2022 m. gegužės 26 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Į pagalbą vaikams „Vaikų linija“

Vaikų linija“ – emocinės paramos tarnyba vaikams ir paaugliams, teikianti nemokamą ir anonimišką pagalbą telefonu bei internetu. Organizacija įkurta 1997 m. Emocinę paramą vaikams ir paaugliams teikia daugiau nei 250 konsultantų, kurių didžioji dalis – specialius mokymus baigę savanoriai. „Vaikų linijos“ misija: telefonu ir internetu teikti pagalbą vaikams ir paaugliams, priimant juos tokius, kokie jie yra. Kartu ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus bei skatinti vaikus bei paauglius padėti sau ir vieni kitiems. Didinti suaugusių sąmoningumą, paaiškinant, dėl ko kenčia vaikai, bei supažindinant juos su būdais, kaip vaikams padėti.

„Vaikų linija“, teikia pagalbą vaikams europiniu numeriu 116111, bendradarbiauja su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistais. Tai leidžia paramos vaikui tarnybai užtikrinti ne tik emocinės paramos vaikams prieinamumą, bet ir socialinių, teisinių konsultacijų bei paslaugų gavimą.

„Vaikų linijos“ tikslas – padėti vaikui, paaugliui surasti atsakymus į klausimus, sukurti erdvę, kur  vaikas, paauglys galėtų saugiai dalintis savo jausmais ir išgyvenimais.   

Jei vaikas, paauglys susidūrė su sunkumais, nesutaria su draugais, tėvais ar mokytojais, patiria prievartą, patyčias, jaučiasi vienišas ar nori su kuo nors pasitarti, gali skambinti į „VAIKŲ LINIJĄ“ nemokamu telefono numeriu 116 111.

Taip pat su paramos vaikui linija galima susisiekti laiškais, pokalbiais internetu, diskutuoti su bendraamžiais.

„Vaikų linijos“ teikiama pagalba yra:

  • Anonimiška – paskambinus ar parašius į „Vaikų liniją“, vaikui, paaugliui nereikia prisistatyti.
  • Konfidenciali – tai, ką  vaikas, paauglys papasakoja paramos vaikui linijai, neišeina už „Vaikų linijos“ tarnybos ribų – tai reiškia, kad niekas kitas nesužino, apie ką  vaikas, paauglys kalbėjo ar parašė „Vaikų linijai“.
  • Nemokama – pagalba tiek telefonu, tiek internetu.

Vaikų linijos konsultantai – tai žmonės, specialiai apmokyti teikti pagalbą telefonu ir internetu. Didžioji dalis „Vaikų linijos“ konsultantų yra savanoriai, praėję atranką ir sėkmingai pabaigę apie pusę metų trunkančius mokymus.

Vaikas, paauglys ieško papildomos pagalbos, nes: patiria smurtą mokykloje ar namuose ir nori, kad kažkas įsikištų; yra neprižiūrimas; stebi kaip kitas vaikas yra skriaudžiamas; nori gauti specifinės socialinės ar teisinės informacijos.

„Vaikų linijos“ konsultantas gali tavo skambutį sujungti su kita, tau reikalinga pagalbos tarnyba.

„Vaikų linija“ yra ilgametė Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos (LEPTA) narė, taip pat priklauso tarptautinei organizacijai "Child Helpline International" (CHI), vienijančiai 173 vaikų linijas 142 pasaulio šalyse.

SVARBU: į „Vaikų liniją“ galima kreiptis pagalbos kasdien nemokamu telefono numeriu 116 111 (nuo 11 iki 23 val.), parašyti laišką arba susisiekti pokalbiais internetu.

 „Vaikų linija“ informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-28 13:34:46
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)