2019 m. lapkričio 13 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Vaikai mokosi pažinti saveSpausdinimo versija

Socialiniai darbuotojai, dirbdami su socialiai pažeidžiamais vaikais, dažnai pastebi vaikų agresyvumą, nepasitenkinimą bei kaprizus. Toks vaikų elgesys  signalizuoja apie tai, kad vaiko vidinį pasaulį plėšo jausmų ir emocijų audra. Kalbėti apie jausmus ir emocijas vaikams nėra lengva. Vaikai nemėgsta savęs analizuoti.

Norėdamos padėti vaikams išmokti suvokti, atpažinti, įvardyti ir valdyti savo jausmus bei emocijas, VDC „Gandriukas“ darbuotojos nekantraudamos laukė Radviliškio visuomenės sveikatos biuro rekomenduotos neuroedukatorės Rėdos Grigaitienės apsilankymo. Naudodama dailės terapijos metodus, viešnia žaismingai perteikė savo žinias ir įgūdžius apie elgesio, mąstymo bei bendravimo koregavimą, atpažinus ir įvardinus jausmus bei emocijas, kurios mus valdo.

Vaikams netrūksta veiklos, kiekvieną dieną centre ir už jo ribų vyksta įvairiausi užsiėmimai, kurie planuojami atsižvelgiant į vaikų pageidavimus ir sugebėjimus. Vaikai dažniausiai nori piešti, karpyti, nors jiems patinka viskas, svarbu, kad tik kartu su suaugusiais, o labiausiai – kai apsilanko svečiai. Tik kartais atsiranda priešgyniavimo, kai pareiškia, jog nenori, nedarys, o tu ir atspėk, kas viduje darosi, kas sukelia tokius prieštaringus jausmus. Kas buvo gera, greit pasako, o blogų dalykų įvardyti nenori. Kad VDC vaikai galėtų pasijusti visaverčiais, galėtų pamatyti kitokią aplinką, kitokį bendravimą, jiems į pagalbą visuomet pasiruošusi ir Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro psichologė Eglė Dilūnienė, kuri pas vaikus atvyko  su konkrečia tema apie liūdesį. Dienos centro lankytojai bandė nusakyti, kada ir koks jausmas juos aplanko, kokia veido išraiška atspindi vieną ar kitą emociją ir pateikė kiekvienas savo argumentus, kodėl taip jaučiasi. Linksmiausia dalis – liūdesio ištaškymas popieriuje.

Pyktis, liūdesys ar baimė – tai tokie pat jausmai, kaip ir džiaugsmas, nuostaba ar pasitenkinimas, bet su jais susidoroti būna kur kas sunkiau. Kad ir kaip norėtume, negalime savo vaikų apsaugoti nuo gyvenimiškų situacijų, kurios sukelia neigiamų jausmų, tačiau galime jiems padėti išmokti tinkamai išreikšti savo jausmus.

Informaciją parengė: RPBSPC VDC ,,Gandriukas“ socialinė darbuotoja Aušra Utkienė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)