2021 m. gruodžio 6 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Globaliojo švietimo savaitė Lizdeikos gimnazijojeSpausdinimo versija

Lapkričio 15–21 dienomis visame pasaulyje vyko „Globalaus švietimo savaitė“. Šią akciją jau 23-ąjį kartą inicijavo Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos. Šių metų šūkis – „Tai mūsų pasaulis, imkimės veiksmų kartu!“, kuriuo skatinama apmąstyti įpročius, ieškoti naujų edukacijos ir socializacijos būdų, naudoti Globalųjį švietimą kaip įrankį permainoms įgyvendinti.

Lizdeikos gimnazija prisidėjo prie šios savaitės renginių: visą savaitę bendruomenę kvietė į gausybę renginių.

Pasiūlius VšĮ „Pasaulio piliečių akademijos“ nariams, pirmadienį ir antradienį IT pamokų metu mokiniai dalyvavo interaktyviose ZOOM pamokose: 2D klasė pamokoje, kurios tema „Kokio dydžio yra mano ekologinis pėdsakas?“, trečiokai gimnazistai – „Ar „švari“ tavo drabužių spinta?“ bei Tyrėjo dienos metu mokiniai dalyvavo nuotolinėse paskaitose „Slapti ingredientai tavo šaldytuve”.

Visų klasių gimnazistai per informacinių technologijų pamokas kartu su mokytoja Jolanta Kvedariene aptarė JT 2030 metų Darnaus vystymosi darbotvarkės 17 universalių, pasaulinių ir tarpusavyje susijusių darnaus vystymosi tikslų (DVT), kurie apima daugelį politikos sričių ir skirti įgyvendinti iki 2030 metų. Buvo aptartas kiekvieno gimnazijos bendruomenės nario galimas indėlis. Taip pat buvo atliekami kūrybiniai darbai, pasitelkiant bet kurią medijos rūšį ir pasirenkant vieną iš bendruomenei aktualių DVT.

2C/D klasė technologijų pamokoje, padedami mokytojos Lionės Semeniukienės, mokiniai rengė skaidres „Globalus švietimas – kaip išvengti maisto švaistymo?“ Pagal pateiktus klausimus, jie apklausė šeimos narius, rinko informaciją, pateikė pasiūlymus ir pristatė paruoštus darbus pamokoje.

1B klasėje vyko integruota matematikos pamoka, kurią vedė Laimutė Indilienė „Pasaulis dūsta nuo plastiko: kuo aš čia dėtas?“. Pamokoje mokiniai aiškinosi plastiko ir mikroplastiko taršą bei paplitimą, skaičiavo perdirbto plastiko kiekį, apklausė klasės draugus, kaip jie tvariai naudoja pakuotes, pateikė išvadas, kad gal taip reikalingas vienas ar kitas daiktas, kuris dažniausiai yra pagamintas iš plastiko, gali būti pakeistas aplinkai draugiškesniu. Skaičiavo apklausos rezultatus procentais ir mokėsi matematiškai sulankstyti plastikinį maišelį bei sukūrė plastikinių maišelių instaliaciją.

Lapkričio 17 d., „Pasaulio piliečių akademijos“ nariai pakvietė dalyvauti virtualioje diskusijoje „Globaliojo švietimo perspektyvos Lietuvoje“. Ši diskusija padėjo visiems suprasti vieniems kitų lūkesčius ir požiūrį į globalųjį švietimą bei jo ateities perspektyvas. Diskusijoje buvo apžvelgta esama globaliojo švietimo situacija Lietuvoje, pasidalyta globaliojo švietimo sėkmės istorijomis. Diskusijoje dalyvavo šalies savivaldybių švietimo skyrių atstovai, Nacionalinės švietimo agentūros darbuotojai, mokytojai, socialinių paslaugų centrų darbuotojų ir kt. Diskusijoje dalyviai dalijosi savo lūkesčiais ir poreikiais, kurių išpildymas padėtų ugdyti sąmoningus ir atsakingus pasaulio piliečius. Smagu, kad į šią diskusiją savo sėkmės istorija pasidalinti buvo pakviesta Radviliškio Lizdeikos gimnazija. Pranešimus skaitė IT mokytoja Jolanta Kvedarienė ir 3 gimnazinių klasių mokiniai Gytis ir Laimis Genevičiai. Ši virtuali diskusija buvo organizuojama įgyvendinant Europos Tarybos Šiaurės-Pietų centro ir Europos Komisijos bendrai finansuojamą projektą „Together for Global Justice and Sustainability!“.

Ketvirtadienį 4-tų gimnazinių klasių mokiniai dalyvavo integruotoje geografijos ir etikos pamokoje „Pabėgėliai“, kurią vedė etikos mokytojas Vladas Vaidžiulis ir geografijos mokytoja Živilė Laurutienė. Mokiniai pamokoje atliko įvairias užduotis, diskutavo bei išsakė savo nuomonę, reakcijas į šiuo metu pabėgėlių situaciją Lietuvoje ir mūsų kaimyninėse valstybėse.

Gimnazijos sporto salėje vyko pirmasis projekto „Fizinis aktyvumas – kelias į sveikatą“ renginys – štangos spaudimo varžybos. Fizinio ugdymo mokytojas Robertas Škėma į renginį sukvietė ne tik moksleivius, bet ir mokytojus. Įgyvendinant projekto veiklas siekiama, kad Lizdeikos gimnazijos bendruomenės nariai pažintų savo kūno galias, išsiugdytų sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą. Simboliška, kad šio projekto kelionė prasidėjo Globaliojo švietimo savaitę ir tęsis visus metus.

Savaitė baigėsi tradicine tapusia „Tyrėjo diena“, kurioje visų klasių mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose, paskaitose, projektiniuose renginiuose, jų planavime, tyrimuose, virtualiose pamokose.

Tikimės, kad šios savaitės diskusijos, konkursai, varžybos, integruotos pamokos apie iššūkius, su kuriais susiduria mūsų planeta, vartojimo įpročių įtaką gamtai ir aplinkai, jauno žmogus prisidėjimas prie globalaus teisingumo užtikrinimo, nors ir nedideliu, bet žingsneliu prisideda prie kryptingo darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo savo bendruomenėje, šalyje ir pasaulyje. Ši savaitė praturtino ugdymo procesą, prasmingai, turiningai ir įdomiai prisidėjo prie Globaliojo švietimo savaitės renginių Lietuvoje.

Jolanta Kvedarienė,
Lizdeikos gimnazijos UNESCO veiklų koordinatorė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)