2019 m. lapkričio 13 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Verslininkams, parduodantiems prekes skolonSpausdinimo versija

Valstybinė mokesčių inspekcija atkreipia dėmesį, kad niekas įmonei nedraudžia parduoti prekes, o atsiskaitymus už jas nukelti vėliau. Tai yra pardavėjo ir pirkėjo susitarimas.

Bet visais atvejais įmonės mokesčių požiūriu turi pripažinti pajamas iš karto, kai tik prekės perduotos kito asmens nuosavybėn. Įmonėje fiksuojamas kreditorinis įsiskolinimas, kuris padengiamas pirkėjo atsiskaitymo momentu.

Mokesčiai už perleistas prekes apskaičiuojami iš karto, neatsižvelgiant į tai, kada už jas atsiskaityta. Mokesčiai deklaruojami ir sumokami įprastais įstatymų numatytais terminais.

Kadangi duodant prekes skolon nėra iškart mokami grynieji pinigai, kasos aparato kvito išduoti nereikia. Prekės tokiu atveju turi būti perleidžiamos pagal sąskaitą-faktūrą ar kitą juridinę galią turintį apskaitos dokumentą.

Patikrinimo metu atlikus prekybos vietoje esančių prekių inventorizaciją bei nustačius prekių trūkumą dėl to, kad prekės buvo parduotos pirkėjui į skolą, tačiau nebuvo išrašyta sąskaita-faktūra ar kitas juridinę galią turintis apskaitos dokumentas, gali būti skirta bauda.

Reikalavimai dokumentui:

  • Finansų ministerija nurodo, kad parduodamas prekes į skolą prekybininkas turėtų surašyti laisvos formos apskaitos dokumentą.
  • Šiame dokumente turi būti nurodyta: apskaitos dokumento pavadinimas, ūkio subjekto, surašiusio apskaitos dokumentą, pavadinimas, kodas, data, ūkinės operacijos turinys bei vertė pinigine ir (arba) kiekine išraiška.
  • Jeigu ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio rezultatas nurodomas kiekine išraiška, turi būti nurodyti matavimo vienetai.
  • Taip pat turi būti nurodyta asmens, turinčio teisę surašyti ir pasirašyti arba tik pasirašyti apskaitos dokumentus, vardas arba pirmoji vardo raidė, pavardė, parašas ir pareigos.
Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)