2020 m. sausio 23 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Vėluojantiems sumokėti vietinę rinkliavą gresia delspinigiaiSpausdinimo versija

2017 m. lapkričio 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo pakeitimai, numatantys galimybę skaičiuoti delspinigius nuo laiku nesumokėtos vietinės rinkliavos. Savivaldybių administracijos svarsto galimybę naudotis šia pataisa reikalaujant nesumokėtų vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą įmokų.

Pasak finansų ministro Viliaus Šapokos, šalies savivaldybių gyventojų poreikiai negali būti tenkinami tik sąžiningų mokėtojų sąskaita, todėl vengiantiems rinkliavos įmokas sumokėti laiku bus taikomos griežtesnės priemonės nei iki šiol.

Iki šiol iš atsiskaityti už teikiamas paslaugas vėluojančių ar piktybiškai nemokančių gyventojų skolos buvo išieškomos įstatymų nustatyta tvarka, bet delspinigiai už skolos laikotarpį nebuvo skaičiuojami. Todėl kai kurie gyventojai neskubėdavo sumokėti rinkliavos įmokų, dėl to buvo patiriami nuostoliai. Žalą patirdavo visa komunalinių atliekų tvarkymo sistema, rinkliavą administruojanti įstaiga ir jos klientai – regiono gyventojai ir įmonės.

Tikimasi, kas Rinkliavų įstatymo pakeitimai skatins gyventojus ir įmones laiku sumokėti įmokas ir neįsiskolinti, o turintiems skolų – kuo greičiau jas padengti. Jeigu delspinigiai nebus sumokami laiku, jie, kaip ir skola, gali būti priteisiami teismo ir išieškomi priverstine tvarka.

Primename, kad vietinė dvinarė rinkliava – savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta privaloma įmoka už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, galiojanti savivaldybės teritorijoje. Pagal Rinkliavų įstatymo nuostatas kiekvienos savivaldybės taryba pati nustato rinkliavos dydį ir taisykles.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)