultūros darbuotojų delegacijomis.“

 

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis kalbėjo apie būsimą bendradarbiavimą kaip apie siekį sužinoti, išmokti ir pažinti: „Izraelis – puikių žmonių ir nuostabios gamtos šalis. Manau, kad ne viena delegacija atvyks pas jus pasigrožėti gamta, susitikti su žmonėmis, pasisemti patirties. Ši sutartis – tik gairės, kurios padės apibrėžti konkrečius darbus, programas. Dabar svarbiausia – priimti kiekvieną idėją ir ją įgyvendinti.“

Sutartyje kalbama apie keitimąsi oficialiomis delegacijomis, nevyriausybinių organizacijų atstovais, įvairių ekonomikos sričių specialistais, turistų grupėmis, menininkais mėgėjais, sportininkais ir kt. Abipusiai draugiški santykiai bus palaikomi keičiantis bendra informacija apie miestų plėtojimąsi, gyventojus, vietos valdžios veiklą, kuri padeda susipažinti su patirtimi įvairiose gyvenimo srityse: rajono ir miesto teritorijų tobulinimu, komunalinių paslaugų sfera, gamtosauga, pramone, transportu, sveikatos paslaugomis, švietimu, prekyba, kultūra, sportu, socialinės apsaugos sfera, gyventojų užimtumo bei laisvalaikio pramogų organizavimu.

Karmelio miesto savivaldybės meras Akramas Hasonas (Akram Hasson), mero patarėjas Suris Marounas (Sruor Maroun), ekonomistas Šokris Marounas (Shookri Maroun) ir Tarptautinių ryšių ir mainų programų kultūros ir turizmo srityse skyriaus direktorius Baširas Hassounas (Bashir Hassoun) lankėsi Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, V. Kudirkos pagrindinės mokyklos sporto arenoje, Šeduvos gimnazijoje, Burbiškio dvare, AB „Lietuvos geležinkeliai“ Radviliškio prekinių vagonų depe, buvo supažindinti su kitais lankytinais objektais.

Eligija ZOLTNERIENĖ,
Radviliškio rajono savivaldybės administracijos
Informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė

Paskutinis atnaujinimas: 2013-06-06 16:25:46
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)