2020 m. kovo 31 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Būkime verti laisvės!Spausdinimo versija

Lizdeikos gimnazijoje, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos trisdešimtmetį, kovo 11 dieną vyko netradicinė pilietiškumo pamoka „Būkime verti laisvės!” (istorijos mokytoja G.Vasiliauskienė, choreografijos mokytoja A.Krivickienė). Lietuvių tautos kelias iki Nepriklausomybės atkūrimo nebuvo lengvas: teko iškęsti persekiojimus, neteisingus kaltinimus, paaukoti tūkstančius gyvybių, metų metus gyventi melo apsuptyje, baimėje ir nežinomybėje, kol sau ir pasauliui įrodėme, kad žmonės, suvienyti išsivadavimo ir nepriklausomybės siekio, yra neįveikiami.

Pasak istorijos mokytojos metodininkės Gražinos Vasiliauskienės, laisvam žmogui sunku suprasti nelaisvę, o kartais net ir nelaisvę įveikęs žmogus  laisvėje blaškosi. Šiandien gyvename laisvoje Lietuvos Respublikoje. Turime galimybę  orūs stovėti tarp kitų tautų ir šalių. Esame laisvi ir pripažinti, turime tuo didžiuotis ir vertinti.

Sveikindami Lizdeikos gimnazijos bendruomenę su Lietuvos Respublikos valstybine švente, 2B ir 2D klasių gimnazistai priminė ne tik skaudžius mūsų tautai istorinius įvykius, gyvenimo TSRS sudėtyje akimirkas, bet ir atgimstančios tautos ryžtą ir užsispyrimą kovoje dėl Lietuvos laisvės.

Turime būti dėkingi žmonėms, iškovojusiems laisvę mums, turime mokytis iš jų susitelkimo, vienybės ir suvokimo, kad tik bendromis pastangomis galime sukurti modernią ir klestinčią Lietuvą. Esame jauna valstybė, įveikusi nemažai iššūkių, dar ne vieną jų mūsų mažai tautai teks įveikti ir ateityje. Laisvė ne tik atveria daugiau galimybių, bet ir įpareigoja. Didžiuokimės, mylėkime, gerbkime, tikėkime, kurkime, mokykimės, dirbkime, kad iš tiesų BŪTUME VERTI LAISVĖS!

Lietuvių k.ir literatūros  mokytoja S.Karenauskienė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)