2020 m. vasario 18 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Sveikatos ugdymo diena Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokyklojeSpausdinimo versija

Sveikata pranoksta visas kitas gyvenimo gėrybes,
kad visai sveikas skurdžius laimingesnis už sergantį karalių.
A Šopenhaueris

Sausio 23 dieną Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje buvo organizuojama sveikatos ugdymo diena. Jos tikslas – parodyti teigiamą sporto poveikį organizmui, skatinti sveiką gyvenimo būdą. Ši diena buvo didelis džiaugsmas gražiniečiams, ore tvyrojo tik geros emocijos, visur skambėjo juokas, šildė bendrumo jausmas.

Kol dalis mokinių džiaugėsi vandens malonumais moderniame Radviliškio SPA – plaukimo baseine, kiti dalyvavo įvairiose pažintinėse kultūrinėse veiklose.

Mokykloje garsiai aidėjo muzikos mokytojo A. Miškinio ir anglų kalbos mokytojos

O. Budreckienės „Muzikinė mankšta”. Jos tęsinys buvo trenerės M. Gilės siautulingoji Zumba. Tai smagi, mankštą ir šokį derinanti treniruotė, skirta širdies veiklai gerinti, raumenims stiprinti, kūno svoriui subalansuoti. Mokiniams Zumbos treniruotė priminė energingą šokių vakarėlį, nes sportuojančių veide nenyko šypsena, o fizinis nuovargis buvo net labai malonus.

Ugdymo įstaigos svečiai Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste G. Žiauniene inicijavo paskaitą „Sveika gyvensena. Mitai ir tikrovė” bei sveikatos protmūšį „Nešvaistyk maisto”. O biologijos ir chemijos mokytoja G. Jacynienė bei socialinė pedagogė Z. Mackevičienė organizavo praktinę veiklą „Sveika mityba etiketėse. Skaitau, suprantu ir renkuosi”. Jos kartu su ugdytiniais analizavo produktų etiketes ir ieškojo „paslėpto” cukraus.

Istorijos mokytoja L. Škėmienė bei anglų kalbos mokytoja D. Tamošiūnienė kartu su vaikais leidosi sveikatingumo žygin į Antaniškių parką su šiaurietiškomis lazdomis. Toks ėjimas – ne tik sutvirtina raumenis ir pramankština sąnarius, bet ir gerina širdies darbą.

Dar viena veikla, saulėtą ir nežiemiškai šiltą dieną, „išviliojusi” mokinius į lauką, reikalavo žvitrumo. Dailės mokytoja A. Dilnikaitė bei technologijų mokytojas S. Laurutis kartu su gražiniečiais vaikštinėjo po Radviliškio miestą ir fotografavo tai, kas simbolizuoja netinkamą gyvenimo būdą. Taip buvo sukurtas įtaigus fotomontažas „Rinkis sveiką gyvenimą”. Etikos mokytoja A. Beliajeva ir rusų kalbos mokytoja L. Zabenina kartu su vaikais vykdė projektą „Nereceptinis „RamybMent”. Pasitelkę muzikos ir meno terapiją, meditavo bei spalvino mandalas.

Renginį vainikavo technologijų mokytojos R. Masiulienės ir ugdytinių paruoštas „Kokteilis sveikatai!”, kuriuo buvo vaišinami bendruomenės nariai. Gražinos pagrindinė mokykla visiems linki sveikatos bei laimės, nes laimė – kaip sveikata: jeigu jos nepastebi, vadinasi, ji yra.

Mokinių kūrybinė grupė, vadovaujama informacinių technologijų mokytojo E. Dailidonio ir matematikos mokytojos D. Kareckaitės, sukūrė trumpą video siužetą apie sveikatos ugdymo dienos veiklas. Pasidžiaukime gražiu renginiu -http://bit.ly/grazsveika

M. Matonienė, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)