2019 m. rugsėjo 17 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Sidabrave paminėta Juodojo kaspino dienaSpausdinimo versija

Rugpjūčio 23 d. Sidabravo bibliotekininkė Jūratė Kurandienė kartu su kultūros namų specialiste Jolanta Černiauskiene visus gyventojus kvietė į Sidabravo Švč. Trejybės bažnyčią dalyvauti šv. Mišiose už Nepriklausomą Lietuvos valstybę ir jos žmonių laisvę. Į bažnyčią susirinko aktyviausi gyventojai, nešini rankose kardeliais.


Sidabrave paminėta Juodojo kaspino diena

Po šv. Mišių visa eisena patraukė link koplytstulpio „Sidabraviečiams, laukusiems ir nesulaukusiems laisvos Lietuvos“. Buvo uždegtos žvakelės ir mirusieji pagerbti tylos minute. Susikabinę rankomis aplink koplytstulpį, visi garsiai giedojo „Tautišką giesmę“. Paminėdami Baltijos kelio 30-ąjį jubiliejų, prie stendo, atvaizduojančio Lietuvos žemėlapį, visi į bendrą vazą pamerkė atsineštus kardelius.

Po to renginio dalyviai rinkosi Sidabravo bibliotekoje, kur įspūdžiais dalijosi prieš 30 metų dalyvavę Baltijos kelyje kraštiečiai. Bibliotekininkė priminė, kada buvo pasirašytas Molotovo-Ribentropo paktas, kaip 1989 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvos Sąjūdis surengė akciją „Baltijos kelias“, kuriame dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai (apie 2 mln.).Šitaip trys tautos visam pasauliui parodė savo troškimą būti nepriklausomos ir vieningos.


Popietės dalyviai giedojo „Tautišką giesmę“

Popietę J. Kurandienė užbaigė žodžiais: „Šiandien džiaugėmės, kad esame laisvi. Laisvė – tai galimybė garsiai giedoti „Tautišką giesmę“, laisvai ir nepriklausomai reikšti savo idėjas ir stiprinti savo valstybę. O jei reikės, taip pat nuoširdžiai ir vieningai ją ginti.“

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)