2020 m. sausio 29 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Baisogalos gimnazija kūrė Kalėdų misterijąSpausdinimo versija

Šventinis laikotarpis gimnazijos bendruomenei kupinas darbų ir malonaus šurmulio.

Gruodžio pradžioje gimnazijos bendruomenės nariai kūrė dekoracijas ir puošė mokyklą. Mokiniai savo rankų darbo papuošimais dekoravo gimnazijos interjerą ir eksterjerą.

Šiemet vyko tradicinėmis tapusios mokinių, jų šeimų narių, mokytojų kūrybinės dirbtuvės „Kuriame Kalėdas“. Susirinkusieji kūrė dovanėles ir rašė sveikinimus, skirtus miestelio gyventojams.

Švenčių laukimo metu nebuvo pamirštas dalijimasis gerumu. Gruodį organizuota paramos akcija „Pyragų diena“, kurios metu kiekvienos klasės atstovai gamino pyragus ir jais vaišino gimnazijos bendruomenės narius, Senjorų namų gyventojus ir Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės ligonius. Renginyje suaukotos lėšos bus skirtos benamių gyvūnų prieglaudai.

Gimnazijoje Kalėdų misterija neįsivaizduojama be kalėdinių skaitymų, kuriuose gimnazijos ir miestelio bendruomenių nariai pasidalino savo įžvalgomis apie knygas, pristatė įsimintiniausius, giliausius įspūdžius palikusius poezijos ir prozos kūrinius. Šventinę nuotaiką kūrė ne tik kalėdiniai skaitiniai, bet ir Kėdainių muzikos mokyklos auklėtinių atliekami kūriniai.

Šventinis laikotarpis visuomet paskatina susimąstyti apie savo ir kitų gyvenimus. Artėjant šv. Kūčioms gimnazijos bendruomenė dalyvavo gerumo pamokoje „Jums laiškas“. Pamoka – tai mokinių suvaidintas spektaklis, kuriame buvo pasidalinta sudėtingais išgyvenimais, perteiktais laiškuose.

Kalėdų misterija užbaigta trankiu, įvairių tautų tradicijas atspindinčiu kalėdiniu karnavalu „Kaip Madam‘os Paryžių pirko“. Renginyje mokiniai pristatė graikų, indų, norvegų, amerikiečių, afrikiečių, rusų, vokiečių, romų, italų, egiptiečių tautinės aprangos stilių, muziką, tradicijas. Abiturientai parengė išskirtinį gėrio kovos prieš blogį pasirodymą. Karnavalo organizatoriai ne tik sukūrė šventinę aplinką, vedė renginį ir kvietė dalyvauti linksmose užduotyse, bet ir dalyvius nustebino įspūdingu balerinų ir balerūnų pasirodymu. Po renginio mokiniai linksmai šoko kalėdinėje diskotekoje.

Gimnazijos bendruomenės organizuoti Kalėdų misterijos renginiai įprasmino švenčių laukimą. Nepamiršta nei dalytis gerumu, nei praturtinti savo vidinį pasaulį, nei linksmintis. 

Evelina Buivydaitė
Nuotraukos Algirdo Jurkėno ir Ritos Juškevičienės

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)