2019 m. lapkričio 13 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus naujienos
Pociūnėliečiai piešinių konkurse „Kartu mes galime daugiau“

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokiniai, lankantys būrelį „Fantazijos pasaulyje“, vadovaujami dailės mokytojos Danguolės Kavaliauskienės, spalio mėnesį dalyvavo asociacijos ,,Lietuvos kredito unijos“ nacionaliniu lygiu organizuotame vaikų piešinių konkurse „Kartu mes galime daugiau“. Pasibaigus piešinių konkursui, dalyviai sulaukė organizatorių dėmesio.

Skaityti toliau...
„Imantuose“ pristatyta pakiršiniečio Vaclovo Stulginsko kūryba

Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ namuose surengta tradicinė moliūgų  popietė. Jos metu buvo valgoma bendruomenės šeimininkės Zofijos Grigaitienės išvirta moliūgų sriuba, moliūginiai blynai, vaišinamasi susineštinėmis vaišėmis.

Skaityti toliau...
Visos dienos mokykla – džiaugsmas vaikams, pagalba tėvams

Vaikų džiaugsmui ir tėvelių patogumui antrus metus Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje veikia Visos dienos mokykla. Lietuvoje toks mokyklos modelis yra 39 mokymo įstaigose, o Radviliškio rajone – tik Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje. Visos dienos mokyklą lanko 1–4 klasių mokiniai. Pamokos prasideda 8 valandą, veikla tęsiasi po pamokų iki 17 valandos, tad vaikai visą dieną būna saugūs ir užimti. Tėvai turi puikias sąlygas patikėti savo mažuosius mokyklai ir ramiai dirbti. Tai didžiulė pagalba šeimoms, kai nereikia rūpintis, kur palikti vaikus po pamokų. Be to, tėveliams nereikia mokėti už mokinių dalyvavimą Visos dienos mokyklos veiklose ir būreliuose, išskyrus maitinimą.

Skaityti toliau...
Baisogalos gimnazijos mokinių paroda Seime

2019 m. spalio 15-31 d. Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų parodų galerijoje buvo eksponuojama Baisogalos gimnazijos 6–8 ir I–IVg klasių mokinių darbų paroda „Tai gražiai mane augino“. Parodos eksponavimą Seime inicijavo Seimo narys Vytautas Juozapaitis.

Skaityti toliau...
Radviliškio jaunieji plaukikai treniravosi Estijoje

Spalio 28-30 dienomis Radviliškio plaukimo baseinas organizavo skatinamąją-mokomąją plaukimo treniruočių stovyklą Estijos sostinėje Taline. Stovykloje dalyvavo pažangiausi ir geriausiai plaukimo treniruotes lankantys Radviliškio baseino auklėtiniai.

Skaityti toliau...
Mokymai „Būsiu sveikas ir saugus“ – vaikų dienos centre ,,Ąžuoliukas“

Socialiniai įgūdžiai yra neatskiriama gyvenimo dalis. Nuo to, kaip sėkmingai jie diegiami vaikui, priklausys tolimesnis jo gyvenimas. Gebėjimas užmegzti kontaktą, palaikyti draugiškus santykius, suprasti ir pažinti savo bei kitų žmonių jausmus yra labai svarbi harmoningos asmenybės formavimo dalis. Taip pat ne mažiau svarbūs yra kasdieninio gyvenimo įgūdžiai: žinios apie sveikos mitybos principus, higienos įgūdžių formavimas, gebėjimas laikytis visuomenėje priimto elgesio taisyklių, mokėjimas atpažinti neigiamus reiškinius.

Skaityti toliau...
Radviliškio atvirojo jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ atstovai Vengrijoje padėjo organizuoti festivalį

Spalio 14–21 dienomis penki Radviliškio r. savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro AJC „Jaunimo erdvė“ atstovai (Erika Gureckytė, Karolis Jaznas, Ugnė Mamonaitė, Vida Trinkaitė ir grupės vadovas Mindaugas Vilnius) praleido Vengrijoje vykusiame Erasmus+ projekte „Melting Cultures“, kuriame dalyvavo jaunimo atstovai iš septynių Europos šalių: Vengrijos, Lietuvos, Italijos, Kroatijos, Čekijos, Portugalijos ir Estijos. Šių jaunimo mainų tikslas – suburti jaunus žmones, kurie pasitelkdami savo įgūdžius, pomėgius bei kultūrinius skirtumus, per vos keletą dienų sukurtų pasirodymą tradiciniam vengrų festivaliui Pescvarado mieste.

Skaityti toliau...
Turininga Lizdeikos gimnazijos maironiečių diena

Moksleivių grupė iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos kartu su lietuvių kalbos mokytoja Nida Urbonavičiene, ištikima Jaunųjų maironiečių klubo globėja, kaip ir kasmet, spalio pabaigoje Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje šventė Maironio dieną. Šiemet  spalio 25 d. vykusi Maironio diena ypatinga: buvo minimas Lietuvos maironiečių draugijos 30-metis.

Skaityti toliau...
Išvyka į Šiaulius – turiningas mokinių atostogų momentas

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokinių seimelio prezidentė Ugnė Važgauskaitė ir seimelio koordinatorius mokytojas Saulius Kryžanauskas spalio 28 d. seimelio nariams ir kitiems mokiniams suorganizavo mokomąją – pažintinę ekskursiją į Šiaulius.

Skaityti toliau...
Europos profesinių gebėjimų savaitės renginiai RTVMC Šeduvos TVM skyriuje

Europos profesinių gebėjimų savaitė – tai Europos Komisijos iniciatyva, kuria siekiama, kad profesinis mokymas, padedantis įgyti kokybiškų įgūdžių ir susirasti darbą, būtų patrauklesnis. Šio savaitės metu programoje dalyvaujančios organizacijos visoje Europos sąjungoje rengia įvairias iniciatyvas, kuriomis siekia pristatyti profesinį mokymą. RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrius prie šios idėjos sklaidos prisideda jau ketvirtus metus ir organizuoja įvairius renginius.

Skaityti toliau...
Netradicinė pažintis su barokiniu menu

Baisogalos gimnazijos mokiniams jau įprasta dalyvauti integruotose pamokose netradicinėse erdvėse. Spalio 23 d. gimnazijos trečiokai viešėjo Raseinių rajono Tytuvėnų bažnyčioje ir vienuolyne, kur dalyvavo integruotoje lietuvių literatūros ir istorijos pamokoje „Baroko ženklai mene ir istorijoje“. Pamoka prasidėjo gidės pasakojimu apie baroko architektūros ir dailės požymius Tytuvėnų architektūriniame ansamblyje, apie vienuolių pranciškonų  gyvenimą ir veiklą šiame vienuolyne.

Skaityti toliau...
Grinkiškio gimnazijoje karaliavo pūstažandės oranžinės daržovės

Rašytojo Džanio Rodario įžymioje knygoje „Čipolino nuotykiai“ vienas iš veikėjų yra kūmas Moliūgas, kuris daug dirbo, mažai valgė, taupė pinigus plytoms, iš kurių lipdė varganą namelį senatvei. Bet gal ne toks jau vargšas tas Moliūgas? Atsakymo į šį klausimą Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos bendruomenė ieškojo įgyvendindama Radviliškio rajono Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Į sveikatos šalį“.

Skaityti toliau...
Grinkiškio gimnazistai – didžiausioje mugėje Baltijos šalyse

Spalio 16 d. grupė Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos mokinių dalyvavo jubiliejinėje, jau penkioliktus metus Kauno technologijos universiteto organizuojamoje didžiausioje Baltijos šalyse mugėje „WANTed karjeros dienos 2019“, kuri vyko Kauno „Žalgirio“ arenoje. Tai renginys, skirtas visų šalies mokyklų moksleiviams ir studentams, besidomintiems ateities darbo rinkos tendencijomis, jų laukiančiomis specialybėmis bei kuriamomis inovacijomis.

Skaityti toliau...
Tarptautinio NORDPLUS projekto dalyvių viešnagė Estijoje

Šeduvos gimnazijoje 2018–2020 metais vykdomas NORDPLUS JUNIOR  klasių mobilumo  projektas ,,Iš gelmių į paviršių“. Projekto tikslas – išsiaiškinti vandens svarbą žmogaus gyvenime, jo panaudojimą, vandens telkinių įvairovę, ekologines problemas ir jų sprendimo būdus Lietuvoje, Estijoje ir Suomijoje.

Skaityti toliau...
Vinco Kudirkos progimnazija dalijosi gerąja patirtimi su Panevėžio mokyklų vadovais

Spalio 17 dieną Vinco Kudirkos progimnaziją aplankė Panevėžio mokyklų vadovų delegacija. Vinco Kudirkos progimnazija ne tik pasidalijo savo patirtimi, bet ir atstovavo viso Radviliškio rajono švietimo pasiekimams.

Skaityti toliau...
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)